Jump to content

Dynaudio Monster.... na kraju T+A Criterion TAL 160


Anubis

Preporučeni Komentari

6 minutes ago, Anubis said:

Ukupno ima 7 kondenzatora ovih velikih elektrolitskih ...

tako je

ako su kablovi dovoljno dugacki da mozes skretnicu da dovuces do otvora , onda ne moras odlemljivati kablove

u svakom slucaju - marker i pametno oznacavanje sto kablova sto njihovih pozicija , kao i mnostvo slika - sve to pomaze da se ne napravi hrkljus i zbunj

elkove zameniti , ako nista drugo - mirnije i zadovoljnije da spavas

Cika Brka dobro rece za felu - cini se da su unutra vec takvi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, sax.hifi said:

3 crna

2 plava

2 ljubicasta

Popiši vrednosti, bipolarne elektrolite traži,  F&T uzeti od 100VDC to odgovara tim od 35VAC. Premeri prečnik i dužinu svakog i proveri da novi nisu mnogo veći ili recimo duži od tih starih. Ima ih na raznim mestima ako nema sve  u Vremeplovu.

Ima i tih Visatona elko glatt da se nađe mislim da se još proizvode samo su oni skuplji. Visaton komponente prodaje čovek na KP, naručiš pa čekaš 10 tak dana.

Marsaudio iz Slovenije je imao nekad Jantzen elektrolite, ne znam da li ih ima još.

U skretnici su sve jeftini delovi kao što sam ti već rekao, no nije bitno jer i nema mesta za upgrade sve je knap sabijeno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja mogu da napisem vrednosti pa da kupim nove, zamenu ce da radi najverovatnije gos. Zvu

Prvo ... Ima mnogo zica i vecina su iste ... Morao bi da pisem i po njima i da crtam gde su bile ... Drugo ... Kondovi su ulepljeni ekstra jako, ako ja krenem da ih odlepljujem moracu da radim nove skretnice ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, Anubis said:

Ja mogu da napisem vrednosti pa da kupim nove, zamenu ce da radi najverovatnije gos. Zvu

Prvo ... Ima mnogo zica i vecina su iste ... Morao bi da pisem i po njima i da crtam gde su bile ... Drugo ... Kondovi su ulepljeni ekstra jako, ako ja krenem da ih odlepljujem moracu da radim nove skretnice ...

To verovatno mora da se malo ugreje pištoljem sa vrućim vazduhom  pa onda se lakše odlepi. Obeleže se tačke na pločici i svi kablovi krep trakom. Onda nema posle nikakvih problema pri sklapanju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...