Jump to content

Buffer


Superhik

Preporučeni Komentari

Za Cathode Follower pentoda mora da se veže kao trioda, ima nekih varijanti kod Broskija i drugih. Znači da bi realizovao Bartoilin buffer sa tom 12BY7-A treba naći krive te lampe u triodnom spoju, a toga izgleda nigde nema.

https://www.tubecad.com/2007/04/blog0104.htm

http://www.audiodesignguide.com/New2A3/ETF06TS.pdf

Možda je najbolje raditi sa tim triodama koje imaš, ili ići težim putem pa nekako improvizovati neku skalameriju te snimiti potrebne karakteristike za 12BY7-A.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 6/1/2019 at 3:24 PM, Superhik said:

Imam jos 2 kom EF86 Mullard, mogu ti dobaciti ako si zainteresovan.

Mullardove EF86 jos nisu prihajale, imam nesto drugo za brku , 2 komata Valvo ECH84. Ono trioda i jos mu heptoda uz sve to.

Pravili ljudi preampove, kompresore za gitaru i ostalo. Ti imas ostale anatomske dijelove pa ako hoces da se igras.

Cijena? Sitnica, pivo po komatu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Superhik said:

Mullardove EF86 jos nisu prihajale, imam nesto drugo za brku , 2 komata Valvo ECH84. Ono trioda i jos mu heptoda uz sve to.

Pravili ljudi preampove, kompresore za gitaru i ostalo. Ti imas ostale anatomske dijelove pa ako hoces da se igras.

Cijena? Sitnica, pivo po komatu.

hvala, imam ECH84.

ako budes imao EF86 ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, Woland said:

a, Ruska pentoda - 6Ж1П-ЕВ, vidim da su džabe na jebaju (12 kom NOS za 8USD), verovatno toliko i vrede?

ja imam pretpojacalo/pojacalo za slusalice sa 6Ж1П.

ono -ЕВ nije od presudnog znacaja.

6Ж1П - 6J1 - EF95 - lepe lampice za igranje.

a za dzab-dzabe.

evo jedna lepa shemica.

:drinks:

Schematic_TBA.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, sax.hifi said:

svira.

al ima i boljih i vecih i lepsih lampi.

Cika Brko ima li kvalitativne razlike kad su cevi za DC grejanje uradjene sa AC grejanjem... ili se samo stedi na materijalu ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, sax.hifi said:

cevi koje treba da se greju sa DC nije preporucljivo grejati sa AC

Hvale Sale.  Treba mi par 6n6 cevi, ako imas visak javi na pp molim te ( i gde mogu da nadjem dobre ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aman covece,pa sto ne uradis onu semu od sergeeva sto sam ti poslo.to je ubedljivo najbolja varijanta sa ecc88 serijom,po svim parametrima.uopste mi nisi jasan.verovatno imas neku politicku pozadinu toga pa proteziras neko ujedinjenje od otcepljenja.pazi da ne budes kaznjen zbog toga.ima ovde puno cuvara vrlina.

ecc88.jpgi=15mA ug-2.2v

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije.bolje gledajte podatke,imate na netu,ali oprezno,malo ruske malo one od onijeh drugih,da te ne pljunu politicki,da bude poola-pola.i bolju semu od ove neces uopste nigde naci.i imas one e88cc koje traju ceo zivot,longlife ili ruske sa prefiksom ev -5000 sati i vise.iz pouzdanih izvora znam da postovani drug predsednik A.V. mozda ima uredjaj sa tim cevima.pogledaj semu,vidi di je radna tacka,vidi radnu pravu,pogledaj data i jel treba da ti se jos nesto kaze sem da citas raznorazna naklapanja frustriranih politicki obojenih solid state  strucnjaka.npr.kartica za testiranje na neoberger rpm 370 testeru daje parametre za ecc88 ua=100v,ug=-1.2 v i za to je ia=16mA.imas razne tutorijale na netu,polako pogledaj,razmisli i docices do zakljucka SAM i zasto je drug A.V ponovo pokazao smisao za najbolji izbor

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...