Jump to content

Tri kabalerosa ( L75/78 x 3 )


Doktor

Preporučeni Komentari

11 minutes ago, vladd said:

Mjok, nego Kuzma zna da svoje produkte jedino diletantima prodaje...pa takav i odnos  :P :laugh1tooht:

Jedina bitna kota ti je R212, a posto je tanjir okrug'o, onaj ugao 30 stepeni moz da bude koliki oces(0-360), i tu ti je carolija "izgleda"...pa samim tim i za razne rucke...ako idu na isti radijus

 

P.S.

Tehnicki crtez nije zbirka crta i brojki, postoje i napomene...

ahm, evo mi reče da sprema seriju za opsesivno kompulsivne :P

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, vladd said:

Mjok, nego Kuzma zna da svoje produkte jedino diletantima prodaje...pa takav i odnos  :P :laugh1tooht:

Jedina bitna kota ti je R212, a posto je tanjir okrug'o, onaj ugao 30 stepeni moz da bude koliki oces(0-360), i tu ti je carolija "izgleda"...pa samim tim i za razne rucke...ako idu na isti radijus

 

P.S.

Tehnicki crtez nije zbirka crta i brojki, postoje i napomene...

msm da Kuzma , kao i Akrapovic - moze i govno da nacrta i proglasi tehnickim crtezom

ko se ne slaze , njegov problem ......... moze samo da im pljucka pod prozor

probo ja , visoko brte - vraca se u facu

:smesna:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad vi meni solite pamet, jerbo je Kuzma u popularu..a kandilo ispod slike :D 

 

Elem, kota je cirkus, i nema sta da mi se vraca u facu nego je u pitanju diletantizam crteza, pa neka ga je i car pravio...

Doticna kota 80 ili 100 ili sta god da je nazvrljano, je prosto projektovani R(212) na sinusu ugla..tzv sekundarna, izvedena, tehnoloska ili kontrolna kota

 

I ako bacimo racun, da je R sinα, (a sinus 30 je 0,5)... doticna kota postaje polutka radijusa, tj 106mm...

Mislim VI cete pravite to a ne ja... :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

PA ne nego treba da verujem kuzmi a ne svojim ocima, i ako ne verujem, nesto ce mi se vratiti u facu...?

I ja sam mrzitelj, i kritizer...itd, i moj kum je solak valjda... :D 

Nemo me turate  u rov neljubitelja svajseraja, ili nekakvog blanko hejtera nije lepo.

 

Eto racun, eto argumenti, paa ti Wolande proveri sa Kuzmom radijus, on je jedino bitan, tebe radi, ....

A choky ni hvala sto mu nisam licitejsn digao na 200€...instiktivno :D  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, vladd said:

Ti si D'Artanjan :D 

imao mnogaja Lenka i mnogaja pravio.

mnostvo kombinacija,

dosadili mi, bre.

skockao sam Pioneer PL12AC

baza teska ko tuc, klavir lak ...

Jelco rucka (ista kao Mission 744).

glavu - nemam, za sad.

a i da imam, nemam kad da slusam ploce. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Sad vi meni solite pamet, jerbo je Kuzma u popularu..a kandilo ispod slike :D 

 

Elem, kota je cirkus, i nema sta da mi se vraca u facu nego je u pitanju diletantizam crteza, pa neka ga je i car pravio...

Doticna kota 80 ili 100 ili sta god da je nazvrljano, je prosto projektovani R(212) na sinusu ugla..tzv sekundarna, izvedena, tehnoloska ili kontrolna kota

 

I ako bacimo racun, da je R sinα, (a sinus 30 je 0,5)... doticna kota postaje polutka radijusa, tj 106mm...

