Jump to content
Mikorist

Postanje, tajne svemira i šta dalje?

Recommended Posts

nisi razumeo.ulupana znači bespredmetna.put previse dugo traje.putnici ce previse dugo biti izlozeni pogubnom kosmickom zračenju.sadasnja tehnologija ne omogucava povratno putovanje.mozda bi se i nasle lujke da pod tim uslovima odu tamo ali ostaje eticki aspekt slanja ljudi na put bez povratka.napredak robotike i automatike će dovesti do toliko sofisticirane tehnologije koja će se poslati tamo i obaviti sve eksperimente i analize kao i ljudska posada.u tom smislu ulupana prica

.

19 minutes ago, Borko_KA said:

Svemirski program od samog začetka je gola istina, nema potrebe za sumnjom, sve je logično, transparentno, uverljivo, proverivo itd

Ne vredi druže. Ravnozemljaši za sve imaju objašnjenje. 

Za

Sve

Recimo da odvedeš ravnozemljaša na mesec, on bi rekao da su ga verovatno omamili i ubacili u složenu kompjuterssku simulaciju....

citao neko Mars Trilogy , od Robinson Kim Stanley ?

ene , cini se da nije ..... Rat i Mir SF-a

neki da su citali manje bi lupetali ..... ne samo u ovoj temi

a tek naša zemljica draga...malo malo neko kaže ljudska noga nije kročila ili novo pleme u amazonu, pa u dubinama okeana uočena nova vrsta itd itd

dragi moji naučnici, pa vi još ne znate ni gde živite a ložite glupavi plebs o nekim putovanjima po svemiru, ratovima zvezda i vodi na marsu

ajde za početak da nam rešite problem polena i kijavice, pa da krenemo svi zajedno u osvajanje svemira

ili još bolje, aj nam napravite lampu koja će odmah da svira kad je upalim:buehehe:

1 hour ago, Aleks said:

Ne vredi druže. Ravnozemljaši za sve imaju objašnjenje. 

Za

Sve

Recimo da odvedeš ravnozemljaša na mesec, on bi rekao da su ga verovatno omamili i ubacili u složenu kompjuterssku simulaciju....

Sve što sam napisao je bilo ironično, mislio sam da je očigledno, izgleda nije, a nisam "ravnozemljaš" 😊. Čemu to ovi oni, zvezda/partizan, nepotrebno je za raspravu. 

1 minute ago, mutayu said:

Evo ga radio uredjaj sa Sputnjika, od onda se napredovalo!

IMG_5227.JPG

IMG_5229.JPG

IMG_5231.JPG

dobro ova lampa trpi apsolutnu nulu...nema, kad ga rus napravi :buehehe:

6 minutes ago, crni. said:

dobro ova lampa trpi apsolutnu nulu...nema, kad ga rus napravi :buehehe:

Radna temperatura u unutrasnjosti satelita je bila min. 20-23C a max. 30C po odvajanju od rakete nosaca, unutrasnjost je bila napunjena azotom pod pritiskom od 1,3bar i imao je elektricni sistem za kontrolu temperature sa ventilatorom. Tako da lampa nije bila izlozena apsolutnoj nuli.

2 hours ago, Borko_KA said:

Sve što sam napisao je bilo ironično, mislio sam da je očigledno, izgleda nije, a nisam "ravnozemljaš" 😊. Čemu to ovi oni, zvezda/partizan, nepotrebno je za raspravu. 

Nisi skontao, ne mislim da si ti ravnozemljas, aman..... nebitno generalno, kao sto su nebitni i ravnozemljasi.

Putovanje svemirom... rekao cika Tesla nesto ovako : znamo da se sve u kosmosu krece ( kineticka energija ), da je staticno bilo bi drugacije ali posto se sve krece svuda imamo izvore kineticke energije. Potrebno je "prikaciti" se za izvor kineticke energije, pretvoriti je u potencijalnu.. i nju onda u kineticku za kretanje kosmosom...

A pre citanja Robinsona imamo James Blish.a Zvezdane Spore ( mislim da se tako zove roman, procitao poodavno )

:D

UPDATE on the historic Arctic front moving across Europe this weekend, May 3-6thBy SWE |  Mesoscale Discussion |  03 May 2019
A very intense Arctic front is moving south across Europe this weekend and is expected to bring unusually low temperatures, snow and dangerous frost into some vulnerable areas on Sunday, Monday and Tuesday. Some areas could experience morning temperatures well below zero, which would be potentially devastating for vineyards and agriculture. Overall, very cold days are expected across much of our continent through mid next week, while it remains mild and warm across the Iberian peninsula.

Attached is the sequence of the Arctic airmass advection across central and southern Europe from Saturday to Tuesday. A very intense outbreak of unusually cold airmass for early May pushes far south into S/E Mediterranean as well through early next week. The most extremely anomaly of temperatures will develop over central EuropE

90-583IT.gif-nggid048888-ngg0dyn-900x900

snowdepth_20190503_12_090.jpg-nggid04889

http://www.severe-weather.eu/mcd/update-on-the-historic-arctic-front-moving-across-europe-this-weekend-may-3-6th/?fbclid=IwAR3tM9g1kFxld2OJJg2FWpGT3x0vEzk5lG4RthUIE0whgL5cQPp96Z4WJVA

sneg u prognozi od 10 do 15cm

:rofl: