Jump to content

Dynaudio Monster.... na kraju T+A Criterion TAL 160


Anubis

Preporučeni Komentari

10 minutes ago, Anubis said:

Zanima me zato sto ispada da mi pojacalo trosi vise struje od svih drugih uredjaja zajedno ako su specifikacije tacne. AB je klasa, ne B.

https://www.elementa.rs/proizvod/52018/merac-potrosnje-elektricne-energije

Pa zakacis pojacalo na spravu i nakon nekog vremena ocitas potrosnju.

Ocekivano je od30-50KWh mesecno uz solidno glasnu muziku. U crvenoj zoni, ne preko 800 din mesecno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

B, AB i D klasa imaju jako promenljivu potrošnju zavisno od signala i za to ti treba brojilo da meriš potrošnju. AB je samo varijanta B klase kod koje je izlazni deo malko gurnut u A klasu radi smanjenja izobličenja i malo više troši u mirnom stanju zbog mirne struje kroz izlazni stepen. A klasa troši uvek isto, i tu treba samo da izmeriš struju na napojnom kablu i napon u mreži pa sve znaš. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne, trafoi i amperaze nemaju veze ako se ne koriste na maksimumu. Ili ono ispod maksimuma da se precizno meri.

A to okvirno moras sam da procenis, otprilike je pitanje kao koliko tecnosti popijes, samo ti znas koliko jako i koliko dugo dnevno slusas muziku, pa efikasnost zvucnika... i zato je merna sprava sa linka dobra, sabrace mesecno koriscenje pojacala u snazi u kojoj se koristi, jace, slabije, promennljivo.... Bez da se lomi mozak i digitron i prave procene sa besmisleno velikom greskom.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...