Jump to content

Ostavstina za buducnost


zoranzu

Preporučeni Komentari

I strahovit bazicni entuzijazam za hifu, primeren samo tim vremenima.

Jeste da moze da deluje dosadno razmatranje odredjenih tehnickih detalja, koji su sada vec u svakom bukvaru hife, prezvakani na hiljadama postova po desetinama foruma, ali ne zaboraviti vreme dogadjaja...nedostatak dokumentacija, komplikovanih komunikacija, komplikovane nabavke komponenti...

Tada je bio lord svaki koji je u dzepu imao papiric sa semom recimo Nelsonovog A40 ili Holmanovom riaa...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gore postovani YT serijal je izgubio kredibilitet posle prvih par emisija kada je postalo jasno da je sve to u sustini komercijalno propagandni program gostiju.

Dodatno, ona ružna prepiska i prozivanje sa jednim od gostiju na jednoj strani, a domaćina i par drugih gostiju sa druge, dodatno me je odvratila da te emisije više pratim. To je bio crveni karton.

Žuti karton je bio sa onim "bildovanjem" poseta na YT nakon epizode gosta iz Trstenika, pa skidanja te epizode, pa vraćanje opet na YT kanal.

G-sn Nojković sa ovim naravno nema nikakve veze, sem što je pristao da gostuje u ovom YT serijalu. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, mutayu said:

Ja mislim da je ovaj serijal od cetiri emisije sa izlaganjem g.Nojkovica u potpunosti vratio u kolosek ceo projekat. 

OK. Thnx. Pogledaću. Prvu ep. iz Nojković serijala sam odgledao na preskok. Ima tu dosta "praznog hoda". 

No, da ne kritikujem samo, pozdravljam samu ideju da se pozivaju ovakvi gosti za razliku od nakupaca koji su gostovali u ranijim epizodama, a zbog kojih sam i prestao da pratim ovaj serijal na YT.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gospodin Nojkovic, ali sa pravom gospodin, za razliku od nekih drugih koji to nose kao nezasluzenu etketu, sigurno ne spada u ti kategoriju muvljara koji papagajskim nalikpolitickim floskulama krecu u nekakvu borbu za nekakvo pozicioniranje u svetu profita kroz simplifikovanje aktivnosti u ovom hifa hobiju. Posto za slozenije nisu sposobni, onda se aktiviraju na prostim marketinskim alatima. A finalno zadovoljstvo je broj okocenih evrica u budjelaru.

Preneo je duh jednog vremena, preneo je entuzijazam i probleme koje je tada nosio ovaj hobi, i pokazao posten trud bavljenja hobijem. Mogao je kao jatovac da se prosto i jednostavno bavi svercom sprava i da sebi obezbedi kakvu zeli liniju, stub ili cudo, kroz cange munge da se okiti vrhunskim totemima svetske produkcije, ali je odabrao put licnog truda, usavrsavanja i borbe sa problemima izrade uredjaja.

:thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cuo se sa Scepanom, autorom serijala na YT " Ne moze to bez kabla".

Sjajan momak, smiren, vaspitan, dosta toga mi je razjasnio u vezi ranijih gostiju od kojih i licno poznajem dosta njih.

Nakon ovog naseg razgovora mi je  dosta toga jasnije i povlacim rec da emisije vise nemaju kredibilitet.

Najavio mi je 6. epizodu koju je upravo snimio sa G-sn Nojkovicem. 

Samo napred Scepane, od mene imas punu podrsku. :BeerMugCheers:

Neka se pripremi za jedno od sledecih gostovanja u emisiji @zoranzu  :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kao u svakoj oblasti gde su upletene zivinke ljudskoga roda , i u ovom nasem hobiju ( nekome hobi , nekome profesija , nekome oboje) ima dobrih ljudi i ima jajara ; onda kod te obe fele postoji dalja podela da ima onih sa znanjem i onih bez znanja ; dalje podele su evidentne ali da ne stratificiram vise , postace zbunjujuce

nisam gledao nijednu raniju emisiju , ali sam odslusao prve dve sa Cika Nojkovicem , bas je bilo prijatno ..... s jedne strane nista vece od zivota a taman prica o zivotu i trudu i radosti rada

bez mitologije , molim lepo ....

a usput  generalno , dovoljno sam se bavio novinarskim poslom u zivotu da znam da - ako ti jajara dodje u emisiju ...... kakva emisija moze da ispadne ?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Zen Mod said:

kao u svakoj oblasti gde su upletene zivinke ljudskoga roda , i u ovom nasem hobiju ( nekome hobi , nekome profesija , nekome oboje) ima dobrih ljudi i ima jajara ; onda kod te obe fele postoji dalja podela da ima onih sa znanjem i onih bez znanja ; dalje podele su evidentne ali da ne stratificiram vise , postace zbunjujuce

. . . 

Upravo tako. Kao da si sinoć bio sa nama na tel. liniji dok smo o tome razgovarali. :)

Napisao si komplet u postu suštinu i prepreke na koje je nailazio jedan iskren zaljubljenik u audio. 

Drago mi je da nije klonuo duhom, odustao, već je nastavio sa sjajnim gostom.

@mutayu je bio takođe 200% u pravu da se ovaj Šćepanov projekat vratio na kolosek u potpunosti serijalom sa G-sn Nojkovićem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Zen Mod said:

ako ti jajara dodje u emisiju

Zamisli tek politicke emisije, to je vasar jajara, intriga i traceva...drugo i nemaju sta ili ne smeju da pricaju. :D 

Mislim da voditelj mora malo da se bori i da drzi emisiju u nekom smislu. Jeste da je jedan nacin pustiti svakoga da prica svoju pricu, iznese stavove, a drugi je da ih malo kanalise i drzi neku temu ili ideju, posto nisu bas svi isti.

Mogao je serijal da nazov i "price iz doline zvuka", ovako je malo naslov spektakularan i poznat, a spica retardirana, no nebitno, preskoci se.

Gledao sam par emisija, mojih poznanika, nesto sa linkova i jednog skolskog druga, koji je imao vrlo slicno zivotno putesestvije, pa sam vise uzivao u uspomenama proslosti, sto nije bas objektivno i dovoljno za ocenu emisije, ali se formirao taj utisak da su u pitanju sabrane price.

Interesantno je slusati nekoga ko je entuzijasta, tipa Nojkovica, koji je neke svoje resurse podredio hobiju, a ne profitu u propovedanju profitnih mantri, vec posvecenost hobiju i to je posebna dimenzija kombinovanja nekih resursa, informacija, prilika i kreacija, fokusiranosti i truda u bavljenju hobijem. 

Odabir ljudi sa kojima se diskutuje problematika, obrada selektovanih informacija, problemi pri realizaciji, opiranje sumovima dezinformacija i pomodnosti, selektovanje kvaliteta ispod marketinga, zelja za kreacijom odredjenih sustinskih a ne pomodnih ideja...to je posebna dimenzija bavljenja hobijem...

Ali i ozbiljno zahtevan posao za voditelja, koji sve te razlicitosti treba da hendluje u nekom cilju ili pravcu, pa sad ili emisija zarad emisije ili emisija zarad ekspresije prema hobiju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...