Jump to content

MrCelavi WebCite


Preporučeni Komentari

Eto, prosto imam želju da vam predstavim svoj prvi webcite koji napravih bez mnogo muka zahvaljujući WIX platformi. Sve sami šabloni, malo tamo malo ovamo dok se ne skaprira kako funkcioniše i sve u svemu ja prilično zadovoljan izgledom i funkcionalnošću. Naravno sa dostupnim alatima za Free verziju  i Wix-ov domain,  kome treba mnogo više alata i lični domain moguće dobiti sa plaćenom verzijom. Najveća gnjavaža al neophodna je podesiti vidljivost za Google kako bi se sajt što bolje indeksirao. 

Sam sajt je posvećen mojim fotografskim umećima ili ti pokušajima :buehehe: 

Za sada samo Home i dve galerije ali biće toga još ovih dana, dok se ulovi vreme. 

Budite slobodni da kometarišete slike, ne bežim od kritike, šta više jako je potrebna da bi čovek ostao realan. 

https://mrcelavi.wixsite.com/nenadmihajlovic

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, mrcelavi said:

Budite slobodni da kometarišete slike, ne bežim od kritike, šta više jako je potrebna da bi čovek ostao realan. 

Da li mi se čini na mom monitoru (stari iMac) da kolor fotke "vuku" na crveno-oker, ili je to varka.

Inače svaka čast za prikazane uratke.:clapping:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala zek.  

Što se boja tiče, pre će biti da je do monitora ako sve slike vuku na neku boju. Iskreno, Wix toliko dobro renderuje slike da sam prijatno iznenađen kvalitetom u odnosu na Instagram ili ne daj bože Facebook koji unište slike kompresijom. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

27 minutes ago, Miloš 1210 said:

Odlične fotke na sajtu :) Wix i Word Press stranice su jako opterećene spajverom pa se veoma sporo učitavaju, ne znam da li se to popravi ako platiš. I ne optimizuju fotke, to moraš sam. Smanji rezoluciju i povećaj kompresiju ;) 

Hvala Miloš.

A koje platforme pa nisu opterećene spajverom, to im je osnovni posao a ne da mi budemo srećni. Pomirš se stim pa manje boli. Što se učitavanja tiče kod mene je učitavanje za manje od 2 sekunde, da li zavisi od provajdera pojma nemam.

Optimizacija je automatska,   Jpeg maksimalne rezolucije  samo prevučeš u Wix i on odradi sve, nema potrebe da sam smanjuješ i komprimuješ.   Fajl veličine 3000 X 2000 i nešto, samnji na 600 X 420  Zato sam to na početku i spomenuo da dobro odrađuje posao.

Prirodno, važno je da slike na sajtu izgledaju jako dobro a da rezolucija bude što manja kako se slike ne bi zloupotrebljavale neovlašćeno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što se alata kaje koristim tiče, prošle godine sam  napustio Nikon DSLR  i moj dobri stari radni konj D700 sa svom pratećom opremom prodao i prešao na  šta drugo nego na najbolje, na FUJI X :happy64:mirrorless sistem. 

Fujinon XF 35mm f2   i   XF 18-55 f2.8-4   a sa adekvatnim adapterima mogu da koristim i ostalih 20-tak sjajnih manuelnih objektiva.

Uz Focus Picking opciju koja olakšava manuelno fokusiranje, korišćenje fenomenalnih starih objektiva je piece of cake.

Jbga šta tek reći za GFX sistem, uhhhhh!

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...