Jump to content
Mikorist

Postanje, tajne svemira i šta dalje?

Recommended Posts

Lete kroz svemir gospod Bog i gospon Đavo i sad biraju gde će da idu da se zajebavaju.

Đ: Ej, Bogi, vidi onu tamo treću planetu, plava, more, planine, lepa klima, ajmo tamo?

B: Gde bre? A ono tamo!. nemoj molim te. Pre dve iljade godina sam natego jednu devicu i da znaš samo koji su cirkus od toga napravili.

3 minutes ago, sir Oliver said:

Lete kroz svemir gospod Bog i gospon Đavo i sad biraju gde će da idu da se zajebavaju.

Đ: Ej, Bogi, vidi onu tamo treću planetu, plava, more, planine, lepa klima, ajmo tamo?

B: Gde bre? A ono tamo!. nemoj molim te. Pre dve iljade godina sam natego jednu devicu i da znaš samo koji su cirkus od toga napravili.

odvratan si...ideš na ignore

7 hours ago, Vix said:

Ma nisu. Mogu samo da nam pomognu da se ne samounistimo. Samo nesto kasne, gde su do sada? A mozda su u oumuamuami sipali na suncu za hiljadarku i trk kuci, bas ih briga za nas i nase probleme...

Ko zna, možda je zvezda KIC 8462852 prirodan fenomen...... a možda je.....

Možda je Nidavellir iz MCU

57408026_5144899225619373_5924245461652209664_o.jpg
:smesna:

36 minutes ago, Mikorist said:

The Nine Worlds of Norse mythology
The Norsemen visualized the universe in three vertical levels; a tricentric structure. Between each level and its adjacent level was a space.

The axis of the three levels and nine worlds was the Yggdrasill tree, a mighty ash which is timeless, has no origin and will survive Ragnarok.

The first level
Asgard, world of the Aesir
Vanaheim, land of the Vanir
Alfheim, land of the light elves.
The second level
Midgard, Land of humans (middle world/garden)
Nidavellir, Land of the dwarfs
Jotunheim, Land of the giants (Jotuns)
Svartalfheim, Land of the dark elves.
The third level
Hel, Realm of the dead
Niflheim, World of the dead.

If Hel and Niflheim comprised one world, as is suggested in some sources, the ninth may have been Muspelheim (Muspell), the land of the fire giants. This region had no place in the tricentric structure of the universe, and Snorri Sturluson wrote that is was the first world to exist and that is lies in the southern hemisphere. Also, the worlds of Svartalfheim and Nidavellir may have been the same. No valid distinction can be drawn between the dwarfs and dark elves; they appear to have been interchangeable.

https://thenorsegods.com/tag/nidavellir/

1 hour ago, Mikorist said:

Ko zna, možda je zvezda KIC 8462852 prirodan fenomen...... a možda je.....

Možda je Nidavellir iz MCU

57408026_5144899225619373_5924245461652209664_o.jpg
:smesna:

Čitao sam o toj teoriji. Alien megastructure. Nemoguće je to. Morali bi da istope 500 planeta da bi proizveli dovoljno materijala da naprave... Ludost nekog teoretičara.....

Moja neka teorija je da ne, nikako nismo sami u svemiru, postoji mnogo njih u "zlatnoj poziciji", sa idealnim odnosom gasova, atmosferom i sve to, ali pitanja je mnogo:

- na kom stepenu je živi svet tamo? Možda im nije čuknuo meteor pa pobio tamošnje oblike dinosaurusa pa su oni sada dominantni - oblici poput primata ne mogu da se razviju

- možda su tek na stepenu "žive tečnosti"

- možda su prošli ceo ciklus, došlo je do razvoja super inteligentnih bića, koja su se potom samouništila

- i recimo i da postoji civilizacija poput naše.... pitanje je da li ima tehnologiju da putuje brže od 14km/s (trenutna brzina najbrže letelice koju je čovek proizveo ikada, Voyager 2)

- i ako imaju, gde su oni? Da li su uopšte u galaksiji Mlečni put? Same te razdaljine su abnormalno ogromne da bi se neko zaputio čisto onako.... u istraživanje. Nije to dno okeana pa napraviš podmornicu pa se spustiš.

