Jump to content
Mikorist

Postanje, tajne svemira i šta dalje?

Recommended Posts

5 minutes ago, Vix said:

Knjiga koju bih voleo procitati, ali mi se ne veruje koliko je skupa!

https://www.amazon.com/Lightcraft-Flight-Handbook-LTI-20-Hypersonic/dp/1926592034

Ako vas zanima ta tema, ima nesto ovde. Stara ideja, ali bice valjda...

https://parkinresearch.com/microwave-thermal-rockets/

ovo je fenomenalna ideja sa laserom..... ali treba da je laser veličine planete da gura nešto veće.

nešto ove veličine

58378642_5144742105635085_1424640901191303168_n.jpg

I ovo je najpouzdaniji način putovanja iz jednog solarnog sistema u drugi.

Cela zvezda . odnosno cela masa zvezde je oslonac da gura neki veliki objekat brzinom svetlosti iz jedne tačke u drugu.

9 minutes ago, Mikorist said:

I ovo je najpouzdaniji način putovanja iz jednog solarnog sistema u drugi.

Cela zvezda . odnosno cela masa zvezde je oslonac da gura neki veliki objekat brzinom svetlosti iz jedne tačke u drugu.

Miko, kao prvo, niti moze biti nepouzdan a kamoli pouzdan ili najpouzdaniji dok barem neko jednom, a potrebno je i mnogi vise puta od jednom, ne proba a onda i se i desi neki/nekoliko "nepouzdan/ih" "let/ova".   :punish:

To su sve teoretisanja na nivou snova. :medieval:

Msm ne bi me čudilo da postoji u svemiru neka vanzemaljska super sila i inteligencija koja od zvezda pravi pumpe benzinske.

Pitanje je samo kad će doći nas da porobe :D

5 minutes ago, Mikorist said:

Msm ne bi me čudilo da postoji u svemiru neka vanzemaljska super sila i inteligencija koja od zvezda pravi pumpe benzinske.

Pitanje je samo kad će doći nas da porobe :D

Ko je rekao da vec nisu? :D

1 hour ago, ninja said:

Ko je rekao da vec nisu? :D

Ma nisu. Mogu samo da nam pomognu da se ne samounistimo. Samo nesto kasne, gde su do sada? A mozda su u oumuamuami sipali na suncu za hiljadarku i trk kuci, bas ih briga za nas i nase probleme...

2 hours ago, sir Oliver said:

Ja mislim da smo sami 

Ja mislim da nismo, ali je cela Planeta Zemlja u stvari jedan veliki zatvor, smesten negde u cosku galaksije, da budu sigurni da niko ne moze pobeci. E sad, neko izdrzava tezu kaznu neko laksu, a oni koji uzivaju i koji nas **bu u zdrav mozak, su u stvari cuvari. A meni nije jasno kakvo smo njesra napravili da budemo ovako kaznjeni. A u zatvoru se svasta desava...Ups, cek, ovo nije Kafanica... :)

Ček malo, sami se nismo stvorili, garant!     On li je ili oni?

Ako je On, onda nije svemogući,  jer svemogući ne greši, nema pravo na grešku.  

Ako su oni, e tu može da bude više razloga ali je očito da je eksperiment pošao po zlu.

Ko god da je, osećam se prevarenim (mislim sam sam se zajebao) očekivao sam kako civilizacija stari i napreduje tehnološki da mentalno napreduje i prati tehnološki napredak  a ono kontra, sve veće divljaštvno, egoizam cinizam jednom rečju sumrak civilizacije.

On ili Oni, Who the fuck cares :rasta:

Nije bio eksperiment. Dovezli nase pretke ovde da rudarimo, uzeli sta im treba i otisli. Neki od njih su ostali jos neko vreme da se igraju sa obicnim narodom. Neki drugi su pak, u par navrata pokusali da srede par stvari, al su ih zato prikucali za drvo, pa vise niko nije smeo da dolazi, niti ce...