Jump to content

Osciloskop


misa

Preporučeni Komentari

Postovani,

imam osciloskop ATTEN ADS 1102CAL nije ni posteno radio a vec se pokvario. Ne reaguje i ne prikazuje nista smislena na ekranu, vec samo neki šum. Jedino kad ga prikljucim na njegovu probu normalno prikazuje četvrtke.

Mislio sam ako mu nema spasa da kupi RIGOL 1054Z pa me u vezi toga interesuje da li neko ima orjentaciono koli će da me globi DHL i carina. Osciloskop bi uvezao iz Nemačke i tamo košta 317Eur i 39Eur DHL

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 9
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

48 minutes ago, misa said:

Postovani,

imam osciloskop ATTEN ADS 1102CAL nije ni posteno radio a vec se pokvario. Ne reaguje i ne prikazuje nista smislena na ekranu, vec samo neki šum. Jedino kad ga prikljucim na njegovu probu normalno prikazuje četvrtke.

Mislio sam ako mu nema spasa da kupi RIGOL 1054Z pa me u vezi toga interesuje da li neko ima orjentaciono koli će da me globi DHL i carina. Osciloskop bi uvezao iz Nemačke i tamo košta 317Eur i 39Eur DHL

Pozdrav Misa

Kad spojis ovako kao na slici, pokazije cetvrtke?

 

Untitled.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vala bas, ako pokazuje cetvrtke onda radi. :) 

Problem moze biti u sondi, inace obeleh i upljuvah se objasnjavajuci decurliji da ne motaju sondu oko dlana kao kanap za ves... :)  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, vladd said:

Vala bas, ako pokazuje cetvrtke onda radi. :) 

Problem moze biti u sondi, inace obeleh i upljuvah se objasnjavajuci decurliji da ne motaju sondu oko dlana kao kanap za ves... :)  

Jos ako je Hameg sa unutrasnjim provodnikom kao dlaka :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postovani,

Uglavnom koristim osciloskop da vidim da li mi pojacalo radi ispravno. Za brzu analizi rada koristim  frekfencije od 100-10000Hz kako sinus tako i četvrtke. Ne idem mnogo u dubinu pa da sad gledam FF analizu.  
Veceras mu dadoh poslednju priliku i sada pokazuje dobro cetvrtke i sinusoide sa generatora i to raznih frekfencija. Sad se kolebam da li da kupim ili da odustanem od kupovine, videću još malo kako će se ponašati  .
Sto se tice prvog posta kacio sam sonde na signal generator na 1KHz  druge frekfencije niže ili malo više i to četvrtke i sinusoide i desavalo se ono sto sam napisao tj da sam samo dobre četvrtke dobijao kada nakačim sonde na osciloskop, medjutim veceras vidi vraga sad sve prikazuje OK.
Nisam objasnio u prvom postu, a to je da nema keš para nego sam mislio da kupim na kreditnu karticu gde mogu da otplačujem u ratama, a carinu i DHL da nekako  preguram sa kešom.
Zato sam i pitao da li neko zna koliko bi od prilike bile sve dažbine DHL+Carina. Nasao sam u Nemačkoj RIGOL1054Z povoljno i DHL za razumne pare i to je ono što znam, ali ne znam kolika je carina i kolika je špedicija DHL-a

Pozdrav Miša

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, misa said:

kolika je carina i kolika je špedicija DHL-a

Koliko se sećam špedicija i ostali trošak carinjenja je kod DHL bila oko 3000din. za fizička lica i male pošiljke, pogledaj cenovnik na sajtu ili zovi pa pitaj. 

Na uvezenu robu (cena robe+trošak poštarine) plaća se carina 10% pa na sve to (roba+poštarina+carina) još i PDV20%. To je zajedno 32%.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Ukupne dazbine ispadnu oko 75% Oko 175% ima sprava da kosta.Ko ne veruje neka proba!

Bilo bi lepo kada bi kod Nislije mogao da se kupi osciloskop na rate.Ali,sto je babi milo to joj se i snilo!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...