Jump to content

pass f5 psu


goggolar

Preporučeni Komentari

U principu nema potrebe za pritiskom, ali je bitno da termalna strana tranzistora bude ravnomerno prislonjena na hladnjak..

Postoji i besna opcija da se ubaci helikoil u hladnjak, da bude jos ludje i skuplje...

Visa temperatura hladnjaka bolje predaje toplotu okolini, ali zahteva prostor i moze da izazove paniku kod korisnika.

A najbitnije je da je sto manja tempertaturna razlika tranzistora i hladnjaka. Od pastica su izuzetno dobre i ne preterano skupe Termaltejkove za procesore..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa kada njima pade na pamet ultraskupa i otrovna berilijumska keramika, inace rezervisana za mikrotalase, army-space, sto da se ne radi skupo i vrhunski, pogotovo ako nema mesta za maticice na ladnjaku :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

gledaj samo da ta ćasa bude izolovana od donje ploce - ne smes da imas kratak spoj tu ..... stvara se putem dno-sraf-konzerva-dno i to je prakticno kao kratkospojeni namotaj u torusu

dakle - ili izolovana donja ivica konzerve (rasečeni bužir) ili izoluj šraf -stavi plastičnu niplu da nema kontakt sa konzervom

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gledaj samo da ta ćasa bude izolovana od donje ploce - ne smes da imas kratak spoj tu ..... stvara se putem dno-sraf-konzerva-dno i to je prakticno kao kratkospojeni namotaj u torusu
dakle - ili izolovana donja ivica konzerve (rasečeni bužir) ili izoluj šraf -stavi plastičnu niplu da nema kontakt sa konzervom
 
hvala veliko! :)

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve ti je to lepo, ali ta konzerva ti ne treba. Samo će trafo slabije da se hladi, ipak je to A klasa. 
ulaz je blizu trafoa a i pločice su i toj visini...po meni je bolje sa njim

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, goggolar said:

ulaz je blizu trafoa a i pločice su i toj visini...po meni je bolje sa njim

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 

Probaj bez toga, mislim da neće biti nikakve razlike. Ipak je to izlazno pojačalo, teško će se pojaviti brum zbog blizine trafoa, plus trafo je torusni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a sto ne stavi trafo napred?
nisam na vreme razmišljao...pa sam izbušio donji ploču ovako, a napred mi od pločica ne staju prekidači, pošto ispod pločica imam mkp blokove /100 i /10.000 u odnosu na napajačke kondove tj. gore su kondovi 33.000uf a dole na njihovim nožicama još po 330uf i 3.3uf...pa je pločica tako visoka....

sve u svemu, trebao sam uzeti veću kutiju :)))

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...