Jump to content

Dynaudio Monster.... na kraju T+A Criterion TAL 160


Anubis

Preporučeni Komentari

Pa necu valjda obicne ... High end mundorf nogice premazane mundorf voskom za smanjenje vibracija ...

Mana ovoga sto sam sebi skockao za uzivanje u muzici je sto lose snimljene pesme vise nisu prijatne za slusanje ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Anubis said:

Mana ovoga sto sam sebi skockao za uzivanje u muzici je sto lose snimljene pesme vise nisu prijatne za slusanje ...

Tu nešto nije u redu, ako toga ima puno. Kako se to manifestuje, kao agesivnost, muljav zvuk, ili neka druga neprijatna izobličenja? Šta je izvor zvuka, možda je tu problem?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ili, ono sto sam ja radio sa nekim ampovima koji su se grejali. Odvijes srafove koji drze poklopac, kad ne radi, izgleda normalno, kad radi, jednostavno skines poklopac i privremeno ga odlozis sa strane.

Luftiranja koliko hoces.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hteo sam reci da dobro snimljene pesme zvuce dobro, lose snimljene lose ... Slusao sam whathifi 10 songs to test speakers uz objasnjenje za svaku pesmu sta bi trebalo da zvucnici budu sposobni da reprodukuju ... Sve vise me odusevljavaju i kutije i pojacalo ... Ali sve sto je lepo kratko traje ... Termo limiter je juce ugasio pojacalo dva puta na glasnom slusanju ... Morace neko snaznije ... Ocu opet Yamaha ali od 200w/ch minimum

Jel normalno da ima struje na drajverima i ozicenju kad je ugaseno pojacalo? Izolirao sam krajeve kabla na driverima jer se izolacija povukla kad sam skidao skretnicu i primetio sam da me pecne struja kad dodirnem ono mesto gde je ulemljen kabl na driver ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja bi tebi generator slucajnih brojeva , amplituda 5Vpp , direk dvrndnuo sonde u frontal lobe

srece i radosti , vise ti ni ootoobe ni trrenti ni dacovi ni pojacala ni zvucnjaci ne trebaju

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

52 minutes ago, Zen Mod said:

ja bi tebi generator slucajnih brojeva , amplituda 5Vpp , direk dvrndnuo sonde u frontal lobe

srece i radosti , vise ti ni ootoobe ni trrenti ni dacovi ni pojacala ni zvucnjaci ne trebaju

:smesna:

https://www.youtube.com/watch?v=P0fvkx_dEUc

:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

41 minutes ago, Anubis said:

Imate na netu Ben Rizzi Ultimate test cd ... Ubedljivo najbolji ...

Ajd neko da odgovori za ovu struju na driverima ...

istekaj strujni kabel od ampa ,nece pecka

ili neki drugi uredjaj pusta preko filter kondova izmedju faze/nule na uzemljenje, samim tim i na tonsku masu

to treba povaditi i nema brige

 

istekavaj jedan po jedan koji ima suko , kad nestane pec locirao si koji uredjaj je u pitanju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, Anubis said:

Hteo sam reci da dobro snimljene pesme zvuce dobro, lose snimljene lose ... Slusao sam whathifi 10 songs to test speakers uz objasnjenje za svaku pesmu sta bi trebalo da zvucnici budu sposobni da reprodukuju ... Sve vise me odusevljavaju i kutije i pojacalo ... Ali sve sto je lepo kratko traje ... Termo limiter je juce ugasio pojacalo dva puta na glasnom slusanju ... Morace neko snaznije ... Ocu opet Yamaha ali od 200w/ch minimum

E moj prijatelju, u dva navrata  na ovoj temi sam ti preporucio pojacalo od bar 200W/8Ohm. Vecina ljudi sa ovog foruma koristi pojacala male snage i osetljive kutije sto je totalno druga stvar, slabo ima iskustava sa "mrtvacima".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, Anubis said:

Jel normalno da ima struje na drajverima i ozicenju kad je ugaseno pojacalo? 

Nije normalno. Naponi na izlazu tog pojačala su i u radu nedovoljno veliki da bi bilo peckanja. Proveri običnom glimericom, nešto je tu sumnjivo. Kako ništa nije uzemljeno, neki od uređaja u lancu pravi probleme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

45 minutes ago, NIXIE said:

Nije normalno. Naponi na izlazu tog pojačala su i u radu nedovoljno veliki da bi bilo peckanja. Proveri običnom glimericom, nešto je tu sumnjivo. Kako ništa nije uzemljeno, neki od uređaja u lancu pravi probleme.

To bi trebala bit indukcija , ako pecka ali čudno ako ništa nije uzemljeno .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, black coffe said:

To bi trebala bit indukcija , ako pecka ali čudno ako ništa nije uzemljeno .

Verovatno neka kapacitivna sprega na fazu kao što je  Zen rekao. Može se uzemljiti pojačalo na najbliži šuko i to mora nestati. Ako ne nestane, treba sve uređaje da neko proveri.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, damic said:

E moj prijatelju, u dva navrata  na ovoj temi sam ti preporucio pojacalo od bar 200W/8Ohm. Vecina ljudi sa ovog foruma koristi pojacala male snage i osetljive kutije sto je totalno druga stvar, slabo ima iskustava sa "mrtvacima".

Kutije su 90 db osetljivosti nisu bas mrtvaci ... Za normalne ljude je ovo pojacalo vise nego dovoljno ... Ja spadam u onu drugu grupu ... Dok treniram glasna muzika mi dize adrenalin i to mi prija ... Samo imaj na umu da bi za veliku vecinu ljudi to bilo nesnosno glasno ... Kad zavrsim trening posle minut dva mahinalno trcim da smanjim jer me pusti adrenalin i tek onda osetim koliko je to glasno ... Nekoliko puta sam lomio tanjire i case i jednom prozor.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...