Jump to content

Dynaudio Monster.... na kraju T+A Criterion TAL 160


Anubis

Preporučeni Komentari

23 minutes ago, Mikorist said:

1.Odes i cujes kako svira. (sto se kaze subjektivna ocena)

2. Izmeris kako svira. (precizno znas kako je napravljeno ali treba ti merna oprema za zvucnike)

 

 

Tačkom 2. ako pod tim podrazumevaš merenje frekventnog odziva ne možeš odrediti kako zvučnik svira. Tačkom 1. možeš. 

Sa fotografija ne deluje da je to ozbiljno elaboriran zvučnik, što ne znači da je loše za taj novac. Treba poslušati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, prophet said:

ne možeš odrediti kako zvučnik svira.

Jasno je da merenje ne kvantifikuje “muzikalnost” zvučnika.

Međutim, na osnovu mog iskustva, moguće je povezati ova merenja  u različitim kombinacijama sa nekim aspektom kvaliteta zvučnika.

Rupe u frekfencijama. Koliko je linearno. Nivo izobličenja. Od koliko bass svira. Gde je pad na visokim .....Pa čak vidim i gde je ukrštanje kod mene.

Odnosno mogu da vidim da li je na pogrešnom mestu ukrštanje. A i čuje se kad ne valja. Merenje samo potvrđuje šta ne valja. A to pokazuje našta liči i skretnica. Naravno slušanje je sve....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

Sta fai skretnici ? Lici na moju u Tann. Pun presek zica izmedju. Jedino videti ova 4 konda . Ovo ostalo je wima i Iskra.

Bolje ni Zen ne bi stavio. Ni spulne nisu prcvoljci:buehehe: 

Screen Shot 2019-05-17 at 2.22.48 PM.jpg

te loncaste su ferit

i te sa desne strane nije bas sigurno da je plasticni kalem , i to je moguce da je ferit ...... mada pre plastika

Zen je takve skretnice pravio kad je bio mali

msm, sta da kazem za kriticko oko koje moze da poredi ovaj Plač Majke Božije , sa skretnicom koju ja napravim ?

 

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, prophet said:

@Mikorist

To bi da je ovaj svet normalan bilo od pomoći konstruktoru. Ali kapiram, ima puno toga problematičnog. Korisniku može biti od pomoći eventualno prilikom pozicioniranja. 

 

 

Ma može svašta da se izmeri. Samo je problem na koji način.

Naravno da u kupovini ne možeš da tražiš da rasklopiš ceo zvučnik i meriš svaki drajver zasebno sa

i bez skretnice. Pa onda svaki drajver posebno na skretnici. Onda se realno vidi mnogo toga :buehehe: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Anubis said:

Dynaudio visoki zamenjeni Vifom i da skretnica nije originalna ...

Sve je u igri, moguće da je neko naknadno radio skretnicu i menjao precrkle visokotonce D28 za Vifu, sve je moguće. Ima tih sprava na KP koje su samo skrpljene kako bilo da se prodadu.

Technics je originalan (po izgledu otvora za njega u kutiji) ili je isto ubačen naknadno umesto izginulih D21.

Možda je i kutija naknadno farbana, ko zna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, Anubis said:

Ako ja vas razumem dobro ... Skretnica je losa.

idi i poslusaj , ako rade - kupuj

skretnica mozda i radi posao (dovoljno dobro da ti se svidi) , ali je daleko od nivoa kvaliteta samih drivera

unapredjenje skretnice je trivijalan posao - u tom smislu da je lako izmeriti induktivnosti ,nacrtati semu skretnice sa vrednostima , naruciti sto je potrebno i napraviti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam brate , nesto mi izandjala Kristal Kugla

prvo na sto da se pregleda , nacrta sema sa vrednostima i onda se zna sta valja sta ne

 

msm , najlakse je po Prestonickim pravilima - kazem 400E , i koliko god materijal da izadje ja sam garant debelo u zaradi

a musterija sretan , mora biti - skupo platio

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, prophet said:

Nekome hoće a nekome verovatno neće.

Ti mislis globalno a ja lokalno. :) 

Nece nista reci ni o koncepciji ni o komponentama, ako aljkavost izrade sve to anulira. Reci se lose, ne mozda preterano lose, ali daleko ispod mogucnosti sistema i samih zvucnika.

Ne moze slusanje da izdvoji gresku iz kompleksnog sistema.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...