Jump to content

Econowave horna : JBL PT-F95HF & Replike


krca44

Preporučeni Komentari

Dobar dan

Gledao sam projekte iz proslosti ovde sa foruma i zanima me gde i da li je uopste moguce naci horne JBL PT-F95HF ili replike ?

Sinoc sam guglao i jedino sto sam nasao je original JBL za 190$ komad, sto vise nije "Econo" jeftina horna... e sad moze biti da nisam vrsio pretragu pravilno i na odgovarajucim mestima, pa molim za pomoc ako se doticne horne mogu jos uvek naci makar kao replike za razuman novac.

Krca

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 12
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

bile su kineske no-name replike kao i neke od Pyle , ali sam davno ispao iz problematike

valjda se zeljkor javi , on ce ga valjda znati , cim je JBL u pitanju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo nadjoh odmah :

https://www.intertechnik.de/shop/lautsprecher/dayton/dayton-waveguide/h6512_1768,de,7164,135229

Ima i ovde :

https://www.parts-express.com/dayton-audio-h6512-6-1-2-x-12-waveguide-1-3-8--18-tpi--270-318

Da li sam dobro shvatio da izmedju kompresionog drajvera i same horne ide jos neki deo tj. adapter ?

Da li se adapter bira prema odredjenom drajveru ili je to "univerzalni" deo ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od horni mogu da preporučim Faital STH 100, Beyma TD194, i RCF H100...sve odlične horne sa adekvatnim drajverom.

Pyle kopija isto dobro radi ali bi morala da se dampira je malo zvoni tanka plastikica od koje je napravljena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, chakija said:

Beyma TD194, i RCF H100

Chakijo vidi ove horne sam video juce nakon citanja ovde po forumu i pretrage po netu.  Stvar je u tome da sa ovim hornama projekat biva komplikovaniji u odnosu na prostu repliku neceg sto je vec radjeno ( npr. Zvuletov Econowave ili Baby Econowave ).... da skratim : mogu da uradim repliku neceg sto je vec radjeno ali ne bih se usudio da pravim nesto "svoje", nemam potrebno znanje za tako nesto, cak i za prostu repliku vec radjenog projekta trebala bi mi debela pomoc ( merenja i sl. ).

Mika je npr. pominjao Fane od 15", pa ima takav i od 12" drajver, izgleda interesantno a i gomila drugih ali sta ja znam o tome...  iz tog razloga ogranicio bih se na repliku neceg sto je vec radjeno.

Zato sam hteo prvo da nadjem da li uopste jos postoji horna, za pocetak, drajvera ima.

U svakom slucaju, Hvala...  :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, sax.hifi said:

ako budes hteo da radis sa 15-icama javi se meni.

Pa Sale vidi ovako je stanje... kupim horne kod Intertechnicka, kazu malo ih ima ( Dayton 11eu kom )...pa onda Selenium drajvere ( to je nesto sto mogu da uradim u naredna dva meseca )...   pa onda malo duza pauza....  tokom koje bih razmotrio opcije za 12" ili 15" drajvere... uslov je da moze da radi sa EL84 PP.

................

P.S.  Ako bilo ko iz iskustva zna da ovakav projekt zvucnika nije za cevna pojacala, molim Vas slobodno napisite.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...