Jump to content

Fane Sovereign 15...Lii Audio F-15.....halucinacije


Mikorist

Preporučeni Komentari

18 minutes ago, Mikorist said:

Ove bačve imaju veze sa temom ? 

200L, industrijski standard,prva asocijacija ?

Ozbiljno, jel se razume neko,  ima li bakarni prsten još neku funkciju sem smanjivanja induktivnosti? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, Fukushima said:

ima li bakarni prsten još neku funkciju sem smanjivanja induktivnosti?

Pa ima već sam napisao, symmetric drive, iste su obe polovine sinusoide, manji je THD. Šta ćeš više, malo li je. A kad praviš skretnice ne mora nikakva kompenzacija impedanse da se meće. Kod nekih jeftinijih drivera ima aluminijumski prsten umesto bakarnog ali to je delimična kompenzacija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kratak spoj jednog kalema je bitan na pokretnom delu. kao dampirajuci element kretanja kroz magnetno polje.

Na nepokretnoj kotvi pravi uniformno magnetno polje manje osetljivo na kontra-elmagnetnu silu. Prakticno je linearniji zvucnik.

Sveukupno, generisanjem dodatnih vrtloznih struja utice na kretanje kalema u odredjenim pozicijama, i ometa mehanicku rezonansu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanimljivost je da je Alnico magnet provodan sam po sebi pa je ovaj problem bio manje pristuan u vreme kada je ovaj tip magneta bio na trzistu zvucnika. Naravno i tu je JBL stavljao prsten od srebra posebno na kompresionim jedinicama. Alnico je zato bolovao od drugih problema, ipak na kraju ga je cena realno dokrajcila. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, ima tu jos trikova sa pozicijom kalema prema kotvi, ...da li parcijalno izlazi ili je neprekidno u polju.

Davljenje mehanicke rezonanse malo obara pik impedanse, ali je bitnija ta povecana linearnost u sirem opsegu hoda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

a sto ne krenes opet?

u svakom slucaju ce zvucati bolje od onih 15" drekavaca sto hoces da kupis

uzmes ovo, pa skupis za visoke, a horna ce se napravi, ima kada

za pocetak moze bilo koja, na zajam (hinthint)

eto to za dz prodaje LukaLuka waveguides koje mogu da posluze za prvo vreme a kad ti budu visak prodaj za 10% manje , ili drzi pesak u njima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mikume, 30 i vise godina ludujem sa FR i ER driverima

ako nista drugo, mileage me naucila da fizika lezi u fundamentu sveta, ne moze je zaebati niko

tesko je napraviti ER od 12" a kamoli FR od 15"

mani se bureka od sljunka

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, Zen Mod reče

tesko je napraviti ER od 12" a kamoli FR od 15"

mani se bureka od sljunka

dok ne čujem sam neću da poverujem - a nije FR - nego ER .... mogu da mu fale visoki ... a to se rešava dodatnim visokim... mada ja ionako ne čujem preko 15kHz:thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda jeste Zen u pravu - možda je bolji Sonido - ali nek ostane zaključak kad čuješ.... Niko ih i nema ovde.....Onda premeriš pa onda idemo ponovo proračun kutije :D

Što ti kažeš ovo je fetiš. Ako sam bacio pare na fetiš - onda može sprdačina na moj račun :smesna:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...