Jump to content

Dynaudio Monster.... na kraju T+A Criterion TAL 160


Anubis

Preporučeni Komentari

1 hour ago, prophet said:

Vi mislite da su to brend/fabričke kutije?

Ne bi fabrika pravila ovakvu papazjaniju, pet razlicitih zvucnika, do prvih par KHz iscepkano u tri opsega sa po par oktava, a skretnica krs. Drajveri mocni a sve to smesteno u sobu 20-ak kvadrata, i to onako, naslagano bez tretmana, i kada se grune neka snaga, zvoni pola zgrade.

Cudna je to skretnica, preprosta za takav sistem, koji je sam po sebi kiborg.

Ne vidim sta bi se to "ocenilo" slusanjem, u celokupnoj papazjaniji, osim da "dobro gruva" :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čovek je konzument. Kao takav jedino što može je da ode i posluša.

Ozbiljna izrada 5-way skretnice zahteva ipak mnogo više od proste zamene elemenata istim vrednostima. To je neisplativo za jedan par kutija. A mislim i da je zaludan posao.

Složio bih se sa prethodnim komentarom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa recimo da bi meni bilo ok da poslusam, npr, konfiguracija levog zida, pozicija tv-a i klime(obe LG) identicna :D Pored klime prozor, a ne terasa..vrlo slicna velicina sobe(moja zeru veca :), ja pobedio ), pa bih imao mnogo priblizniji utisak kako bi izgledalo preneseno u drugi prostor.

Nece sedeti kod prodavca i slusati vecito. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, prophet said:

Čovek je konzument.

To je ideja da čoveka definiše ono što konzumira (ili što bi bar želeo da konzumira), a ne ono što stvara.

A ovo nije forum konzumenata nego stvaraoca. Samograditelja.

Naš moto je da ono što sam napraviš konzumiraš. :buehehe:

I onda se pojavi par njih koji razbiju celu ovu koncepciju.

Da se ubiješ ko siroče. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, vladd said:

forum devijantnih konzumenata koji vole da cackaju po spravama

Aha, menjaju osigurače, licne, letve i jednom u 5 godina nešto naprave pod uslovom da su u penziji.

A ovi mlađi čim im se rodi prvo čeljade prodadoše svu hifu iz kuće i čekaju penziju da ponovo polude. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, Anubis said:

Znatno su skuplji. U tom rangu cene još nekoliko predloga za poslušati:

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici/B-W-801-m-zvucnici-77820217-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici/JBL-xpl-200-77513163-oglas.htm

Evo ista koncepcija kao oni prvi koje si pomenuo:

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici/Nestorovic-zvucnici-Speakerlab-s50-75382012-oglas.htm

Mislim sve ovo pošto vidim da si zapeo za te povelike.

Ima i par Tannoy Devon, Cheviot ili sačekati Berkli ili Arden.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Okibokis said:

Tu jedino sviraju B&W 801 ovo ostalo nije u tom rangu ...

Moj drug je imao B&W 801, slušao sam često. Imao sam slučajno prilike da slušam pomenute JBL, veruj mi nemaju čega da se stide pored pored ovih B&W. Jeste druga škola zvuka ali im baš nimalo ne fali autoriteta, a čine mi se možda malo ugodnije za dugotrajno slušanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato ta osluskivanja nicemu ne sluze objektivno, samo subjektivno, pa svako prema svom uvetu.

 

Mene samo zacudjuje situacija da se ne ulazi u sustinu koncepcije, pa onda slusa, vise tehnickog znanja se trosi na recimo skuplja vozila ili jeftinije tv-e.

Zvucnici preko 1k€ sigurno imaju svaki svoj pecat, ali u paradi floskula o zvucnim integritetima, prostorima i vazduhu ja recimo ne videh da je neko, NPR, ocenio rad Nestorovicevog patenta, sa dominantnim i pomocnim basom za silazak na jako niske frekvencije u kompresionoj kutiji, pa npr, kompleksnost raznih skretnica i njihov uticaj na kolorisanje zvuka, pa npr sirinu disperzije visokih, raspored energije po spektru.....i sl, sto bi malo zaslo u zonu objektivnosti a izvan ukusa i preferencija.

 

Iskusan prodavac uvek moze da tempira muzikicu koja ce da zatre mane neke koncepcije i da zasladi vrline...pa nije lose znati o zvucniku i ko je vozio, i koliko trosi i koliki je gepek... :D 

Niti ce mundorf i zicice napraviti bas toliki bias da prosek dignu na visi nivo... 

Recimo bi bilo zanimljivo da li je na BW odradjen northcreek crossover upgrade.. :) 

http://www.northcreekmusic.com/B-W_Crossovers/b-w_crossovers.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, predragm said:

Moj drug je imao B&W 801, slušao sam često. Imao sam slučajno prilike da slušam pomenute JBL, veruj mi nemaju čega da se stide pored pored ovih B&W. Jeste druga škola zvuka ali im baš nimalo ne fali autoriteta, a čine mi se možda malo ugodnije za dugotrajno slušanje.

Znaš šta je problem sa 801 (barem onim prvim modelom), skretnica koja se sastoji iz gomile elektrolita i induktiviteta na feritu motanih tankom žicom, a usput mislim da je 4-tog reda te je time zvučniku oduzeto dosta dinamike. Da su to uradili ljudski stvarno bi bio jedan od najboljih zvučnika svih vremena  bez obzira na cenu. Međutim dobra skretnica da se uradi za  njih ne mogu ni da zamislim gde bi je turio i koliko bi to trajalo i koštalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio danas da cujem one Dynaudio MIR ... Srednji i visoki perfekcija ali bas nema onaj udarac u grudi kao 12'' na onim Monster ... 2x8'' po kutiji ... Cist, precizan ali bez te snage. Kutuja je zatvorena ... Ni kompresija, ni bas refkeks a i soba velika 60 m2 ... U manjoj sobi bi se bas jace osetio ali mislim da ne bi kao 12-tice ...

Sutra idem da cujem ovo ...

https://m.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici/T-A-Criterion-TAL-160--76801218-oglas.htm#mhs0-1558230003175

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozda nekom bude od koristi ...

Slusao sam danas T+A 160 sa ovog oglasa iznad ... Ja sam zabezeknut, frapiran i odusevljen ovim zvucnim kutijama ... Sve sto sam do sada slusao je poprilicno ispod a mnoge kutije su kostale mnogo vise ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...