Jump to content

KODI TV


Mikorist

Preporučeni Komentari

a to...ok

možda je moglo desni klik, info, pa se pokupi programska šema sa sajta određene tv...automatsko ažuriranje i eto...:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prošlog leta sam podesio Kodi na Win 10 media Pc ( :) uspešno),  međutim radost je bila kratkotrajna jer se čekalo po 5 minuta da krene program a onda seckanje kočenje i na kraju digo ruke i obrisao. Konekcija 150 Mbit.

Sad nešto kontam, postoji li mogućnost da ovi u EJU nekako ometaju ili blokiraju Kodi zbog autroskih prava i slično.

Ako je tako onda postoji i mogućnost da neko pokuca na vrata i uruči poziv za kod čike... 

Ukoliko neko ima info o ovome bilo bi fino da podeli da se neko ne zahebe gadno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zapravo ovo gledajući može da se zaključi da Srbija, Hrvatska, Bosna, Makedonija šeruju IPTV programe.

Preko njihovih opsega IP adresa. Za CG znam da su blokirali pola naših kanala  (zato ih i nema na listi)

 

A ova lista mislim da radi na principu da neko iz HR, SR, MK  hakuje svoj TV BOX

i pošalje (TV) IP adresu na listu. Svaki dan se apdejtuje jer menjaju. Drugačije ne znam kako bi funkcionisalo.

Pogotovo što na istoj postoje skremblovani IPTV kanali.....Neki recimo samo sa HR prevodom.

Oni strimuju naš HBO a mi njihov.  I tako u krug po Balkanu da niko živ ne može da raščivija. :buehehe:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Miko, sad je jasnije.

A i šteta bi bilo da se opet vraćam na tv. Odvikavanje od tog čuda nije ni malo teško, red muzike red  filmova i serija preko neta, dovoljno za večernje sate. Sport ne pratim a urlanje reklamnih imbecila podiže opasano pritisak.

Tv program se sveo na reklame koje ponekad prekinu filmom. Da bre i Precednika da ne zaboravim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja u favorite ubacio kanale sa sbb-a koji me zanimaju i doviđenja prijatno

televizija bi imala smisla kad bi radila baš tako, da biraš šta ćeš da gledaš...dobiješ, recimo, privju na dan-dva a posle plaćanje...jedan kanal 100 dinara, pa da vidimo onda ko je dobar a ko nije i šta se gleda a šta ne

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Upoznavanje sa igračkom Apple TV,  isprobao da sa Safaria na Ipedu (može i Iphohe) kastujem na Apple TV sajtove  sa fil. i seri. i šljaka fenomenaaaalno. 1080p nekoliko klika voila i zaniljivo izgleda mnogo bolji izbor filmova i serija na mobilnim sajtovima nego na PC-u kanda se više koriste mobilni nego pc.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e, a jedno pitanje...da li je moguće instalirati kodi-ja na i pad ako nije jailbrake-ovan...nesto im na sajtu stoji da ne moze...a kodi koji sam nasao na app store-u ne daje opcije za gledanje tv...ili sam ja nesto krivo uklavirio...inace, koristim kodi vec par godina povremeno na PC i definitivno fenomenalna stvar, jos kad je gazda Mika otkrio ovu foru...vrhunski

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taman se spremam da od glupog tv napravim smart uz pomoc PI. Nego nisam skapirao, da bi se koristio kodi u srb, jel treba VPN ili ne? Ako treba to je onda igranka jednom nedeljno menjaj VPN, ili ovi pomenuti rade duze bez problema?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<advancedsettings>
        <cache>
                <buffermode>1</buffermode>
                <memorysize>52428800</memorysize>
        </cache>
</advancedsettings>

Napraviš advancedsettings.xml file u /home/osmc/.kodi/userdata/ i ubaciš ovo od gore

Ovo /osmc/ zavisi koja je distribucija u pitanju, ovo je za osmc.

Detaljnije objašnjenje za advancedsettings.xml imaš na wiki ovde. Meni je to sredilo video u potpunosti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da bi trebao da se definise kapacitet ispune bafera

tipa

<readfactor>15</readfactor>

ili na 20%, pa da izgleda 

<advancedsettings>
        <cache>
                <buffermode>1</buffermode>
                <memorysize>52428800</memorysize>
                <readfactor>20</readfactor>
        </cache>
</advancedsettings>

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...