Jump to content

Dynaudio Monster.... na kraju T+A Criterion TAL 160


Anubis

Preporučeni Komentari

7 minutes ago, NIXIE said:

A Harman Kardon, Marantz, Sansui, Luxman, Rotel da ne pominjem ezoteriju, kao ne znaju da ga naprave?

Kad sam ja to rekao? Sticajem okolnosti je uzeta Yamaha pokazalo se da radi dobro. Meni je potpuno nebitno sta pise na kutiji ... Krell Sansui Yamaha Marantz samo neka pojaca signal sa minimum distorzije ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zvucnicima je daleko opasnije slabo pojacalo koje klipuje (prakticno salje znacajan DC napon u zvucnik) nego snazno pojacalo poprilicno pojacano

naravno , sigurnost je uslovljena kolicnom upotrebljenog mozga izmedju dva uveta

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kao sto rekoh , dim je verovatniji sa postojecom Yamahom

nego, ako je tako - vezbanje, adrenalin, high SPL - nabavi korektne svadbarske kutije i pojacalo

HiFi je ipak druga stvar, ako nista drugo, ono fragilnija

mada , for the record , kod mene u dnevni boravci i jesu svadbarski zvucnjaci

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

56 minutes ago, Zen Mod said:

zvucnicima je daleko opasnije slabo pojacalo koje klipuje (prakticno salje znacajan DC napon u zvucnik) nego snazno pojacalo poprilicno pojacano

naravno , sigurnost je uslovljena kolicnom upotrebljenog mozga izmedju dva uveta

 

Kod klipovanja je opasna energija koja stiže na visokotonce (mLogo viših harmonika kada "rastaviš" četvrtku na rastavne delove). DC kod klipovanja može a i ne mora da veliki (to ne prija bas zvučniku).

Može Gujomir da ti priča o prženju visokotonaca

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

46 minutes ago, Anubis said:

E taj mozak je problem ... Ima jedno Nord class D 1200 w/ch 4 ohma pojacalo povoljno ... Samo se bojim da ne odvrnem previse pa da skupljam drivere po sobi ...

U principu je dovoljno, sad, dali ce ti svideti zvuk to je druga stvar,  vec sam rekao nekih 10-15 strana unazad, da  ispod 200W/8Ohms, nista ne pije vodu.

Nikad nemoj da se plasis previse snage, kod mene je oko 1,5KW po kanalu, godinama, i nema problema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ZASto said:

Kod klipovanja je opasna energija koja stiže na visokotonce (mLogo viših harmonika kada "rastaviš" četvrtku na rastavne delove). DC kod klipovanja može a i ne mora da veliki (to ne prija bas zvučniku).

Može Gujomir da ti priča o prženju visokotonaca

"uz sav ostali harsh" se podrazumeva

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Anubis said:

Jesil' proveravao cenu, sve mi se čini da neće biti približne.:wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...