Jump to content

Up amplifier (francuska PL X iteracija)


bokiooo7

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 281
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

  • 1 month later...

malo drugacije napajanje je trenutno na test. Umesto mur dioda idu mosfetovi i LT4320

EU.MOUSER.COM

STP130N6F7 STMicroelectronics MOSFET N-channel 60 V, 4.2 mOhm typ., 80 A STripFET F7 Power MOSFET in TO-220...

https://www.analog.com/media/en/technical-documentation/data-sheets/4320fb.pdf

viber_image_2020-02-27_00-10-46.jpg.e7ec9d3f795391d8dea290a8e0a16230.jpg

viber_image_2020-02-27_00-10-47.thumb.jpg.5c46f85411ea7e88d4bac376ca081bb3.jpg

viber_image_2020-02-27_00-10-35.thumb.jpg.73fe82b5e4df4b02e7910985a632db33.jpg

viber_image_2020-02-27_00-10-31.thumb.jpg.a34ff6197336432d17a6deb827df783b.jpg

viber_image_2020-02-27_00-10-55.thumb.jpg.8eb193bf404e130bd737f14ed7779fb6.jpgUntitled.jpg.1d5fda5438c37ddd56095f70eaaead56.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Zen Mod said:

ima li hard data , ripple i razlika napona u odnosu na regularni diode bridge?

 

poceo ja to da crtam pre godinu , ali se zabacilo na kraj liste

ono sto trenutno znam, nema grejanja kao sto rade diode, i druga stvar za koju sam upoznat, nema pad napona, 1-1,41V.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, vladd said:

Hoce li da bude neka grupna nabavka...dja ploce dja cipova...dok Korona hara...? :) 

 

videcemo. Michele treba da odradi test da vidimo kakvi su zvucni utisci u odnosu na classic napajanje.

kaze da mosfetove moze da drzi u vazduh koliko su hladni. 11 stepeni naspram 66 sa classic...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, vladd said:

Sumnjam u zvucni test, mnogo su male razlike u riplu, pad napona je prakticno mizerna procentualna razlika da bi je pojacalo videlo, ali je stvar ekstra korisna, a sigurno nema diodnog pucnja.

na prvu loptu kaze: maybe a little darker bckgrnd

videcemo ovih dana...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Shot noise lepo moze da zadje u slusni opseg, to je klasicna emisija pregrejanih i energetski jakih elektrona...

Pride i manji termalni sum..bazna frekvencija 50Hz, uz par celobrojnih mnozenja ulazi u zonu bolje prijemcivosti uva.

Ali neka ipak proveri viseput, da ne bude placebo...pa da se radujemo boljitku.. :) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

.....a sigurno nema diodnog pucnja.

e vidis ....... i za temperaturu i za diodni i ja imam vrbopuc :smesna:

ono sto me interesuje je ne "maybe little darker background" nego ocu bre nebozemlja razliku , da bi se uopste akao sa tim

sa jedne strane se u sistem ubacuje citava skalamerija koja , da ga 'bes smanjuje stepen pouzdanosti , a sa druge strane - zujanje trafoa se resava relativno jednostavno , pametnim snubber kolom

 

videti Quasimodo na big diya

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e vidis ....... i za temperaturu i za diodni i ja imam vrbopuc :smesna:
ono sto me interesuje je ne "maybe little darker background" nego ocu bre nebozemlja razliku , da bi se uopste akao sa tim
sa jedne strane se u sistem ubacuje citava skalamerija koja , da ga 'bes smanjuje stepen pouzdanosti , a sa druge strane - zujanje trafoa se resava relativno jednostavno , pametnim snubber kolom
 
videti Quasimodo na big diya
Da, aj sacekamo malo da vidimo da li se to uopste isplati. Meni jedino ovde sto bode oci jeste ta temperatura, sve ostalo, da prodje vreme. [emoji4]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

41 minutes ago, Zen Mod said:

ono sto me interesuje je ne "maybe little darker background" nego ocu bre nebozemlja razliku

Ok je to za razliku, to je posebni pitanjac, ali moze da bude bolje za opcije nizeg napona a vecih struja, za sta meni treba vamo na poslu da probavam, lako ce da se aplicira na strujavu hifu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 2/27/2020 at 2:42 PM, Zen Mod said:

e vidis ....... i za temperaturu i za diodni i ja imam vrbopuc :smesna:

ono sto me interesuje je ne "maybe little darker background" nego ocu bre nebozemlja razliku , da bi se uopste akao sa tim

sa jedne strane se u sistem ubacuje citava skalamerija koja , da ga 'bes smanjuje stepen pouzdanosti , a sa druge strane - zujanje trafoa se resava relativno jednostavno , pametnim snubber kolom

 

videti Quasimodo na big diya

evo impresije posle nekoliko dana slusanja :)

Untitled.jpg.7b90ceef8794402bf8b3e7bbf4e182bb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...