Jump to content

Beyma coaxial-rev3


chakija

Preporučeni Komentari

2 minutes ago, chakija said:

Ja sam probao običnu krep traku sa lepkom. Položio sam golu žicu po sredini trake i savio krajeve da se zalepi lepak na lepak.

Ma ožiči kutiju sa VDH CS12, nije skupo 5eur/m, ne treba tu puno metara. Mislim kad si već toliko truda uložio, i ono što Mika kaže kalem na basu od debele žice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

41 minutes ago, NIXIE said:

Treba probati, imam i teflonsku cevčicu ranije nabavljenu.

 

U redu je teflonski bužir, naravno ko ima. Teflon traka je lako nabavljiva u skoro svakoj prodavnici vodovodnih drangulija. Nije skupa, a može se lako uviti na bilo koji presek provodnika. Teflon traka i uopšte teflon (PTFE) ima veoma povoljan oklapajući efekat jer umanjuje efekat korone koji prati svaki strujni provodnik.     

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

41 minutes ago, Leonardo said:

 

U redu je teflonski bužir, naravno ko ima. Teflon traka je lako nabavljiva u skoro svakoj prodavnici vodovodnih drangulija. Nije skupa, a može se lako uviti na bilo koji presek provodnika. Teflon traka i uopšte teflon (PTFE) ima veoma povoljan oklapajući efekat jer umanjuje efekat korone koji prati svaki strujni provodnik.     

Teflonskih cevčica ima koliko hoćeš na Aliexpress, koriste se za one 3D printere.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U međuvremenu, krep traka je stavljena i na interkonekte :D 

Trenutna skretnica koja svira daje poprilično ravan odziv.

Holm impulse - complex smoothing.

Levi i desni zvučnik imaju identičan odziv.

 

Bass je sjajan - nikad u sobi nisam imao takav kik i definiciju, pa čak ni sa 15k200. 

Na tiho se isto jako dobro čuje - totalno nekarakteristično za pro-driver.

Usviravanje (mozga) u toku...

 

Capture 1.PNG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 hours ago, chakija said:

:D

Inače, svi kondovi u skretnici su mi plavci philipsi mkt.

Hteo bi da probam neke malo fensije...ima li nekih predloga?

Ja sam ove koristio, nemam zamerki. Veće vrednosti na srednjotoncu sam pravio u kombinaciji sa Wima FKP10.

Nisu preskupi. Probao sam na visokotoncu i Jantzen Silver Z koji je dosta skuplji, nije velika razlika, čak mi ovi malo prijatnije zvuče, nisu tako oštri kao Jantzen. Fizički nisu preveliki.

Ovaj Estonac šalje račun na  punu cenu uz paket, znači plaća se carina i PDV za veće sume.

https://www.ebay.com/itm/1-pair-2pcs-of-Mundorf-MCap-EVO-Oil-Capacitors-350-650V-all-values/151197219655?hash=item23340e7b47:m:m3_22kEhmdX-SXhBE5hTUSQ&var=450242567995

Skretnica 1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, vladd said:

Ovo je primer kako upropastiti materijal za skretnicu. 

Te komponente ne sluze da se "slika" po dasci ili rasporedjuju estetski...vec da rade neki posao...mozda.. :) 

Sve je to funkcionalno pravilno raspoređeno davno, tako da kalemovi budu dovoljno udaljeni, da kondenzatori ne budu uz kalemove, da konektori budu u nizu jer je skretnica van kutije, samo sam sad kondenzatore i žice zamenio sa Mundorf, Wima i Vandenhul CS12 i uradi posebne konektore za Bass i Mid/high sekciju da mogu bi wiring /bi amping da isprobavam. Motorrun sam izbacio i čuje se razlika u kvalitetu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jantzen u skretnici, hm, zato moj PC zvuči analogno. Šalu na stranu, skupa rabota je upoređivati ih po uplivu na zvuk. 

Ja sam na preporuku vlasnika butika HiFi Kit uzeo Jantzen Cross-Cap i zadovoljan sam. 

Možda na kompresionom da probaš par različitih, šta ja znam metalna verovatno membrana pa će tu možda pokazati veći uticaj.

Najbolje ako bi neko ili više njih uskočili sa pozajmicom pa da isprobaš na uvce.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za Jantzen audio isplati se samo nabavka kod Marsaudio. Poštarina je 5 eur, stiže za par dana (ako ima na stanju, ako ne čeka se znatno duže), i ne plaća se carina, samo ne naručivatri veću količinu, po jedan par i nema problema.

Od jeftinih opcija, Wima MKP10 i drugi PP u Kelco, ali imaju samo male vrednosti kapaciteta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Sve je to funkcionalno pravilno raspoređeno davno, tako da kalemovi budu dovoljno udaljeni,

Da ti ponovim, raspored kalemova na slici je LOS. Da ne bude nejasno...

A to da se progasava funkcionalno, pa radice to i zguzvano na gomili, samo steta komponenti tako rasporedjenih.

Kako znas da je i sta je "dovoljno" i do kog nivoa signala(sirine polja) je dovoljno ... :D 

Malo si dublje zabrazdio u doticne osluskujuce price NIXIE.... ovih dana..... vidis kako odudaraju od realnosti :) 

Cujes ono sto se ne cuje, a ne cujes ono sto se znacajnije cuje...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, vladd said:

Da ti ponovim, raspored kalemova na slici je LOS. Da ne bude nejasno...

A to da se progasava funkcionalno, pa radice to i zguzvano na gomili, samo steta komponenti tako rasporedjenih.

Kako znas da je i sta je "dovoljno" i do kog nivoa signala(sirine polja) je dovoljno ... :D 

Malo si dublje zabrazdio u doticne osluskujuce price NIXIE.... ovih dana..... vidis kako odudaraju od realnosti :) 

Cujes ono sto se ne cuje, a ne cujes ono sto se znacajnije cuje...

 

Rastojanja su veća od 10cm. Merio sam kalemove, nema značajnih odstupanja ovako složenih i davno izmerenih vrednosti. Tada kad sam pravio bio sam mali nijesam imao nikakvih uputstava, pa sam razmakao što je više moglo naročito onaj najveći kalem. A svira lepo, mnogo bolje nego pre, nemam zamerki. Glavno je bilo zameniti stare bedne žice i kondenzatore, tu sam najviše dobio.

I drago mi je da si se vratio u formu.:aikido:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...