Jump to content

Dynaudio Monster.... na kraju T+A Criterion TAL 160


Anubis

Preporučeni Komentari

Dok treniram je vruce pa je vruce ? jedino tada i slusam muziku toliko glasno ... Pojacalo ima dovoljno snage pre klipa (ima indikatore za klip) da pomera kamen ko gde ima ... Bubrezi, zuc ...

Nego sta da stavim protiv RFI smetnji na napojni kabl? Moze ovo: http://www.interhit.rs/224-rso-filtri-za-montazu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Anubis said:

Nego sta da stavim protiv RFI smetnji na napojni kabl? Moze ovo: http://www.interhit.rs/224-rso-filtri-za-montazu

Nije to za kabal,moralo bi u neku kutiju da se stavi, a moguće je da u pojačalu već imaš taj filter. Kakav je kabal na pojačalu, ima IEC utičnicu ili ulazi direktno u kutiju? Ima uzemljenje, nema uzemljenje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

59 minutes ago, Anubis said:

Na normalno slusanje se ne greje ali kad se odvrne hladnjaci su poprilicno vruci, jedva da moze da se drzi ruka ... Jel to uobicajeno ili ne?

Naravno da nije, vec sam rekao na ranijim stranama ove teme, treba ti pojacalo od bar 200W/8Ohms.

Pre svega, stvar je u transmisionoj liniji koja zvuci super, ali tek kad se pot malo "odvrne" a to zahteva snagu.

Decenijama kuburim sa neefikasnim zvunicima (78dB) koje sa slabim pojacalima zvuce kod q...., ali sa vise vati,  briljiraju.

Koliko vidim, zvucnici su previdjeni za bi-amp, pozajmi od nekoga pojacalo za low end, pa probaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Anubis said:

Na toj fazi su mi masina i mikser ... Sta je bolja varijanta ... Ovaj filter ili da vucem produzni od faze koja nece imati nista drugo ukljuceno?

I mašina i mikser imaju u sebi RFI filter da ne prljaju mrežu (najverovatnije). Vuci bolje kabal od faze koja nema na sebi te potrošače sa smetnjama, mada smetnje se svuda šire. Ako nema nekog šuma kad rade te mašine, ne moraš ništa. Znači slušaj bez muzike da li ima čujnih smetnji kad ti rade ti uređaji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

49 minutes ago, Anubis said:

Nema suma proveravao sam ...

Onda nemaš brige.

Pošto su zvučnici 4 oma (a to znači da impedansa u nekom delu pada i na 2,5-3oma)  to dodatno opterećuje pojačalo, zato se greje malo više.

Ako slušaš tako glasno, trebalo je da uzmeš nekog monstruma 200-300W na 4oma po kanalu.

Može se ispod tog pojačala dodati možda neki tihi ventilator (kao ona postolja za laptop) da ga leti hladi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, damic said:

Naravno da nije, vec sam rekao na ranijim stranama ove teme, treba ti pojacalo od bar 200W/8Ohms.

Pre svega, stvar je u transmisionoj liniji koja zvuci super, ali tek kad se pot malo "odvrne" a to zahteva snagu.

Decenijama kuburim sa neefikasnim zvunicima (78dB) koje sa slabim pojacalima zvuce kod q...., ali sa vise vati,  briljiraju.

Koliko vidim, zvucnici su previdjeni za bi-amp, pozajmi od nekoga pojacalo za low end, pa probaj.

To je odlično riješenje ako ima pre out . Može i neka D klasa za bas .( jeftinija su ) .Obzirom da su zvučnici 4 oma ja ga nebi "šarafio" previše bez dodatnog pojačala .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako glasno po 2 sata 4 puta nedeljno ...  Moze jos glasnije bez klipa ali je to vec previse ... Na toj jacini koja meni odgovara je radilo duze od 2 sata i nije se ugasilo ... Ima zastitu od pregrevanja ... Hladnjaci su bili vruci da ne moze da se drzi ruka dugo ali cim se smanji ohladi se u roku od minuta neverovatno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Anubis said:

Tako glasno po 2 sata 4 puta nedeljno ...  Moze jos glasnije bez klipa ali je to vec previse ... Na toj jacini koja meni odgovara je radilo duze od 2 sata i nije se ugasilo ... Ima zastitu od pregrevanja ... Hladnjaci su bili vruci da ne moze da se drzi ruka dugo ali cim se smanji ohladi se u roku od minuta neverovatno

Vidi se na slici da ima termičku zaštitu , međutim obzirom da pojačalo nije u cvijetu mladosti osobno ga nebi tjerao previše blizu samoisključivanju .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, sax.hifi said:

mozda staviti 2 komada silent ventilatora.

Može i malo da dodatno podigne pojačalo na neke nožice, to isto poboljšava hlađenje. Ako jedva može da se drži ruka na hladnjaku, to nije neišta strašno, a i ne traje dugo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nista briga , napravlejno je da radi to sto radi

samo mu daj prostora okolo , da moze da dise

dodatna visina (2 lepe drvene letve pod nozice) uvek pomaze

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...