Mislim VI cete pravite to a ne ja... :D 

poenta je da on zna , a i mi znamo sta treba da znamo , i da taj crtez i nije za nas , sem da pokupimo upravo tu meru koju si pomenuo (r=212mm)

 

idemo dalje

msm , ja sam umro od smeha kad se setih mog lomljenja glave negda kad prvi put krenuh crtati za moju prvu sojenicu - trebalo mi celih 5 minuta da shvatim da rucka moze bilo gde po radijusu i da samo treba da vodim racuna da ne razvalim antiskate mehanizam ako stavim rest predaleko (takva bila rucka )

granofor je prosta sprava , nema tu za izvodjaca radova nekih preteranih vudua

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, vladd said:

.....

A choky ni hvala sto mu nisam licitejsn digao na 200€...instiktivno :D  

ja ukucah moju finalnu cifru , mogo si ti da bidujes koliko god ...... razlika bi bila smao u tome kuj ga uzo :)

ene , a otkud znas da ja nisam bio spreman da dam i 300E za Lenak kantu?

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima




Eto racun, eto argumenti, paa ti Wolande proveri sa Kuzmom radijus, on je jedino bitan, tebe radi, ....
A choky ni hvala sto mu nisam licitejsn digao na 200€...instiktivno [emoji3]  


a da ponovo pročitaš post od kog je krenulo, onaj deo - "da lepo izgleda" onda će ti možda biti jasnije da je slička ispunila tu svrhu, i da bi sve ostalo bilo blo drugačije da stražar nije pucao.. i promašio [emoji4]

znam koliki radius treba da se opiše od centra rotacije do osovine ručke, znam i da je tg ugla = 100 (ili 80 [emoji14]) : nalegla ( 212^2 - 100 (ili 80 [emoji14]) ^2) ako baš hoću da zakomlikujem stvar (da spomenem i arctg? [emoji4])

dajder malo dobre volje, pozitivnog gledanja na stvari, ovo je hobi, vikend je
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nebitno, bilo je samo par uslova i prost filing sestog cula...kao kod onog Revox-a, nema potrebe da propastim necije zadovoljstvo finom spravom, a meni bi bila 4-5-a medj starudijama(omiljenim, da ne bude nejasno), a bez potrebnog i neophodnog uzitka. :) 

Vise mi je gust da preprodavcima skinem nekog slipera koji im nije nesto prepoznatljiv :D 

A bolje je 80 nego 200... :) ostaje vise troska za druge igracke...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Woland said:

a da ponovo pročitaš post od kog je krenulo, onaj deo - "da lepo izgleda" onda će ti možda biti jasnije da je slička ispunila tu svrhu, i da bi sve ostalo bilo blo drugačije da stražar nije pucao.. i promašio emoji4.png

Neces razumeti da nema promasaja, posto si preklopnik prebacio na fajt. :) 

Ali posto neces ti rendisati...nebitno...bice ti lepo i sa drugim uglom i sa drugim dimenzijama, za koje neces ni znati kolike su. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima



Neces razumeti da nema promasaja, posto si preklopnik prebacio na fajt. [emoji4] 
Ali posto neces ti rendisati...nebitno...bice ti lepo i sa drugim uglom i sa drugim dimenzijama, za koje neces ni znati kolike su. [emoji3] 


neću rendisati ali hoću crtati i geometrijski postaviti kao i do sada, dakle znaću!

tvoj prekloplnik je zapekao na nedozrelom podjebavanju, da sam emocionalno angažovan smestio bih te tamo gde pripadaš, ali nisam, lep dan, sunce, vikend, vladd se ispoljava na forumu, sve OK [emoji4]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad pobedis sinus ugla na tom radijusu, javi da se svi radujemo. :) 

Jasno je meni da ce se smanjiti milina milokliza i opsirne price, mozda malo smanjiti jezenje o0o, ili anulirati lepota "pricao sam sa konstrukitorom", "po preporuci konstruktora", i svih tih lepih pratecih stimulanasa..

ja samo malo konstatujem, zarad ostalih svajsera, koji sami rendisu i ne mogu da uklope u racunu sin 30, 212 i 80mm... :)

 

Sto je objektivno nebitno, nece niko kaciti Kuzminu rucku, al mozda krenu da se poducavaju na visokom primeru... pa za neki svoj radijus krenu da rade proporcije i metodologiju...

