Jump to content

Izolacija za grejač duvaljke


Archangel

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 8
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

neke od duvaljki imaju staklenu cevku.

i to je nabavljivo, naravno zavisi od spoljnog i unutrašnjeg prečnika..

nemoj da si gadljiv i na kapton, ima ga u širokim folijama. jes da je do 400 stepeni ali i ti maš air flow kroz cevku tako da bi i to moglo..

pusti mašti na volju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nekad imam osećaj da nam cela država devoluira. Nekad sam mogao da kupim takav materijal u obližnjoj gvožđari... Razmišljao sam i o kaptonu. Nekako mi nije dovoljno ubedljiv. Mada ako ne bude drugog rešenja možda će i to poslužiti. Bilo je to pre da se nabavi i u obliku trake. Kombinacija stakla i valda liskuna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mojne puno razmišljaš, boleće te glava.

i mikanit i sve pobrojano je najobičnija ROBA. ako nema prođu tj promet, ode iz radnje.

oš radiš duvaljku-kupi ručku. eventualno nađeš grejač i neki vrh i to je to.

za ostalo se snalaziš. npr ja imam traku debljine 1mm, širina 4 ili 5cm, dužina rolna.. izdržava preko 900 stepeni.

mehanički loša, mekano ko tkanina, teško da bi u protoku vazduha zadržalo cevasti oblik.

mikanit cevku pogledaš prvo po unutrašnjem prečniku, pa ako je onako debelozidne ipak predebela, skalpel u šake pa joj skineš sloj.

staklene cevke imaš tu kod tebe, sve zavisi naravno od prečnika, da se i to seckati na meru..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 5/8/2019 at 6:13 PM, guja011 said:

mojne puno razmišljaš, boleće te glava.

i mikanit i sve pobrojano je najobičnija ROBA. ako nema prođu tj promet, ode iz radnje.

oš radiš duvaljku-kupi ručku. eventualno nađeš grejač i neki vrh i to je to.

za ostalo se snalaziš. npr ja imam traku debljine 1mm, širina 4 ili 5cm, dužina rolna.. izdržava preko 900 stepeni.

mehanički loša, mekano ko tkanina, teško da bi u protoku vazduha zadržalo cevasti oblik.

mikanit cevku pogledaš prvo po unutrašnjem prečniku, pa ako je onako debelozidne ipak predebela, skalpel u šake pa joj skineš sloj.

staklene cevke imaš tu kod tebe, sve zavisi naravno od prečnika, da se i to seckati na meru..

Naručio sam grejač koji već ima na sebi tu izolaciju i još 10-ak vrhova za štapnu lemku. Zasad je to to :) Sreća pa sam uspeo da nađem grejač sa tom izolacijom. Mision comlete! :lol:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...