Jump to content

Fane Sovereign 15...Lii Audio F-15.....halucinacije


Mikorist

Preporučeni Komentari

Različita je logika akustike zatvorenog i otvorenog prostora. 

Kutijasti tipovi zvučnika (BR i kompresioni) imaju te probleme vezane za bas segment u zatvorenim prostorima. Kod OB koncepta se to sa lakoćom rešava zahvaljujući kardioidnom paternu u basu.

OB te visine, dakle 1,2m savršeno radi u 40m2 a bogami i u većim a i manjim.  Basovi 2x15-inch. 30W snage, kako tranzistorskih tako i cevnih više nego dovoljno za seizmičke pojave. Što pomenu @zerowaf iznenadi se čovek kako lepo sviraju pojačalca iz najslabijih serija proizvođača (20-30W) . A kao klinac sam uvek gledao one najsnažnije sa vrha ponude. Sad zamislite ljudski odrađen amp te snage ili još bolje cevni ili ne daj bože PSE VT4C. Mada mislim i da je zdravih 15W puna kapa. 

@Mikorist uzimajući u obzir tvoj muzički ukus, pre svega se to odnosi na elektronsku muziku mada važi za sve žanrove  uopšte, nećeš se usrećiti samim postavljanjem tog Lii na dasku.  Ne verujem ni da bi se u nekom kabinetu dobilo bog zna šta.  Sigurno je dobar kao centralni drajver, a opet ima i boljih i jeftinijih za tu ulogu. I dobiješ bolji bas sa adekvatnim konceptom i bas drajverima i boje visoke sa adekvatnim visokotoncima. 

Kapiram motivaciju za izbegavanje skretnice ali to tako jednostavno ne ide. Možda Cube Audio Nenuphar ali opet to nije samogradnja, gotov je proizvod i košta poprilično. Pritom opet ne daje rezultat kao dobro urađen 3-way.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za kucnu upotrebu bi trebalo da je vise nego dovoljan 6L6GC PP, AB1, to je oko 24W - posteno uradjen - samo sa danasnjim cenama i uslovom "posteno" nesto mislim da trafoi ne mogu biti jeftini, mozda ako su VdV toroidi pa budu malo jeftiniji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
Pre sat vremena, Mikorist reče

 

Kako se pvp čuje burazeru :smesna:

LII-AUDIO-EUROPE.COM

 

Zanimljivo stivo je bilo za citanje o dizajnu Tori pojacala na Decware sajtu.

Mislim da je covek to zapravo posteno uradio.

Stabilizacija za screen grid na EL34 cevima + one cevne stabilizatorke ( zaboravio sam detalje, cini mi se da to postoji i dalje u sekciji articles ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 minuta, Pchelac reče

Ooovaaj...a te Tannoy 10ke tako skutijane ostanu kao sateliti, a ispod  neka krštena 15" u većoj kutiji...? Uz kompletnu  novu skretnjaču... Da se 10" zaštiti od dubokijeh basova, da se sme puštit više snage u nju...!??

Šta bi ti kupio da recimo dobiješ na LOTO ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Pchelac said:

Ooovaaj...a te Tannoy 10ke tako skutijane ostanu kao sateliti, a ispod  neka krštena 15" u većoj kutiji...? Uz kompletnu  novu skretnjaču... Da se 10" zaštiti od dubokijeh basova, da se sme puštit više snage u nju...!??

nije ti ni ta losa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...