Jump to content
Anubis

Dynaudio Monster.... na kraju T+A Criterion TAL 160

Recommended Posts

16 minutes ago, Anubis said:

Provericu ali 90% sam siguran da pise 15A pored osiguraca, jednog jedinog.

Da ti kažem za pravljenje pojačala u AB klasi, materijal za pravih 2x250WRMS na 4oma (mislim na izlazno pojačalo tipa LEACH low TIM ili slično) dođe oko 700-800eur. Odgovarajuće pretpojačalo lampaško (buffer), 200-300eur. Za neko drugo tipa D klase ne znam, ali nije mnogo manje od ovoga, možda 500-600eur. Puno ti cena zavisi od kvaliteta delova, trafo, kondenzatori, lepa kutija, konektori....

I to sve da nikom ne plaćaš ništa za ruke nego sve sam da radiš.

Zato traži neku polovnu mrgu očuvanu.

Slazem se ... Ja sam odusevljen ovim pojacalom ... Radi ono sto pojacalo treba da radi ... Pojaca signal sa minimum dodate distorzije ... Zato i hocu opet Yamahu samo jacu. Polako cu cekam da naidje neka ... Ne zurim nigde.

http://www.ti.com/product/TPA3255?jktype=soc

Prova cifra je 185W na 8 Ohma, niko nam ne brani da pogledamo datasheet... Sto je jos uvek puuuno snage.

Anubis, ucini sebi uslugu i ne brzaj, i ne kupuj pojacala samo na osnovu razmisljanja i teoretisanja... I jos bolje , probaj  sa svojim zvujama amp u A klasi, nominalno mnogo slabiji, ima Babelfishova i F5 uradaka kod nas, uspeces nekako da dodjes do te probe... Mozda se iznenadis,... a ima ovde ljudi mnogo strucnijih od mene da objasne te slucajeve  u kojima amp od 200W ulazi u kliping a amp od 25W ne ...

Ako nesto ne radim to je da ne brzam ... Ali hocu iskljucivo pro pojacalo iz dva razloga ... Onog dana da nisam imao lampice za klip i termoprekidac, napravio bi neku stetu na zvucnicima sigurno, meni su te zastite neophodne. Svojim usima sam se uverio da je  bar ova Yamaha izuzetak od "pravila" da pro pojacala nisu za srednje i visoke te da su to pojacala pravljena za razglase i nisu dovoljno dobra za hi fi ...

1 hour ago, Anubis said:

pro pojacala nisu za srednje i visoke te da su to pojacala pravljena za razglase i nisu dovoljno dobra za hi fi ...

Zavisi, neka su dobra zvučno, neka nisu. Prednost je što imaju bolje napajanje i hlađenje, generalno su izdržljivija, a najbolje je da budu u D klasi, što je danas mislim već dominantno.

Imaš i kućnih uređaja velike snage, malo si na brzinu uzeo tu Jamahu.

2 minutes ago, Anubis said:

120 eura ... Neka je za rezervu ... Sacekacu da naidje opet neka pro Yamaha ali jaca.

Ti baš zapeo za Jamahu, a ima toga toliko.

Da sam malo umereniji sa jacinom ne bi mi trebalo drugo, za normalno i nocno slusanje je odlicno ... Sto bi eksperimentisao sa drugim kad Yamaha radi provereno dobro?

5 minutes ago, Anubis said:

Sto bi eksperimentisao sa drugim kad Yamaha radi provereno dobro?

A Harman Kardon, Marantz, Sansui, Luxman, Rotel da ne pominjem ezoteriju, kao ne znaju da ga naprave?

7 minutes ago, NIXIE said:

A Harman Kardon, Marantz, Sansui, Luxman, Rotel da ne pominjem ezoteriju, kao ne znaju da ga naprave?

Kad sam ja to rekao? Sticajem okolnosti je uzeta Yamaha pokazalo se da radi dobro. Meni je potpuno nebitno sta pise na kutiji ... Krell Sansui Yamaha Marantz samo neka pojaca signal sa minimum distorzije ...

tesko da se brisu

mozda  prebacuju ......... ako mislis na ampove D klase , otvorena je posebna tema