Jump to content

Dynaudio Monster.... na kraju T+A Criterion TAL 160


Anubis

Preporučeni Komentari

13 hours ago, Anubis said:

Mozda nekom bude od koristi ...

Slusao sam danas T+A 160 sa ovog oglasa iznad ... Ja sam zabezeknut, frapiran i odusevljen ovim zvucnim kutijama ... Sve sto sam do sada slusao je poprilicno ispod a mnoge kutije su kostale mnogo vise ...

Onda kupuj ako ti se sviđa, a kako su 4oma treba im neko moćno pojačalo. U kom sistemu su slušani ako nije tajna?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zavisi ko ce da ti se javi da odgovori :)

moj savet - koje god , ali ako je ikako moguce prvo slusni test , ponajbolje kod tebe u sistemu

da se i to organizovati sa prodavcima , pokrijes  eventualni trosak i to je to

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Anubis said:

Isto T+A integralno ali samo 70w ... Malo je to za ove kutije, ogromne su ...2x10" po kutiji, 61 kg ...

Pojačalo 2x70W i duplo jače, nije velika razlika u glasnoći. I onako se sluša do 10W manje više regularno, ostatak je za posebne situacije.

Da tokom slušanja nije bio uključen neki loudness ili tonske kontrole? Vole prodavci da se snalaze samo da prodaju.

Šta je bio izvor zvuka pri testu?

Pazi i ti zvučnici su stari, mada deluju prilično očuvani, ali elektroliti u skretnici će uskoro sigurno doći na zamenu, moraš računati na to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

50 minutes ago, Anubis said:

Kakvo je misljenje ovde za pro pojacala tipa Crown, Yamaha, Qsc ... Velika snaga, zastita, rade i na 2 ohma ...

Sva pomenuta pojacala su ok za PA ali nisu za Hi-Fi. Koristim dosta nezgodne ribone (Apogee Stage & Apogee Duetta Signatures) probano na njima od Electro Voice  P-600, P-1200,  Q66,  nista od toga nije moglo da ih pokrene, kamoli da svira,  iako su neki bili deklarisani na 2 oma. 

Proban i QSC snagas od 800-900W po kanalu koji je izvrsno radio na bas ribonskom panelu ali nije za visoke frekvence. 

Moja preporuka je neko pravo Hi-Fi pojacalo od bar 200W/8Ohm. Koristim zadnjih godina, na srednje-visokom ribonu izvrstan Pioneer M90a, 2x200W/8Ohm ili 2x750W/2Ohm. Retko se nalazi ali bi sigurno bilo ok za te zvucnike.

Druga opcija je nesto od ovih novih ampova D klase, mada ni oni nisu jeftini. Ispod 400W po kanalu nemoj ni da gledas.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, Anubis said:

Jesu li kondenzatori SIGURNO propali posle 20-tak godina ili ne mora da znaci?

Oni više propadaju ako stoji i ne radi, tako da ne znam u kakvom su stanju, 20god je dosta vremena, ja bih to zamenio svakako.

Propadaju elektrolitski kondenzatori i oni se menjaju.  Blok kondenzatori se menjaju  minimalno vremenom, beznačajno, nije potrebna zamena.

Jeste dodatni trošak, ali si miran duže vreme.

Kupuješ polovno, nisi dao puno para za tolike zvučnike, ako su tako dobri vredi uložiti. To je koštalo hiljade i hiljade maraka kao novo, ako kupiš jeftino onda znaš šta te čeka.

Makar vešanja zvučnika izgledaju dobro i kutije, to je mnogo bitnije od kondenzatora.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

45 minutes ago, Anubis said:

Kakvo je misljenje ovde za pro pojacala tipa Crown, Yamaha, Qsc ... Velika snaga, zastita, rade i na 2 ohma ...

