Jump to content

Fane Sovereign 15...Lii Audio F-15.....halucinacije


Mikorist

Preporučeni Komentari

Onaj lik iz Svedske, Kaffiman ili kako mu je vec nick, mislim da ima Fane 15 + dva basa ispod, isto 15-tice...

E sad, i ja balavim na Fane 15, ali nigde da ih cujem...

Mozda su super, mozda su zajeb...ja se tako zeznuo kada sam kupio Fostex Fe206e pre mnogo godina, sve reci hvale na vorumima, kad ono drekavac...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemoš nikad od FR dobiti visoki koji imaš sa tannoy kompresionom. 

Srednji ne mogu nikad biti detaljni/tačni kao kod manjeg drivera. 

Uživaj u Dorset-u i mani se balavljenja na 15" gitarsku drekavu kantu.

(savet od nekoga ko je imao 2x 15" po strani i ko je redovno aroused kada vidi sve veće od 12"). 

:buehehe:

 

EDIT: voleo bi da čujem kada(ako) ih zgotoviš 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato sto su kod te maticne jasni kriterijumi kvaliteta. I znas sta dobijas za pare koje ulozis. Bez obzira sto ce za godinu dana biti obsolete ili nesto jeftinija.

I ne moras da je kacis na razna napajanja i da joj trpas razne memorije da bi zano kako ce da radi, nema tripa.

Ovde gledas jezive dijagrame koji vise ne znace nego sto nesto znace, sa rupama i pikovima od po 10-15db

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 22 minuta, vladd reče

Zato sto su kod te maticne jasni kriterijumi kvaliteta. I znas sta dobijas za pare koje ulozis. Bez obzira sto ce za godinu dana biti obsolete ili nesto jeftinija.

gledaj audio deo samo

Screenshot 2020-05-24 at 10.16.57.png

zakačiš slušalice i ćao 

OPA1622  u izlazu  - WIMA kondezatori - odvojeno napajanje za audio - TI TIPS regulator - TXC OScilator - dual mono .

svaki slot na matičnoj je u kućištu od aluminijuma - sve je obloženo aluminijumskim pregradama .

Ploča je bešumna:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam ja sta si uzeo, ja sam uzeo znacajno jeftiniju, iz takve serije, sa slicnim osvrtom na zvukic :) 

A uz to ide i ostalo, napajanje na ploci, dual bios, brzina magistralaitd...sve jasni kriterijumi i za izbor i za ocekivanja...

Dok kod hife ima reklame, mistike i cuda guruovskih a sve to pride mora da proradi u konkretnoj i za hifu nenamenjenoj sobi...

Zamisli da ta ploca nece da pusti dobar zvuk u drugom kucistu .:crkavanje:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 11 months later...

Sa tim Qt i Fs samo kompresija i to poveća, ali basa neće biti onog pravog zbog visoke Fs. Može i transmisija ali to je obaška kabasto onda. Ne znam za TQWT da li može, verovatno može, i to je veliko ali bi imao zadovoljavajući bas. Za 15" sve je veliko. I trebaće vetovatno neka korekcija na visokim plus supertweeter.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, NIXIE reče

Sa tim Qt i Fs samo kompresija i to poveća, ali basa neće biti onog pravog zbog visoke Fs. Može i transmisija ali to je obaška kabasto onda. Ne znam za TQWT da li može, verovatno može, i to je veliko ali bi imao zadovoljavajući bas. Za 15" sve je veliko. I trebaće vetovatno neka korekcija na visokim plus supertweeter.

On 18.5.2019. at 21:12, Zen Mod reče

od ovoga tesko da moze bolje

Fane Sovereign 15-300 TC MLTL graph sshot.jpg

supertviter mozda nerkad...korekciju necu da radim uopste - em sam gluv za visoke - em mi ne pada na pamet da se bavim vise merenjima zvucnika....

:pardon:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...