Jump to content

Mark Levinson i LG


sloba

Preporučeni Komentari

Pozdrav drugari.
Treba mi pomoc.  Nov sam u DIY svetu, ovo ce biti prvi projekt koji radim. Elem, nabasao sam na ovaj intrevju sa Mark Levinsonom  (LG ga je angazovao sredinom dvehiljaditih i radio je nesto audio uredjaja za njih )

     (negde od 2:50 prica o kvalitetu zvuka)  i uzeo ove zvucnike ( cesto ih ima na oglasima za 20-40e  za diy projekat, trosistemci 80w, 4oma, tj. tu su tri drajvera i skretnica, par uredjaja (fa 162, 163, 164...) koristi iste drajvere/skretnice, razlika je kozmeticke prirode).  Zvuk je zaista ekstra sto se tice srednjih i visokih ali bass je plitak i nesto brljka na donjem kraju pa im definitivno treba bolja kutija i/ili aktivni vufer od 10".   Mislio sam na nesto ovakvo   http://www.visaton.de/en/products/2-way-speakers/vib-130-tl    ne znam da li uopste mogu da se ugrade u ovu kutiju (bas je skoro istih dimenzija 5”)  ili nesto slicno. Jel imate ideju? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prekomplikovano da se bilo sta kaze a da covek bude ozbiljan ..... i stoji iza predikcije

 

ali , po onoj narodskoj - ne ide pita od ......

 

ako ces nesto cemu neces nalaziti ozbiljne zamerke , to obicno moras vise da platis , bar kad je u pitanju novo

kad je u pitanju polovna roba , zakoni univerzuma su nepredvidljivi - moz' se desi da dodjes do savrsenstva za tepsiju ribe

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, sloba said:

ne znam da li uopste mogu da se ugrade u ovu kutiju (bas je skoro istih dimenzija 5”)  ili nesto slicno. Jel imate ideju? 

To ne diraj, ne isplati se, plus treba ti nova skretnica za nove driver-e.

Ako hoćeš neki DIY projekat, moraš reći koliki je budžet pa tek onda ide priča šta i kako. Taj Visaton nije dobar, a nije ni jeftin, ima boljih rešenja za te pare. I moraš uzeti neki kompletan projekat , kutija i skretnica, jer sve drugo za tebe je promašaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

59 minutes ago, sloba said:

Mislim da LG (Mark Levinson) drajvere tj. -bas od 5" i skretnicu prebacim u bolju kutiju, kao npr. taj visaton projekat ili nesto slicno, recimo https://www.hifisound.de/out/media/pdf.php?r=2wSv3JHx01kRG4UQdoVfP7oh%2Bfk4wUmkxrAS5PPLpGW14Qx4dqIumAAqGCyty1cNAA6Uz9NeaqZRjVDWlnqnYQ%3D%3D.pdf

Mislim da ne treba to da radiš ako ne znaš TS parametre tih drivera. Ne znači da mogu da idu u veću kutiju, niti da će to biti bolje. Prvo treba znati parametre driver-a, zatim se u nekom programu vrši modelovanje kutije da se odredi zapremina, tek onda se pravi. Ti driveri su sad u maloj kompresionoj kutiji (pretpostavljam) i verovatno nisu pogodni za veću bassreflex kutiju da dobiješ više basa. U TL kutiju verovatno mogu, ali to je tek problem proračunati. I ti tu imaš dva midbasa a pričaš o jednom?

Najbolje kupiti SUB za njih i ostaviti kako jeste.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 4/25/2019 at 2:29 PM, NIXIE said:

Mislim da ne treba to da radiš ako ne znaš TS parametre tih drivera. Ne znači da mogu da idu u veću kutiju, niti da će to biti bolje. Prvo treba znati parametre driver-a, zatim se u nekom programu vrši modelovanje kutije da se odredi zapremina, tek onda se pravi. Ti driveri su sad u maloj kompresionoj kutiji (pretpostavljam) i verovatno nisu pogodni za veću bassreflex kutiju da dobiješ više basa. U TL kutiju verovatno mogu, ali to je tek problem proračunati. I ti tu imaš dva midbasa a pričaš o jednom?

Najbolje kupiti SUB za njih i ostaviti kako jeste.

Nemam TS parametre. Ima na netu uputstava kako da se izmere, izgleda komplikovano za pocetnika   npr.

http://sound.whsites.net/tsp.htm       ...Nisu kompresione kutije, bas je sa strane  a jedan "srednjetonac" je za ukras

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, sloba said:

.Nisu kompresione kutije, bas je sa strane  a jedan "srednjetonac" je za ukras

Ako kutija nema nikakav otvor ili pasivni radijator onda je kompresiona. Ono što je bitno, zaboravi LG, uzmi neki dobro dokumentovan projekat za početak, Visaton, Troels Gravesen ili neki treći nebitno. Kaži koliki je budžet, pa će se već nešto naći.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, NIXIE said:

Ako kutija nema nikakav otvor ili pasivni radijator onda je kompresiona. Ono što je bitno, zaboravi LG, uzmi neki dobro dokumentovan projekat za početak, Visaton, Troels Gravesen ili neki treći nebitno. Kaži koliki je budžet, pa će se već nešto naći.

Bas refleks su kutije. https://www.goodgearguide.com.au/review/lg/fb163/221510/images/   A liniju i zvucnike je Mark Levinson konstruisao. On sam kaze u onom intervjuu gore da se taj kvalitet zvuka prodaje za 4000-10.000usd. Steta bi bilo ne prebaciti drajvere, skretnicu u bolju kutiju. Evo ga jos jedan intervju gde prica o toj liniji koju je konstruisao za LG   

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma moze on da prica sta hoce

on kaze 10K$ a ti kazes bass brljka

ako je to toliko dobro - napravi kutije istih dimenzija samo da budu krute i teske i preseli drivere u njih

ako i onda ne bude dovoljno dobro ( a nece) , dodaj aktivni sub od 10"

ako i onda ne bude dobro , pravi nesto bolje

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Zen Mod said:

ma moze on da prica sta hoce

on kaze 10K$ a ti kazes bass brljka

ako je to toliko dobro - napravi kutije istih dimenzija samo da budu krute i teske i preseli drivere u njih

ako i onda ne bude dovoljno dobro ( a nece) , dodaj aktivni sub od 10"

ako i onda ne bude dobro , pravi nesto bolje

 

 

Pa nije bas bilo ko reko 10k, a i dopada mi se njegova filozofija dobrog zvuka, slazemo se... :-)  https://www.monoandstereo.com/2011/12/interview-with-mark-levinson-daniel.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Joj druže, nemoj utucati pare u promašaj, vidi koliko ti pametnih ljudi govori da se okaneš. Ja sam u jedan glup DAC utucao ko zna koliko novaca i nije pita ispala nikako. 

Što se tiče Mark Levinsona i LG, po menije jedno skupo a drugo jeftino s*anje (sam čovek rekao šta prodaju za koje novce), uzmi napravi neki Visaton koji ima b80 i uživaj. Ili bilo šta od Troelsa. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

...odavno reseno sa canton-ovim vuferom Plus C (30CM, IDE DO 22hz, 140w sin).Sad je vec dosta bolji zvuk, iznenadjujuce utegnut bas, bez distorzija. A sto se tice kutija, naknadno sam saznao da nisu isti ni drajveri ni skretnica na FA 163 (Mark Levinson) kao na drugim. Lice dosta spolja ali se sve razlikuje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...