Moj savet je da izbegavas za kucnu upotrebu modele profi snagasa koji imaju ventilatore. Neka profi rek pojacala su i neprakticnih dimenzija za kucu, tanka ali jako duboka. Ako su polovna, savetujem da ih pogleda neko kompetentan da sagledas da li je i koliko ulaganja potrebno da se dovedu u priblizno izvorno stanje. Uglavnom nude dosta snage za novac i lepo voze teze kutije, ali tesko ces medju njima naci neki rafiniraniji zvuk. Uglavnom su modeli za studijsku upotrebu bolji za kucu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 5/18/2019 at 7:27 PM, Mikorist said:

Brate, zato sam se nameracio da pazarim drajvere kojima uopste ne treba crossover.

Za soma evra mogu da se kupe 3 petnestice po kanalu.

Plus drvenarija i ozicenje. I to da budu Monsteri u OB da pokriva 100 kvadrata.:buehehe:

Otvoricu posebnu temu o ovome.

Moj savet je kupi od zeljkora ako se jos uvek prodaju JBL 2245 (18") i turi u krsteni bas reflex. Ne izazivaj zenin gnev bez razloga, a za bolji bas od toga trebaci ti 4x18"  na baffleu plus jace pojacalo i dosta ekvilizacije, sve u svemu mnogo skuplje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, hifista said:

Moj savet je da izbegavas za kucnu upotrebu modele profi snagasa koji imaju ventilatore. Neka profi rek pojacala su i neprakticnih dimenzija za kucu, tanka ali jako duboka. Ako su polovna, savetujem da ih pogleda neko kompetentan da sagledas da li je i koliko ulaganja potrebno da se dovedu u priblizno izvorno stanje. Uglavnom nude dosta snage za novac i lepo voze teze kutije, ali tesko ces medju njima naci neki rafiniraniji zvuk. Uglavnom su modeli za studijsku upotrebu bolji za kucu.

Jel moze preporuka za neko ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, Anubis said:

Jel moze preporuka za neko ...

Recimo, Adcom GFA-5802 studijsko pojacalo (kazu da je bolje Adcom-e dizajnirao Nelson Pass)

РезÑлÑÐ°Ñ Ñлика за Adcom GFA profesional amplifier

Bryston 4B

РезÑлÑÐ°Ñ Ñлика за bryston 4b

Nesto tako diskretnog dizajna, sa ispravnim jakim trafoima, sto ima delova da se servisira. To danas izbacuju iz studija jer je tesko i preglomazno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Anubis said:

Da umem da sastavim, ne bi mi trebali saveti ? jel moze preporuka za neko da nije 3x cene zvucnika ?

Recimo Yamaha pc2002m ili jos starija p2200.  Isto kompaktan diskretni dizajn sa pogolemim trafoom.

РезÑлÑÐ°Ñ Ñлика за yamaha pc2002m

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, hifista said:

Recimo Yamaha pc2002m ili jos starija p2200.  Isto kompaktan diskretni dizajn sa pogolemim trafoom.

РезÑлÑÐ°Ñ Ñлика за yamaha pc2002m

Prodao moj drugar ovu i onu manju jamahu iz iste serije za 6 joja pre deset dana. Rade zlo i naopako, nemaju ventilatore i ne greju se mnogo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel moze neko da mi pojasni potrosnju struje ovih pojacivaca ... Sad citam spec. 1/8 power consumption 320w ... Maximum power consumption 1600w na 4 ohma

Kod mene muzika svira svakodnevno 10+ sati ... Jel ovo znaci da cu da placam struju ko za termo?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

generalno su to sve pojacivaci AB klase , koji retko trose vise od 50W svirajuci na kucnom nivou

posle toga trose koliko ih przis ali ce i to retko da predje efektivno 100W , gledano unutar jednog sata

racunaj da trose malo vise od modernog LED televizora

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, Zen Mod said:

generalno su to sve pojacivaci AB klase , koji retko trose vise od 50W svirajuci na kucnom nivou

posle toga trose koliko ih przis ali ce i to retko da predje efektivno 100W , gledano unutar jednog sata

racunaj da trose malo vise od modernog LED televizora

  • Koliko Sissy troši ? :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...