Jump to content

Bastard, anyone?


stein

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 935
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Sto kazu, ta cevka je omiljena u japanskih audiofila :msn-rofl:Naravno da nije ista sto i ECC88 al sta je to za Zena, ima da joj izmeni i pinove ako treba a ne samo struju i strminu :Viannen_loungelizard:

Da....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

:respect: Svaka cast Stein, moracu ja da pocnem da se igram sa SW ponovo. Koju si ti bese ono knjigu preporucio za ucenje negde na forumu?

Zavisi šta hoćeš da naučiš a potom i da radiš, praviš, dizajniraš, konstruišeš...Po meni su video tutorijali najzahvalniji. Uvod u osnove (radno okruženje, alatke, prvi crtež, ekstruzija itd) a potom, prelaziš na specifične "zadatke" pa malo kopaš po youtubetu... Zavisi koliko si ambiciozan i koliko daleko želiš da ideš.Za početak nešto pristupačno, bez kopanja po torentima. http://www.solidworkslessons.info/Ako ti se dopadne, tražiš dalje. Ja sam još uvek na verziji 2010, ali čim saradnici krenu da prelaze na 2012, prelazim i ja. Novija verzija ima više opcija, na žalost, ne u domenu gde bi meni ili tebi to realno povećalo efikasnost ili olakšalo rad. Jedina prednost novije verzije je mogućnost da otvara fajlove kreirane u starijim verzijama a mana da ne ume da snimi fajl kao stariju verziju (što većina programa inače po defaultu podržava (Corel, Office... itd)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein-e Zaista je Prelepo uradjen outfit Amp-u ! , ukusno i trendu sa vremenom ! :hi::BeerMugCheers:

Još samo da sredim masku, nalepim pločicu i napravim neke fotke vredne pažnje (naravno, ne virtuelnog, nego pravog primerka) ... ipak, nije to toliko važno, mnogo lepo svira, to je mnogo važnije ;)PS. javih se malo, da neko, nedajbože pomisli da mi se šta loše desilo. Već je bilo zabrinutih poziva i poruka... Kad se izvrnem, javiću vam... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma nije meni SW stran. Radio sam ja u njemu jos 2004. i znam mu logiku i radno okruzenje. Nego jednom si negde napisao da si pribavio neku knjigu (bibliju) nesto za masinske inzenjere ili tako nekako bem li ga sad kako bese zato te i pitam. Cini mi se da je za verziju 2006. Inace radim ja i u Inventoru i ProDESKTOP-u i AutoCAD-u, nesto malo sam se zezao sa Pro Engineer i Catia-om ali ne dopada mi se njihova logika. SW i ProDESKTOP imaju najbolju logiku s tim sto je ovaj drugi skolski program i dosta je prost i ogranicen ali moze da zavrsi posao. Ma meni je to bio smer u srednjoj skoli Tehnicar za kompjutersko konstruisanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma nije meni SW stran. Radio sam ja u njemu jos 2004. i znam mu logiku i radno okruzenje. Nego jednom si negde napisao da si pribavio neku knjigu (bibliju) nesto za masinske inzenjere ili tako nekako bem li ga sad kako bese zato te i pitam. Cini mi se da je za verziju 2006.Inace radim ja i u Inventoru i ProDESKTOP-u i AutoCAD-u, nesto malo sam se zezao sa Pro Engineer i Catia-om ali ne dopada mi se njihova logika. SW i ProDESKTOP imaju najbolju logiku s tim sto je ovaj drugi skolski program i dosta je prost i ogranicen ali moze da zavrsi posao. Ma meni je to bio smer u srednjoj skoli Tehnicar za kompjutersko konstruisanje.

Sve što možeš u SW, možeš i u Inventoru. Poenta je da je SW najjeftiniji od te klase softvera (a bazični paket košta oko 4kile evara - full paket je oko miliončeta dinara) Catia je kompatibilna (ista firma ga pravi) i košta pet puta više, i ima pet puta više opcija i mogućnosti od SWX-a. Ja i ovde koristim možda 10% od onoga što je dostupno, tako da... Bolje da ćutim :rofl:Ja sam onomad nešto imao pregovore sa pokojnim Banetom (Pile) i od njega sam dobio trial verziju Inventora, međutim, na sasvim bazičnoj stvari koja u SW-u ne zahteva ni 0.00001% resursa, Inventor mi se teglio i vukao kao da radim sklop sa 10.000 elemenata :( I tako, prelomih da ipak bude SW. Sada sam izbacio Magurinih 6G i stavio 16G u mašinu, prošlo vreme igrarija. Sada već radim sklopove sa preko hiljadu elemenata pa nije loše kada se počne, da se posao i završi, a ne da malo-malo dobijem obaveštenje kako nema više dostupnih memorijskih resursa :)što se tiče biblija, kupio sam dve knjige, međutim... Ne leži to meni, video tutorijali su majka ;) Ajd, da ne oftopičimo toliko, prebaci konkretne zahteve na PP :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...