Jump to content

Fane Sovereign 15...Lii Audio F-15.....halucinacije


Mikorist

Preporučeni Komentari

Ozbiljno pitam, nisam turio smeška.  Taj driver ima rastuće visoke, i to onako drastično. Čudi me da može da se sluša tako,  u osi, možda ga slušaju van ose. Možda samo treba malo dodati, a možda ga prvo treba ispeglati pa dodavati.  Efikasnost je preko 95dB na 1W. A uvek je lakše kad je neko već probao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledam ovo i ne znam šta bi mu radio. Usmerenost počinje rano, što je i logično. Valjalo bi ga uklopiti oko 1k5 - 2kHz sa nekom hornom, ali se onda gubi poenta FR drivera bez skretnice eventualno samo sa super tweeterom. I dok se uzme još u obzir baflle step dobije se baš stepenast odziv. Znači mora više korekcija da se radi dok se utera da valja, biće skretnica komplicirana. Morala bi prvo kutija da se uradi pa da se izmeri, sa ovim snimkom ne može ništa da se radi. Ili da ga drlja ovako dok se uši i mozak ne naviknu na čudnu krivu. Kako li zvuči 112db/1W na 8kHz? Ko učiteljica kad čupa uši u školi. :buehehe:

FC-152F01TC-FQ-071117.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma jok... Taj grafik nema veze sa mozgom. Mora da se meri ponovo sve.

Ono sto su moje usi cule nema veze sa dranjem i vristanjem. Bar ako poredim sa mojim Tannsom.

Meni je taj Bass kidanje. Pogotovo kad slusas elektroniku. Poklopi te kao u diskoteci . Ali visokih nema ako ne sedis tacno u sredini ...

Ocu da kazem nema ono Bummm sssss Bumm sss....Ima samo Bummmm i srednji:sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 11 minuta, Mikorist reče

Ma jok... Taj grafik nema veze sa mozgom. Mora da se meri ponovo sve.

To i kažem. Kad sam radio svoje kutije, srednjotonac je na prvi pogled bio problematičan prema datasheet. Malo sam bio u frci kako to uklopiti, ali sam video na nekim drugim konstrukcijama da može da se uklopi bez problema as Fountek ribonom.

http://www.speakerdesignworks.com/Statement_II_1.html

Tako je i bilo, u kutiji sa dampingom je mnogo linearniji, kad dodam skretnicu bude skoro idelno uklapanje sa visokotoncem. Imam mogućnost da ga slušam kao FR, stavio sam buksne 4mm pozadi na kutiju za svaki driver jer mi je skretnica van kutije. Ima visokih skoro pa koliko treba u osi, van ose slabo, a po datasheet bi trebalo da vrišti. To je sad neka kombinacija direktnog i reflektovanog zvuka gde se dobije kaki - taki balans. Basa nema naravno u kompresionoj kutiji od 3l. 

NE123W-08-curve.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, Mikorist reče

Nego gledaj ovu usporedbu

okolo.jpg

Koja je razlika jbt? (sem sto Fane ima ocigledno trubicu i 20g laksu membranu)

I kad sam slusao zvuci kao Kappa (sa mnoogo boljim srednjim) -EJ  ugradis hornu gore i Bog te video...

 

Odlično je ovo. Ja bi MLTL ko u priči ;)

Obrni okreni, dva nova komada nameštaja ti ne ginu :buehehe:

E sad, oće'l biti šifonjeri (MLTL) ili natkazne (kompresija) to je na tebi :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...