'Naci, ili ugao ili distanca moraju na reviziju, ako je radijus pozeljan...sta tu ima misticno...

A da, osim sto "pricao sam sa konstruktorom" nema vise "onu" milinu, samo malo manju... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad pobedis sinus ugla na tom radijusu, javi da se svi radujemo. [emoji4] 
Jasno je meni da ce se smanjiti milina milokliza i opsirne price, mozda malo smanjiti jezenje o0o, ili anulirati lepota "pricao sam sa konstrukitorom", "po preporuci konstruktora", i svih tih lepih pratecih stimulanasa..
ja samo malo konstatujem, zarad ostalih svajsera, koji sami rendisu i ne mogu da uklope u racunu sin 30, 212 i 80mm... [emoji4]
 
Sto je objektivno nebitno, nece niko kaciti Kuzminu rucku, al mozda krenu da se poducavaju na visokom primeru... pa za neki svoj radijus krenu da rade proporcije i metodologiju...
'Naci, ili ugao ili distanca moraju na reviziju, ako je radijus pozeljan...sta tu ima misticno...
A da, osim sto "pricao sam sa konstruktorom" nema vise "onu" milinu, samo malo manju... [emoji6]
vladd, ne vređaj, ne imputiraj - ne seri!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sad ozbiljno: Moderacija ne sme da ostane nema na ponižavanje i imputiranje odozgo, koje vladd često primenjuje.. dakle opomena, kraći ili duži ban, nešto iz čega se vidi da ste živi..

ili stavite Ohne Vladd filter, pa kad otvorim temu da ga primenim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd sad ovako, al ozbiljno ........

@Woland- imas ignore button , nadam se da radi - ako ne radi javi ; msm ..... ajd nismo puritanci preterano , ali "ne seri" je ipak na granici za zvanicni warning

@vladd - bez obzira na sedu glavu i vekovno iskustvo - tebi je ili socijalna inteligencija ne ravna nuli nego je u debelom minusu .......... ili namerno izazivas bespotrebne rasprave koje imbecilnoscu neminovno dovode do konflikta; dovoljno si ovde da znas da W. poznaje problematiku , dovoljno si ovde da znas da cu ja da radim CAD files za svrhu i sasvim je dovoljna bila smejka na smesnost crteza , a nepotrebna trakavica dokazivanja da si u pravu.

elem , i tebi pred granicu za zvanicni warning ; nema druge do da kazem da sledeci put primetim bilo koga da tera mak na konac a nista se ne postize ........ ide na ladjenje nedelju dana

ZM

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

S moje strane oprosteno to "ne seri", nekada je prijatnija, intimnija atmosfera...:BeerMugCheers:

Ali ni ja kao i niko drugi, ne voli imputacije i generalizacije...

Pride i preterano licno obracanje(nekako cudno i cesto uvezano sa omalovazavanjem), pisemo postove o temi i na temu, a ne opise ljudi.

Jel' problem ako se ukaze na gresku u crtezu, semi...ili to mora da se kvalifikuje kao "strazar koji puca". Jel' je neophodan kontranapad i kvalifikacije? Pogotovo one koje se citaju medj redovima?

 

Ne nisam nikakav strazar, i daleko sam od neinteligentnih zakljucaka i pojednostavljenja, ili da se uklapam u nekakve opste soske za ljude, i jos dalje od losih namera i tu mi je soc inteligencija netolerantna ali nekako volim da detaljisem tehniku. Ako cu zbog "sin 30" da dobijem ban, masala... :) 

 

P.s.

Ovo je pojasnjenje za uzi krug...molim nakon citanja proslediti u djubretaru...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...