Jump to content

Fane Sovereign 15...Lii Audio F-15.....halucinacije


Mikorist

Preporučeni Komentari

Znaš šta je to, sa tim Fane, tako uglavljenim. Imaš srednje, pa bas u minusu 10db ili manje, a i visoke isto toliko u plusu. Ima da te muka uvati.

Lii 15" može verovatno kod tebe kao OB, makar za probu, od nekog jeftinog materijala ako si spreman da se odrekneš oba dela opsega na krajevima. Verovatno moraš da staviš krila ka unutra zakošena, a bočni zidovi da glume druga dva krila. Samo sa tijem krilima može biti neželjenih pojava, znači treba i neki damping koji će da skuplja prašinu.

I ja ne verujem da to može da prođe tako bez skretnice.

Ako ide u kutiju, biće manje glasno od OB a i  kutija ne može biti mala. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja balavac, vojska, Pula 85-6

slikarski atelje na zadnjem spratu stare zgrade, 50-60kvm

nekoliko radnih stolova, ram od cevi 40x40 na kojem je pola table iverice , dakle sto duzine 2.7m

nadjem dva novnovcata EI 12" instrumentalca, zavrnem jednim srafom po jedan na svaki cosak stola (prakticno visi zvucnjak)

moj walkman od pola kile, sa ispravljacem za 6V, napravio tonski kabel i direk u 12ke

naslusali se moj ortak slikar i ja, popili dva kubika caja i toliko kave, kubik mleka i pola kubika napolitanki

eto, nuzda zakon menja, a uzivati se moze svakojako

a jos kad znas sta hoces, the world is your oyster

mogu i mali i veliki, jedino je bitno kolko je osmeh velik i koliko tapka stopalo 

a, ko u vojsci , neka gusterima njihove muke ....... :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, NIXIE said:

.....

Ako ide u kutiju, biće manje glasno od OB ....

kako sad to?

za OB - da bi imao proper bass, treba dosta kockica posloziti

nisam razmatrao prametre da li moze u MLTL ili ne, ali prirodni TL, odnosno IB sigurno moze

u tom slucaju ribon odgore kao tweet helper i ihaj

od skretnice samo 1 cap

moj stav odavno - ako FR trazi Eq, ne treba ni raditi sa njim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 minuta, NIXIE reče

I ja ne verujem da to može da prođe tako bez skretnice.

Danas sam okačio dva videa na kome ljudi ne da tvrde da svira bez skretnice nego kaže bolje od zvučnika od 15.000$ a drugi kaže da je malo lošije od La Scala AL5, ono jebu ga visoki kad gledaju film mora čačka uši............A ni Nelson nema pojma:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 20 minuta, Miko reče

Danas sam okačio dva videa na kome ljudi ne da tvrde da svira bez skretnice nego kaže bolje od zvučnika od 15.000$ a drugi kaže da je malo lošije od La Scala AL5, ono jebu ga visoki kad gledaju film mora čačka uši............A ni Nelson nema pojma:smesna:

Realno , možda su ih podplatili kinezi da kenjaju. Ono gerila marketing...:smesna:

 

Screen Shot 2022-01-30 at 17.37.41.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ne znaš ti danas šta je reklama a šta je stvarno.

Ja bih pre uradio neki 3way sa  jednostavnom skretnicom, OB srednjotoncem i visokotoncem. Samo umesto Iskre bih uzeo one jeftine Kineske FR od 6 ili 8",  i neki dipolni magnetostatički visokotonac umesto ribona.  To bi već moglo stati u moju sobu, ako bas kutija nije preko 70l, a u njoj Videoton ili neki drugi od 12". I onda imam OB  od par stotina Hz naviše, a ne patim se bez basa.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko, da možda uradiš malo šire OB kao dve daske od poda do plafona i staviš šarke na zidove. I samo ih rotiraš kad ti smetaju dnevnom svetlu ili poželiš da uzađeš na terasu.

Kod one 3way varijante, možda bi dole mogao ići neki Ripol. Ima jeftinih 12" i 15", pa se stavi 2 ili možda sva 4kom.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, chakija said:

OB ima specifican zvuk...nekom se svidja, a vecini ne :D 

Mogu misliti kakva je to papazjanija od zvuka sa 15" u 13 kvadrata pogotovo ovako bez ikakve ploče...

Neš verovati... Probali smo OB sa 2x15 po strani kod mene u 13m2. Gore Sonido, oni Davorovi što su bili u Vrdniku.

Nije sviralo nešto al napravilo pritisak u sobi da ti muka pripadne :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ima staro pravilo, sto vi računaši nikad nećete moći da usvojite, jer je nastalo u vreme pre nego su izmišljeni TS parametri

dobar zvučnjak svira dobro i u kanti za zalivanje ruža

a svira još bolje u boljoj kanti za zalivanje ruža

:haha:

 

e sad,  za dobar zvucnjak se uvek trebalo ispruziti......  da li novcano, da li mentalno , da li i novcano i mentalno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...