Jump to content

Up amplifier (francuska PL X iteracija)


bokiooo7

Preporučeni Komentari

A brate test zvučnik im je bio BW koga možeš i direkt na aparat za varenje da prikačiš, ništa mu neće bude :buehehe:

Sve jasno iz ovog što si pisao, još i potvrđuje moju tvrdnju.

A ti razmisli kako.

 

Što se tebe i jensena tiče, bre imaš veliki stan, slobodno idi na veći Up ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 281
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Ovaj sa 23V nije ni mogao da pogura zahtevne bowerse kako treba. Ovaj jači ih je pogurao. Uzmi bilo koje osetljivije zvučnike i pre poređenja kalibriši pressure level sa pink noise recimo pa onda pusti muziku i poredi - biće isto.

Naravno da je Up sa višim naponom slušan za nijansu jače, taman toliko da "otvori" stage. On dobaci lako još par dB zbog svoje veće snage i to se onda kao pripisuje tom višem naponu...

Još ako je pot odvrtan na isti lvl, onda je sve jasno kao dan.

Objasniću ti kad se vidimo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Aleks

ajmo dalje... isti forum.

https://www.homecinema-fr.com/forum/diy-amplification/up-grade-t30013308-15.html?hilit=2n5461

Par rapport au premier UP, je pense que la différence se trouve plus dans sa facilité à jouer des attaques complexes, un peu plus de rapidité / tenue des graves. Ça remplit bien la pièce, ça donne encore plus envie de taper du pied.

u prevodu:

Compared to the first UP, I think the difference is more in its ease to play complex attacks, a little more speed / holding bass. It fills the room well, it gives even more desire to stomp.

Jesi li se nekad zapitao , kako se .5 u Srbiju cuo, jedan sa jednim naponom, drugi sa drugim naponom?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno da je sa višim naponom bolji, jer daje više vati na kompleksnim impedansama. Na zvučnicima lakšim za vožnju zvučaće isto na istim nivoima slušanja.

 

Edit: https://www.gcaudio.com/tips-tricks/the-interrelationship-of-speakers-and-amplifiers/

Quote

Even a speaker with a nominal 8 Ohm rating can fall below 4 Ohms at certain frequencies.  If the current reserves of the amplifier are not sufficient to sustain its output wattage into low impedances, the unit will "run out of gas" sonically, at the time when the extra power is needed most. This helps to explain why a very high quality 50 watt per channel amplifier may sound less strained than another unit rated at 200 watts per channel.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ako je JBL Ti10k onda sve jasno.

Do 20W svira isto, posle jači amp ga razdrnda jer ima više rezerve snage, zbog većeg napona.

Lako se odvrne pot ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam to rekao :D

Stvorila se ta neka mistifikacija da na recimo svakodnevnom slušanju od 5-10W snage, lepše svira onaj od 150W nego onaj od 50W. 

Kažem, lako se odvrne pot, pa u jednom slučaju to ostane 5W, a u drugom bude možda i 10, pa je razlika 3dB, a efekat kao woow...

Normalno je da kada se primaknu gornjoj granici slabijeg dolazi do izražaja amp sa većim Vpp, ali nikako se ne može uzeti zdravo za gotovo: E ovaj sa više volti je definitivno bolji.

Zavisi od niza faktora gde će i kako biti bolji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam šta se vređaš, izneo si mi činjenicu da je bolje veći napon i kraj.

Kažem, pod kojim uslovima i kada? 

Ajmo svi praviti ampove 250W/kanal, bolji su mnogo?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa vidi, promenom napona otklizavas po radnoj krivoj tranzistora, zanemari snagu, sta bi se moglo dobiti ili izgubiti, i bez da se osmatraju efekti viseg napona na recimo promene kapacitivnosti gejta npr.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Još ja da uletim sa pričom da je najbitnija brzina tranzistora. Ima da ti skoči temperatura.

Ali realno je SIT brži 5 puta.  Šteta što ne možeš da naručiš SIT kao lampu po narudžbini.

Ja bi odma naručio 500W  na 2ns.... I uhapsili bi me misleći da pravim atomku za Kima:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok ljudi, kako god... sve u svemu, omov zakon je omov zakon, kako god ga okreneš... na kraju mogu da kažem da nisam poslušao, poslužio sam se teorijom, pa u to moja tvrdnja bazirana na suvoj teorijii ne mora da bude tačna u praksi;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Nesic said:


Naravno. Dobro ti je mišljenje.
 

 

 

3 minutes ago, Aleks said:

Ok ljudi, kako god... sve u svemu, omov zakon je omov zakon, kako god ga okreneš... na kraju mogu da kažem da nisam poslušao, poslužio sam se teorijom, pa u to moja tvrdnja bazirana na suvoj teorijii ne mora da bude tačna u praksi;)

Nešto nisam upratio šta se dešava sa radnim tačkama akt. elemenata pri promenama napona, tj da li se menjaju okolne komponente kako bi one ostale nepromenjene ili se i radne tačke menjaju shodno promenama napona. Jer, ako se menjaju radne tačke, logično je za očekivati da će doći i do promena u zvuku. Naravno, podrazmevamo da se radi o snagama pri kojima se ne ulazi u kliping.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ako promeniš samo napone, a sve drugo ostane isto,  menjaće se i radne tačke i logično je da će biti razlike. Zar nije to Aleks uradio na onom njegovom lampaškom pretpojačalu (promenio je  radne tačke) što je dovelo do značajnih promena(na bolje) u zvuku tog pretpojačala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesam dirao napon, ali je on skočio od 260 na 315V. Drastičnija je bila promena mirne struje od 2.5mA na 10mA.

Kasnije sam vratio Iq na 7.5mA čisto interesovanja radi, i kreće muljanje. Pri istom naponu.

 

Ova tema, post #3, neki info ima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...