Jump to content

RTR


Woland

Preporučeni Komentari

https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=31&t=129072&p=2376671&hilit=studer#p2376671

cca 5,5 ilada..pa bar znas sta si uzo....a onaj Thorensov mi izgleda ko da su u magacinu pronasli kucista od 125-ca,pa u to ubacili neki socpol trakas  iz vremena dok je postojao jos Berlinski zid :mrgreen:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, neskor said:

pa koliko bi onda kostali Studer profi magnetofoni da se prave sada???

ovo izgleda kao igracka spram njih

  bolje I ne razmisljati o cijeni ... u ovim je nova tehnologija pa su zato tolko para:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Problem je sto cenu formiraju samo dva parametra, a to su obim proizvodnje i cinjenica da se radi o fensi/hajp spravama za odredjenu i malobrojnu klijentelu, a treba isplatiti ulozeni trud.

Kad je proizvodnja bila masovna, ta masovnost je donosila profit. Sad kad su to male serije za "Medvedeve" onda je cena kakva jeste.

Da se ne lazemo, svet nema vise potebu za tim spravama. Ni privatno, ni profesionalno. Onaj mali deo istog koji tu potrebu ima, bilo zbog nostalgije, bilo jer zeli da se razlikuje, bilo sto to vidi kao deo tehnoloske bastine, morace da se otvori, finansijski, jbg. Ili da juri vintage primerke i dovodi ih u red (ovak'i ko ja), sto opet nije jeftino, al' ni ovol'ko skupo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

IMO - nikada nisam razmisljao o tome da u personalni audio sistem uvedem RTR.

Imao kasetase u par navrata.

Sa druge strane, pazario par odlicnih vinil kolekcija od ljudi koji su kupovali ploce, na podesenim gramofonskim setapima pustali te iste vinile jedan put, snimali na trake, arhivirali. Cuvali. Slusali/slusaju.

Hvala im sto su me se setili, javili, ja to otkupio. Oni i dalje imaju trake. Ako i bude neki kix sa nekom od traka, rado cu im doneti te vinile da ponovo to sve lepo snime, arhiviraju.

Dobro rece upravo @Kuršum , potreba za magnetofonima se svela na minimum. Ono, kao nekakva relikvija, fetish, gral. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

 ..... Dobro rece upravo @Kuršum , potreba za magnetofonima se svela na minimum. Ono, kao nekakva relikvija, fetish, gral. 

 

pa I nije tako ... u stvari kako ko .. ja se bakcem sa trakasima od kad znam za sebe ... pocevsi od onih malih sto su se sedamdesetih mogli kupit pa preko philipsa kasnije ... pa onda bez njih sa kilavim dekovima I kasetama cije snimanje je jedno vrijeme bilo lijep izvor prihoda ... pa na kraju opet trakasi .... mozda nostalgija .... ali komforniji su od Lp-a od kojih nikad nisam odustao ... 70-80 minuta analognog zvuka iz cuga :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

43 minutes ago, revox said:

pa I nije tako ... u stvari kako ko .. ja se bakcem sa trakasima od kad znam za sebe ... pocevsi od onih malih sto su se sedamdesetih mogli kupit pa preko philipsa kasnije ... pa onda bez njih sa kilavim dekovima I kasetama cije snimanje je jedno vrijeme bilo lijep izvor prihoda ... pa na kraju opet trakasi .... mozda nostalgija .... ali komforniji su od Lp-a od kojih nikad nisam odustao ... 70-80 minuta analognog zvuka iz cuga :D

Pa to što se ti i ja i još nekolicina bakćemo iz sopstvenih razloga, ne znači da se potreba nije svela na minimum. Naprotiv, mi smo izuzetak koji potvrđuje pravilo. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupio Revox B77 da si priuštim fetiš i ono mladalačko balavljenje, kada smo samo u katalozima i kroz izlog mogli da ih gledamo. Posle skontao da se nema vremena ( potraga za dobrim trakama, nasnimavanje, održavanje i kalibracija i td itd). 

Na kraju mi dosadilo da samo brišem prašinu sa njege i promenio vlasnika, kupio ga ton majstor koji radi u Gröna Lund zabavnom parku u Stockholmu.

Ko može da si priušti vreme i dobru makinu da sva čula uživaju - Go for it!

Mada i dalje me kopka ReVox G36 pa da se pimpuje ( opako dobra lampaška preamp sekcija u njemu).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...