Jump to content

Dynaudio Monster.... na kraju T+A Criterion TAL 160


Anubis

Preporučeni Komentari

Pozdrav ...
Zna li neko nesto o ovim zvucnicima? Ako ne o ovim konkretno onda uopste ... Na kutiji pise Vector Akustik C5 ... Ja na netu nisam uspeo da nadjem nista.

Ima u opisu tacnih oznaka drivera koji su korisceni, pa bi na osnovu toga moglo da se pretpostavi kolko su kutije kvalitetne ali i stare.

Zanima me jos ... Da li je posle 20-30 god. neophodno osvezivanje skretnice i kako vreme utice na kvalitet samih drivera ... U sustini, jel pametno kupovati zvucnike stare 20-30 a mozda i vise godina?

Hvala.

 

https://m.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici/Dynaudio-MONSTER-77223310-oglas.htm#mhs0-1558050072614

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stvarno monstruozno, skretnica i ožičenje su shit na kvadrat, zameniti one elektrolite i kablove obavezno.

Posle 20-30god. ako su kvalitetni driveri (a jesu) i nisu zloupotrebljavani ništa im ne fali. Ali izrada ljudske skretnice i zamena ožičenja ima da košta više od tih kutija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta fali kablovima? Koliko vidim, najmanje 2.5mm2 su (samo nisu "u boji" :) )

Dynaudio drajveri, ti koji su u kutijama, su mrcine. Samo Dynaudio drajveri su nekada koštali unabavci 1500 DEM.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ZASto said:

Šta fali kablovima?

Imao sam takve slične , kupovano u Nemačku davnih godina. Nisu nešto naročito, a i ta providna PVC izolacija pušta kiseonik do bakra pa potamne žičice.

Ako ništa drugo, makar bi trebalo svaki skratiti 20mm pa ponovo zalemiti, tu je jaka oksidacija a tanke licne.

Drajveri su izgleda u super stanju i kutija, ali skretnica je očajna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam strucan jer da jesam ne bih trazio pomoc ... Ali mi je cudno da je neko ko je toliko ulozio u drivere i kutiju, stedi na skretnici ... Kutije su teske 75 kg i ofarbane metalik farbom. I pitam se zasto je umesto Dynaudio visokotonca stavljen Vifa kad je sve drugo Dyn.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, Anubis said:

Nisam strucan jer da jesam ne bih trazio pomoc ... Ali mi je cudno da je neko ko je toliko ulozio u drivere i kutiju, stedi na skretnici ... Kutije su teske 75 kg i ofarbane metalik farbom. I pitam se zasto je umesto Dynaudio visokotonca stavljen Vifa kad je sve drugo Dyn.

Na skretnicama se uvek štedi, otvori bilo koju fabričku kutiju pa ćeš se uveriti.

Nije samo Vifa tu je i Technics. Tako su ga napravili. Ta Vifa/Technics kombinacija verovatno nije loša, umesto D28AF/D21AF što je bila uobičajena postavka iz tih vremena (skuplja i bolja verovatno).

PS

Ako kupuješ, pregledaj dobro kutiju da nema nekih naprslina ili odlepljivanja, da nije negde nabubrilo od vlage, nešto mi sumnjivo izgleda bočna strana na onoj desnoj kutiji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, NIXIE said:

Ove su natrpane na gomilu.

Gde bi ih ti stavio ?  Gde bi ih zaokretao i kako ? Zamisli da su jos vazdusne bez tela od 2mm.....Ja bi po stranicama kutije u vis / al ti onda treba kilometar zice pun presek.

Plus su magneti drajvera iznad.... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Mikorist said:

Gde bi ih ti stavio ?

Sa zadnje strane u posebnu kutiju ili unutra negde gde ima mesta, na bočne strane (iz dva dela skretnica), ima rešenja puno, to je  kutijetina od 200l minimum.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Anubis said:

Lepo je to sto se vi koji znate o cemu pricate dopisujete ? ima li neka preporuka za mene? Jel skretnica dobra ili ne?

Na skretnici može da se izvrši zamena kondenzatora za sitne pare, nema ih mnogo, red veličine 70-100eur za WIMA FKP recimo.

Kablovi mogu da se zamene boljim isto za 50-70EUR sa VDH CS12.

Ako je sve ispravno, kutije čitave i dobro svira cena je OK, možda može malo i da se  spusti, otkukaš da skretnica i kablovi ne valjaju i mora da se osveži.

Ako svira čudno onda beži od toga. Dizajn je isto katastrofa, plava metalik.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobra je skretnica, Kalemovi sa jezgrima su imuni na medjuuticaj imaju koncentrisano polje.

Obavezno revidirati spojeve, lemljenje je. da blago kazem pocetnicko, moze ti deblja zica ili upredene dve-tri nalik postojecim, i pregledati-zameniti bipolarce, ako su oni u pitanju, lici...

 

P.S.

Slusi test nece ista da "kaze", bar ne dobro, miks je topologije, odredjenih komponenti i aljkavog povezivanja, sto prvo treba preslisati, pa tek onda osluskivati postojeci maksimum.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Anubis said:

Jel skretnica dobra ili ne?

1.Odes i cujes kako svira. (sto se kaze subjektivna ocena)

2. Izmeris kako svira. (precizno znas kako je napravljeno ali treba ti merna oprema za zvucnike)

Ne postoji drugi nacin da neko zna da li je dobro ili ne....

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...