Jump to content

Up amplifier (francuska PL X iteracija)


bokiooo7

Preporučeni Komentari

32 minutes ago, shonne said:

da li ova karakteristika utice na kvalitet tranzistora u audio?

1.thumb.jpg.789ef76039cb9f36ed02bfdd8339bc4d.jpg

Da te ne zavara taj graf. Crtano je u log-log trazmeri.

Ovako izgleda taj graf u lin-lin razmeri za jedan tranzistor sa veoma maliim Ccb:

 

Ccb.png

 

U ptanju je tranzistor BFQ235A koji ima i svog komplementa BFQ255A i ft veu od 1GHz !!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • Odgovora 281
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

  • 10 months later...

Iskreno sve sto sam do sad pokusavao nisam uspeo da odradim. Samo sam uspevao da ih ucitam. Na to mislim samo na gerbere, bez project file....
Ovo sto se danas majao, uspeo sa Altium designer.

Sent from my Nokia 2 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, shonne said:

Prvi pokusaji su bili takvi da sam uspeo da ubacim lejere i silk ali rupe nikako emoji23.png
Napravili neki file za cnc masine... Dok to nisam ukapirao kako manipulisati.


Sent from my Nokia 2 using Tapatalk
 

o's visual cam?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aha

jos jedno od onako nedorecenih pravila

a najvise ga propagiraju audiofili koji imaju uredjaje koj i su unutra cisti SE , sa nakarikanim operacionim da doda negativnu fazu

balansirano samo ako je full diferencijalno , i da je bar 80% puta signala skroz tako

onda ima boljitka , pod uslovom da ti odgovara vrsta zvuka koji to donosi ....... uglavnom mala izoblicenja , dominantni 3rd

da se otelis i ulozis bar 25 godina iskustva da namerno narusis simetriju , da dobijes malo secera od 2nd harmonika a da ne useres motku

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zahvaljujuci iskustvima sa .8 , to je moguce i sa .5

naravski , moguce je i sa Aleph X , istina na drugaciji nacin ..... ono to sam ja uradio u Babelfish XJ

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aj prebacite zadnja pisanija iz kablova...

ono sto mene interesuje, opcije koje mi se nude su:

RFB=392K/RIN=27K/ROUT=1K -> 22.1dB
RFB=392K/RIN=27K/ROUT=10K -> 23.1dB
RFB=392K/RIN=22K/ROUT=1K -> 23.7dB
RFB=392K/RIN=22K/ROUT=10K -> 24.8dB
RFB=499K/RIN=27K/ROUT=1K -> 23.9dB
RFB=499K/RIN=27K/ROUT=10K -> 25.1dB
RFB=499K/RIN=22K/ROUT=1K -> 25.5dB
RFB=499K/RIN=22K/ROUT=10K -> 26.9dB

Da ne jurim simulatore, mozda neka iskustva sa FB... da li bi promena njegova uticala na THD spektar.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Zen Mod said:

imas to u simulatoru?

jok, nemam... imam samo za ugs preamp... Moracu malo da se pomucim ako ne dobijem konkretne savete.

ono sto oni kazu sa njihovog foruma.

And the gain in all this? Ben as it is, it is about 23dB. But it can be modified easily by changing some resistances (ROUT, RFB and RIN these last two being the resistances of the reaction), and according to the simus one has:
RFB = 392K / RIN = 27K / ROUT = 1K -> 22.1dB
RFB = 392K / RIN = 27K / ROUT = 10K -> 23.1dB
RFB = 392K / RIN = 22K / ROUT = 1K -> 23.7dB
RFB = 392K / RIN = 22K / ROUT = 10K -> 24.8dB
RFB = 499K / RIN = 27K / ROUT = 1K -> 23.9dB
RFB = 499K / RIN = 27K / ROUT = 10K -> 25.1dB
RFB = 499K / RIN = 22K / ROUT = 1K -> 25.5dB
RFB = 499K / RIN = 22K / ROUT = 10K -> 26.9dB

So you can adapt it as you want. The choice between a 10K or 1K Rout (or any other intermediate value) will be done by ear, the repercussions being subtle and highly subjective.

Another possibility that is offered is to be able to choose between a local or global feedback by closing the loop at the output of the first stage (CR "local") or on the whole of the amp (global CR). Again, the choice is by ear, but to summarize, the local CR sounds a bit warmer than the global CR, offering a more in line with the Alephs X. But it is mainly a matter of taste perso: P. Note however that the local CR slightly decreases the gain, since the "gain" output mosfets (mounted followers, and therefore gain <1) is no longer offset by the loop of CR.

The first stage is powered at a voltage slightly higher than that of the power stage, just to make the most of possible voltage excursions, which naturally brings us to the ...

E sad, sve ostaje na uvo da se cuje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ono, zasto sam se opredelio za UP-grade verziju na 32VDC tj 24VAC, @Aleks da vidi, da ne kaze da je samo snaga u pitanju, vec ima malo i nesto drugo.

https://www.homecinema-fr.com/forum/diy-amplification/up-grade-t30013308-135.html?hilit=2n5461

Bonjour à tous,

hier mon upgrade est allé faire un tour chez Oo7livier qui n'habite pas très loin de chez moi pour évaluer l'UPgrade face à 2 Youpis standards (en façade malza superbes au passage). un autre forumeur Ged23 était présent lui aussi. l'écoute s'est faite sur des B&W 800D dans une salle assez grande. je vais laisser à Olivier le soin de faire un compte rendu de son ressenti, mais le verdict a été sans appel. l'UPgrade à gagné par KO. non seulement le grave est mieux tenu mais le medium et l'aigu bénéficient des améliorations. au niveau médium les instruments prennent plus de corps (mélodie Gardot , I am a fool, la résonance de caisse de la guitare (30s à droite) prend du volume et de la matière. l'aigu est niveau globalement plus doux/plus fin. l'image est aussi de mon point de vu plus précise et les instruments plus détourés. en gros le ressenti que j'avais eu sur mes panneaux s'est retrouvé sur son système.

u prevodu...

Hello everyone,

yesterday my upgrade went to take a walk at Oo7livier who does not live very far from my home to evaluate the UPgrade against 2 standard Youpis (malza facade superb in passing). another forumer Ged23 was present too. listening was done on B & W 800D in a room big enough. I am going to let Olivier report on his feelings, but the verdict was final. the UPgrade won by knockout. not only the bass is better held but the medium and high benefit from improvements. on the medium level the instruments take more body (Gardot melody, I am a fool, the resonance of the guitar case (30s on the right) takes volume and material, the treble is globally softer / finer level. the image is also from my point of view more precise and the instruments more out of the way ... basically the feeling I had on my panels ended up on his system.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...