Jump to content
Aoxomoxoa

Vintage amp sa dobrim phono ulazom

Recommended Posts

Pristigao Technics SU 8080. Imao sam problem da prikacim zvucnicke kablove (neki cudni terminali, ne moze viljuska,samo kabl tanak,Moracu da ih zamenim). Kabl sa bananicom sam spojio sa tanjom zicom,i mozda zbog toga,zvuk ni prineti mom Unisonu.Ali dobro,nije zbog toga kupljen.

Sto se tice phono sekcije,jeste bolja od imenjaka,ali nista spektakularno.Ili je SU-V4 takodje imao dobar phono,ili sto je verovatnije,moje usi vise ne razlikuju finese u zvuku(sto je opet dobro za budzet).U svakom slucaju,necu vise traziti drugi upgrate.

P.S. I tako se ja zabavljam probajuci jedno,pa drugo pojacalo. Kad sam shvatio da je Unison daleko bolji,resih da nastavim slusanje cd-a,da vidim kakva je tu razlika.Pustim cd sa SU8080,kao selektor,nista,cuje se tiha muzika.Odakle,iz Unisona.Trebalo mi je par sekundi da shvatim da su zvucnici ostali prikaceni za Technics. Kad se nisam slogirao.Iskljucim Unison,vratim kablove od zvucnika u njegove terminale,pomolim se...Radi.

Na konto predloga da ne ulazim u pricu menjanja pojacala,jer cu jednom da se zeznem,to se upravo i dogodilo.Srecom,bez posledica ovog puta( kako je lampas ostao ziv?)

Nista vise ne diram,ne eksperimentisem.Kako sad divno zvuci muzika sa mog sistema.Ne treba mi bolje(a i nisam za bolje).