Jump to content
Mikorist

Postanje, tajne svemira i šta dalje?

Recommended Posts

1 hour ago, Leonardo said:

Nema teorije da vanzemaljci prave ove UFO ekskurzije i frke po nebu. Sve to su radili, od pedesetih godina na ovamo, naslednici Trećeg Rajha. Žive u mega planetarnom undergroundu i kroz samo njima poznate prolaze izlaze u  spoljni prostor planete Zemlje.  https://ritamvremena.com/nacisti-pronasli-put-u-unutrasnjost-zemlje/   To je poznato i  dobrom delu svetskih vođa, koji samo glumataju velike sile, dok u stvarnosti moraju slušati savete iz utrobe majke Zemlje...

A mozda smo svi mi "ovde gore na povrsini" samo farma, bee, bee. Puste nas da se namnozimo, pa klanje, pa opet mnozenje, pa **anje, i tako. Kako bese ona knjiga kuvar "Kako sluziti coveka" :eek:

12 hours ago, Aleks said:

A i te razdaljine...... kaže tamo neka zvezda udaljena 4.000.000 svetlosnih godina. Dakle ti im pošalješ poruku: Kako ide? i nakon 8.000.000 godina stigne odgovor: Evo, nije loše, kod vas?

Za 16.000.000 godina se baš ono iskomunicirate...

A pre 10.000 godina smo lovili mamute i privikavali se na mleko od domaće stoke. Bilo nas je 100.000 na planeti. Trećina Niša.

Pre 500 godina smo otkrili da Zemlja zapravo nije ravna ploča koju nose 4 mamuta koji stoje na leđima ogromne kornjače...

Pre 60 godina smo prvi put otišli u svemir.

Prerano je mnogo, prerano, da znamo išta o vanzemaljcima.

Nego ok, naučnu fantastiku nam bar niko ne može oduzeti :D

možda bi trebali više da čitate Novi Zavet a manje artura klarka i holivudske filmove

a u njemu Jevanđelja, u 4 regularne verzije.. postoji i još barem desetak verzija sakrivenih od javnosti koje se nalaze u Vatikanskoj Biblioteci

u Kumranskim Rukopisima (168 - 233 p.n.e.) ćeš pronaći delove Novog Zaveta

u Jevanđelju po Isusu Hristu, ćeš pronaći piščevu fikciju, koja beše dovoljna za njegovu ekskomunikaciju

Evo predloga zabavno-poučne lektire. Ako ne daje odgovore, makar budi ljubopitljivost i istraživački duh, pa sami odredite meru napredovanja u avanturi istraživanja.

https://www.delfi.rs/knjige/autor/5342_ernst_muldasev_delfi_knjizare.html     https://www.delfi.rs/knjige/35747_od_koga_smo_postali_knjiga_delfi_knjizare.html

A ne treba preskočiti ni - Dvanaestu planetu - https://www.delfi.rs/knjige/56109_dvanaesta_planeta_knjiga_delfi_knjizare.html  :beach:

16 minutes ago, Woland said:

a u njemu Jevanđelja, u 4 regularne verzije.. postoji i još barem desetak verzija sakrivenih od javnosti koje se nalaze u Vatikanskoj Biblioteci

u Kumranskim Rukopisima (168 - 233 p.n.e.) ćeš pronaći delove Novog Zaveta

u Jevanđelju po Isusu Hristu, ćeš pronaći piščevu fikciju, koja beše dovoljna za njegovu ekskomunikaciju

zapravo, 4 evanđelja, dela apostolska, poslanice i otkrovenje...a šta se nalazi u vatikanskoj biblioteci ostavljam umbertu eku i marti misteriji :D

koliko znam, svici sa mrtvog mora obrađuju delove starog zaveta, tj jevrejsku bibliju

Dovoljna je Grčka verzija iz 5. veka

https://en.wikipedia.org/wiki/Codex_Alexandrinus

According to Bentley this manuscript is "the oldest and best in the world". 