Sve je to toliko relativno........ nemamo generalno pojma ni o čemu. 10n dimenzija, ili ipak samo 4 nama poznate? A tek kad se zaroni u kvantnu mehaniku, tek tu prestaje logika a mozak kreće da trokira...

I onda, povrh svih mojih realnih shvatanja da možda nikada za našeg postanja nećemo videti vanzemaljce, niti oni nas, vidim ovako nešto: https://en.wikipedia.org/wiki/Japan_Air_Lines_flight_1628_incident

Meni jedno od najubedljivijih svedočenja....

A i te razdaljine...... kaže tamo neka zvezda udaljena 4.000.000 svetlosnih godina. Dakle ti im pošalješ poruku: Kako ide? i nakon 8.000.000 godina stigne odgovor: Evo, nije loše, kod vas?

Za 16.000.000 godina se baš ono iskomunicirate...

A pre 10.000 godina smo lovili mamute i privikavali se na mleko od domaće stoke. Bilo nas je 100.000 na planeti. Trećina Niša.

Pre 500 godina smo otkrili da Zemlja zapravo nije ravna ploča koju nose 4 mamuta koji stoje na leđima ogromne kornjače...

Pre 60 godina smo prvi put otišli u svemir.

Prerano je mnogo, prerano, da znamo išta o vanzemaljcima.

Nego ok, naučnu fantastiku nam bar niko ne može oduzeti :D

Ako se ozbiljnije analizira , nema mnogo svetova koji ispunjavaju uslove. Tj skoro ih i nema. *

Lajbnic je izgleda bio u pravu. Ovo je ne samo najbolji nego i jedini od mogućih svetova.

*Ako se uzme u obzir vreme kao determinanta i kad se posmatra radijus u okolini  veličine starosti civilizacije onda skoro pa sigurno smo sami.

Ako je starost zemlje 1 godina , civilizacija je samo poslednja sekunda pred Silvesterovo. Mi smo premali vremenski prozor u starosti zemlje.

Procenti su još manji ako uzmemo samo zvezde glavnog niza ( koje dovoljno dugo traju da mogu da stvore planete i eventualno uslove za život).Da ne sagore brzo i da ne eksplodiraju u crvene džinove za kratko vreme.

I najgori momenat, prostom nukleosintezom ne mogu nastati elementi iza gvoždja, koji su neophodni za organsku hemiju. Za njihovo stvaranje je potrebna eksplozija supernovae. A tih eksplozija je jako malo. bar u komšiluku. Džaba ti veliki broj planeta koje su sastavljene od elemenata za početka tablice.

Da ne komplikujemo priču da ta planeta mora da ima gvozdeno jezgro koje stvara magnetno polje koje će da zaštiti DNK od kosmičkog zračenja.

PS I jedno filozofsko dokazivanje da smo sami. ( Slično filozofskom dokazu da je nemoguće putovanje kroz vreme)

Ako postoje druge civilizacije sem naše onda su neke i naprednije od naše. Neke koje su savladale problematiku dalekih putovanja.

Pa zašto ih još nema da se pojave? Makar na nivou razmene informacija.

Pitanja je mnogo, možda ima i više teorija. Sve ja verujem i tebi i Lajbnicu, ali je realnost da smo tek pre par godina saznali da oko nama najbliže zvezde, Proksima Kentauri, orbitira planeta koja je "slična Zemlji".... a gde su ostale zvezde, sazvežđa, galaksije....

E sad pitanje je i ako planeta Proksima B jeste zaista slična Zemlji, i ajde neka jeste nastanjiva, u kom je periodu razvoja u odnosu na Zemlju? Brzinom poput Voyagera 2 stigli bi smo tamo za 21.000 godina...

A pre 10.000 godina smo lovili mamute, da se citiram čisto da napravim poređenje.

Upravo sam i ja to rekao ali ne znam da li si primetio. Vremenski prozor nam je premali.

PS Mislim da je ta planeta malo prevelika ( nekoliko puta veća od Zemlje. Ako na istu mislimo). Iz čega proizilazi veća gravitacija, veći pritisak, kondenzacija gasova koji su na zemlji gasovi sada postaju tečnost, i trista peripetija. Ako je pa premala, ne može da zadrži atmosferu i vodu.

PPS Još jedna kvaka. Evolucija nije jednoznačan proces. Uopšte ne mora da dovede do sisara, pa ni primata. A da komuniciramo sa foraminiferama nešto i ne uspeva