Jump to content

Up amplifier (francuska PL X iteracija)


bokiooo7

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 281
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Hvala svima na linkovima, skinuo sam neke seme... Ovo je ozbiljniji projekat od Alepha i moram sve dobro prouciti... Ja sam slusao X 250, AB klasa, dobro to svira ali nije bilo AB test sa Alephom tako da ne mogu da kazem koliko bolje, sjecam se da je bio jako precizan i brz... Dobra dinamika ... Odoh na citanje..:) 

Pitam se kakva je razlika u zvuku izmedju jace verzije F5 i ove x.5 serije... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 years later...
23 hours ago, shonne said:

za treci projekat...

CAM00489.jpg.66a266f0c24f495e30ed9298552f0fd0.jpg

inace ovi tranzistori su predvidjeni za ovo...

1.thumb.jpg.34b6e5002e955588d2976cd5f91ca12b.jpg

3 po kvadrantu. To ce da se proba, obavezno. Stim sto nece da se ide po default kao su drugi radili vec ce bias da ide malo vise, otprilike 450mA po tranzistoru, oko 30W u A klasi i oko 90-100W AB.

plocica kako izgleda.

2.thumb.jpg.a299816e40681bfa015e26b454bf558c.jpg

kondenzatori, nece da se stavljaju, vec ce sa externo napajanje samo da se prikljuci, spoje vodovi na plocici. U sredini je zastita se relejom, sa desne strane je regulator za UGS od +/-30V i sam UGS.

znaci samo plocica na vec podstojeci hardver. Inace amp je UGS power.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, shonne said:

inace ovi tranzistori su predvidjeni za ovo...

 

3 po kvadrantu. To ce da se proba, obavezno. Stim sto nece da se ide po default kao su drugi radili vec ce bias da ide malo vise, otprilike 450mA po tranzistoru, oko 30W u A klasi i oko 90-100W AB.

plocica kako izgleda.

 

kondenzatori, nece da se stavljaju, vec ce sa externo napajanje samo da se prikljuci, spoje vodovi na plocici. U sredini je zastita se relejom, sa desne strane je regulator za UGS od +/-30V i sam UGS.

znaci samo plocica na vec podstojeci hardver. Inace amp je UGS power.

a sta fali BD139/140?

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

iskreno, nisam ni obracao paznju na njih. Citao malo temu na velikom forumu, niko ne spomenu pa reko da se drzim ko pijan plota za original BOM.

ono sto sam ja citao zamene ljudi spominjali KSC3503, KSA1381, FQA16N25, CFQA12P20

uopste nisam razmisljao za BD :(
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Ja pamtim MJE243-253 kojima se malo sta moze prigovoriti na tom mestu, e sad..da li su po poslednjoj modi...ne vem.. :D 

Ja pamtim i germanijum tranzistore, a vidim da su opet nekako u modi, verovatno bez razloga ili što su retki i skupi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Solidno visok napon, sto omogucava dobar sving signala VAS, dobar gain bandwidth product, oko 40MHz, st istina otvara vrata pakla oscilovanja..solidnu struju pri naponima potrebnim za taj stepen, i solidno strujno pojacanje pri 1-2 A, iako su oni za 8A

https://www.onsemi.com/pub/Collateral/MJE243-D.PDF

 

E sad tu postoje neke stare i opste dileme i debate, o ponasanju samih spojeva na malostrujnim signalima(velicina izolacije i velicina zone emitera), a u velikom naponskom polju, veliki su pobocni efekti u P-N spoju, ali tu nisam nasao zdrav zakljucak(sto ne znaci da ga ne trazim, ali je problem tehnoloski, a za te probe nema uslova), na audio primenu mislim, linarnost je sustina, posto su same topologije pravile vise problema nego sama struktura tranzistora...

Uglavnom su, bar za nijansu, bolji od inace dobrih BeDa...:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je "bedno" mali Cob, i jos manja razlika. Pre bih ocekivao probleme na 10MHz nego u audio opsegu.

Veci je problem sto takvim tranzistorima(tipa MJE i slicnim) naglo pada SOA sa podizanjem napona, mogucnost isporuke struje im opada. Sto je ok za VAS, ali nije za drajvovanje izlaza.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...