Jump to content

Dynaudio Monster.... na kraju T+A Criterion TAL 160


Anubis

Preporučeni Komentari

2 hours ago, Anubis said:

Morace ... Tu moram da stanem, osteticu sluh sebi.

Dupla snaga to je samo +3db, jedva će se i primetiti. Zvučnici su ti 87db/1w/1m jer u datasheet piše da treba 2w za 90db/1m. Ne znam kako ćeš to rešiti. Ako se zadržiš na ovoj glasnoći, manje će se grejati to jače pojačalo. Inače za ozvučenja se uzimaju puno osetljiviji zvučnici od tih T+A, veliki basovi i horne. Nema drugog načina, povećanjem snage pojačala ne dobija se puno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Anubis said:

Ali nece ici u klip jace, bolje ce izlaziti na kraj sa driverima i tih + 3 db ce mi biti taman ...

3db nije ništa, par stepeni na potenciometru. Klipping znači puno izobličenja. Traži preko 250w/4oma RMS po kanalu AB klase, i da bude veliko sa puno hladnjaka. Za leto obavezno dodatni ventilator ispod pojačala za te epizode glasnog slušanja.

Ili juri neku D klasu.

Ili nađi nekog da ti napravi neko jače Apex pojačalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, Anubis said:

Provericu ali 90% sam siguran da pise 15A pored osiguraca, jednog jedinog.

Da ti kažem za pravljenje pojačala u AB klasi, materijal za pravih 2x250WRMS na 4oma (mislim na izlazno pojačalo tipa LEACH low TIM ili slično) dođe oko 700-800eur. Odgovarajuće pretpojačalo lampaško (buffer), 200-300eur. Za neko drugo tipa D klase ne znam, ali nije mnogo manje od ovoga, možda 500-600eur. Puno ti cena zavisi od kvaliteta delova, trafo, kondenzatori, lepa kutija, konektori....

I to sve da nikom ne plaćaš ništa za ruke nego sve sam da radiš.

Zato traži neku polovnu mrgu očuvanu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slazem se ... Ja sam odusevljen ovim pojacalom ... Radi ono sto pojacalo treba da radi ... Pojaca signal sa minimum dodate distorzije ... Zato i hocu opet Yamahu samo jacu. Polako cu cekam da naidje neka ... Ne zurim nigde.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.ti.com/product/TPA3255?jktype=soc

Prova cifra je 185W na 8 Ohma, niko nam ne brani da pogledamo datasheet... Sto je jos uvek puuuno snage.

 Anubis, ucini sebi uslugu i ne brzaj, i ne kupuj pojacala samo na osnovu razmisljanja i teoretisanja... I jos bolje , probaj  sa svojim zvujama amp u A klasi, nominalno mnogo slabiji, ima Babelfishova i F5 uradaka kod nas, uspeces nekako da dodjes do te probe... Mozda se iznenadis,... a ima ovde ljudi mnogo strucnijih od mene da objasne te slucajeve  u kojima amp od 200W ulazi u kliping a amp od 25W ne ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako nesto ne radim to je da ne brzam ... Ali hocu iskljucivo pro pojacalo iz dva razloga ... Onog dana da nisam imao lampice za klip i termoprekidac, napravio bi neku stetu na zvucnicima sigurno, meni su te zastite neophodne. Svojim usima sam se uverio da je  bar ova Yamaha izuzetak od "pravila" da pro pojacala nisu za srednje i visoke te da su to pojacala pravljena za razglase i nisu dovoljno dobra za hi fi ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Anubis said:

pro pojacala nisu za srednje i visoke te da su to pojacala pravljena za razglase i nisu dovoljno dobra za hi fi ...

Zavisi, neka su dobra zvučno, neka nisu. Prednost je što imaju bolje napajanje i hlađenje, generalno su izdržljivija, a najbolje je da budu u D klasi, što je danas mislim već dominantno.

Imaš i kućnih uređaja velike snage, malo si na brzinu uzeo tu Jamahu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...