Zanimljivo je kako su sve knjige koje vrede iz Aleksandrijske biblioteke završile u Londonu :smesna:

zapravo, 4 evanđelja, dela apostolska, poslanice i otkrovenje...a šta se nalazi u vatikanskoj biblioteci ostavljam umbertu eku i marti misteriji 
koliko znam, svici sa mrtvog mora obrađuju delove starog zaveta, tj jevrejsku bibliju

u Kumranskim Rukopisima se nalaze i delovi Novog Zaveta.. vidi pod "Hrišćanstvo pre Hrista"..

uzgred, kako objašnjavaš da se Hrišćanstvo podvodi pod monoteisičku religiju uprkos Trojstvu koje je u temelju dogme?

pošto fiziku najbolje razumeš, to ti je kao trostrana prizma, tri strane a jedno telo :) 

i ne trudi se da shvatiš svog Tvorca, nećeš uspeti, tvrda je to hrana

zato je Hrist stalno govorio u pričama, da bi koliko toliko približio volju Božju ljudima

ali nije to tema

tema je kako su "naučnici" snimili crnu rupu iako je ona 54 miliona svetlosnih godina od nas (tako oni kažu):D

ili kako NASA ima samo jednu fotografiju Zemlje koju je uzgred fotošopovala?

ili kako čovek sa 150km visine i dalje vidi horizont a ne zakrivljenost Zemlje?

Tema bi zapravo trebala biti prakticne, za bolji zivot ljudi na ovoj planeti, ali zasad a izgleda i ubuduce, slaba vajda. Briga mene i za Bibljiju i za Crnu rupu tamo negde, ako ja ovde ne mogu da disem od zagadjenja...

Svedoci smo da se pare trose tamo gde ne treba a nema ih tamo gde treba. Trujemo se dizelom a ne bi trebalo biti tako, trujemo se pesticidima, itd, itd. Mislim, radi se sasvim izvodljivim stvarima, za koje vec postoji mogucnost da se izvedu, ali ne, to nije i nece biti moguce zbog POHLEPE. Jos jos i jos. E, tu se slazem sa religijom, pohlepa ce da nas upropasti kao vrstu... 

A vanzrmaljce sam spomenuo sam ozato sto vidim da smo toliko daleko, tj .nisko dogurali/pali da se necemo spasiti. Osim ako ne intervenisu vanzemaljci. Ili neki svetac, nazovite ga (ih)  kako hocete. A izgleda nece ni jedni ni drugi. Dakle, naj***ali smo! :(

Citat svetog Grigorija Bogoslova : "Ako Bog postoji, mi ne postojimo. Ako mi postojimo, Bog ne postoji."
Mnogi pokušavaju Stvaranje (Postanje) da svedu na svoj misaoni kapacitet, te pouka sledi da se zaleću i to se opasno nadimaju. Božje postojanje ne može biti upoređeno niti prepoznato nijednom poznatom kategorijom postojanja kojom znamo da sve ostalo postoji. Bog je van postojanja i poznanja. Kako nešto što postoji može biti prizvano u postojanost sem kroz nepostojanje? Bog onda mora da stoji van pojmovnih kategorija kako postojanja tako i nepostojanja - u tom smislu, Bog ne postoji u ovom postojanju ovde. Očigledno je van ove dimenzije (ne)postojanja.
Ovo je samo jedan od razloga zašto se naučnici i intelektualci bore sa konceptom Boga. Bog se ne može svesti niti na jednu poznatu kategoriju postojanja (opažanje, testiranje i merenje), pa shodno tome - Bog ne postoji naučno. Jedini jezik i jedina kategorija kojom možemo svedočiti o tome  je vera. 
Ljudi imaju tendenciju da zamišljaju svašta jer misle da se vreme savija prema njihovim misaonim ograničenim kapacitetima ali realnost je da ne možemo ni da zamislimo jer nemamo iskustva u odnosu na koja bismo ih uporedili.
Ono što znamo jeste da se vreme/materija savijaju i ponavljaju ali samo kroz dostupan horizont, ne kroz sve proteklo vreme unazad. dakle, određena sadašnjost dostupna u Švarcšildovom pojasu i ograničena zakonima fizike koji tamo deluju.
Šta se dešava iza/posle singularnosti, teško da ćemo ikad saznati pod uslovom da pronađu način da neokrznuti "prođu" s druge strane, pod uslovom da to tako funkcioniše. tako su u početku i nazvali crne "rupe" jer su ih zamišljali dvodimenzionalnim kao svojevrsni levak a ne četvorodimenzionalnim kao sfernu sabijenu materiju sa potencijalom zakrivljenja vremenske determinante.