Jump to content

Tri kabalerosa ( L75/78 x 3 )


Doktor

Preporučeni Komentari

ako je tvoj origigi lezaj neostecen , a ja za sve ove godine ne videh ni jedan , bez obzira d ali je lenak odrzavan ili nije , ne brigaj nista

specifikum lenko pogona je taj da ulezistenje trpi daleko manje axialne i radijalne sile i od drugih idlerasa i od remenasa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7mm je osovina , kontam

sve sto imas na aftermarket je novo kuciste lezaja sa sve caurama i dole ruby crvena kuglica , a koristi se originalna osovina

msm macji sex - ne dobija se nista ako je original kombo OK

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

rastavis, napravis inspekciju , odradis sta treba ili ne odradis nista ako ne treba

odmastis sve delove pri tom , sastavis lezaj , navuces plasticnu kapicu i zalijes neoprenskim lepkom u par navrata

kad nalijes ulje (ili u mom slucaju mesavinu ulja i masti , kako mi se digne) nece da curi

ako pravis specijalni clamp za prihvat lezaja od dole , snalazis se  kako ces

mogucnosti su beskrajne , mozes i ovako i onako ali se svodi na to - ako si dosao do odredjenog kvalitativnog nivoa cele kompozicije delova , sve preko toga je mrsomudjenje i bonsai

jel korisno - nije

jel prijatno - jeste

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

btw, jos uvek imam moj lezaj napravljen kad sam bio omladinac

komplet osovina , bronzana caura i celicno telo za cauru su negde 6-7kg , po secanju

nznm zasto to nisam nikad ugradio , verovatno me nesto drugo ponelo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

..... (ili u mom slucaju mesavinu ulja i masti , kako mi se digne) ...

mas nece stavljam ... to tebi ostavljam :tongue10: a koje ulje stavljas il ce stavljas ... ja stavljam godinama u osovinu ovo 

IMG_20190602_225719.jpg

IMG_20190602_225703.jpg

mijenjam na pola godine I do sad nisam imao problema ... pretpostavljam da ce I lencu odgovarati na ist đir je kao I thorens ... piksna I osovina

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, revox said:

mas nece stavljam ... to tebi ostavljam :tongue10: a koje ulje stavljas il ce stavljas ... ja stavljam godinama u osovinu ovo 

IMG_20190602_225719.jpg

IMG_20190602_225703.jpg

mijenjam na pola godine I do sad nisam imao problema ... pretpostavljam da ce I lencu odgovarati na ist đir je kao I thorens ... piksna I osovina

ne bi ja komentarisa.......

 

:smesna:

 

(svak trosi svoje oktane )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

poslao mi juče Kuzma šemu rasporeda na plithu za 9" ručku, kao deo odgovora na pitanje - znam razdaljinu između centra rotacije i ručke, ali kako da to pozicioniram da lepo izgleda :) na brzinu sam izračunao da dimenzije plintha za 9" mogu da se uklope u 400 x 500 mm.. ako nekom treba, da ne izmišlja toplu vodu:

 

4Point 9-top and side view 171113-1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, djmilicic said:

Al’ samo jedna zamjerka: 80<100±15. :w00t:

pogle malo bolje, to je zbog toga da se ukupna dužina ručke smesti "unutar" tanjira, da bude proporcionalna ivicama tanjira, zavisi od dužine konkretne ručke

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jok more, jednu istu kotu je oznacio sa 100+ tolerancija(pride tolerancija je 15%...??),  a malo pored sa 80 bez tolerancije....recimo da je greska u ispisu...ali sustinski neozbiljno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, vladd said:

Jok more, jednu istu kotu je oznacio sa 100+ tolerancija(pride tolerancija je 15%...??),  a malo pored sa 80 bez tolerancije....recimo da je greska u ispisu...ali sustinski neozbiljno.

Vladd pazi na času:clap:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mjok, nego Kuzma zna da svoje produkte jedino diletantima prodaje...pa takav i odnos  :P :laugh1tooht:

Jedina bitna kota ti je R212, a posto je tanjir okrug'o, onaj ugao 30 stepeni moz da bude koliki oces(0-360), i tu ti je carolija "izgleda"...pa samim tim i za razne rucke...ako idu na isti radijus

 

P.S.

Tehnicki crtez nije zbirka crta i brojki, postoje i napomene...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...