Jump to content

Tesla ARO 667


John Coltrane

Preporučeni Komentari

pazario danas neke no name brajtbandere fino tanko platneno vešanje ton da se smrzneš međutim jedan prducka pa me uhvatilo ludilo da skinem to fino vešanje i prebacim na tesle, međutim 90% je šansa da ih upropastim pa evo ih ovde dok ih ne raskupusam

cena: dajte neku ponudu

(iz istog su kabineta izvađeni, bili vezni na red, što su korpe različite boje nemam pojma)

WP_20190418_13_37_45_Pro.jpg.d4a8ca87b7ba1c1e803e0e0eabec9b44.jpgWP_20190418_13_38_17_Pro.jpg.f8e713c2c33a356a51c441672c73de5b.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 8
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

greota menjati vesanje na Teslama , nista se ne moze dobiti

Fs im definise spider

i da spustis Fs , voice coil je takav akakav je - nije pravljen da gura vise basa nego sto sad ima

sto ce reci - kad ih nadjes ispravne , dragulj koji ne treba dirati , eventualno damarovati cone ako je suv , eventualno premaz na vesanje ali mekan i tanak i to je to

msm, taj premaz sam radio na zvucnicima gde je vesanje evidentno imalo istoriju , a druge stete nije bilo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tako sam i mislio, malopre kad sam to probao vidim da na teslama tvrd centrator ko da je zvučnik od 500 a ne 5W, znači da ih ne diram

probaću onda te druge (apazi kad je u milimetar isti promer korpe i vešanja ko na teslama, izgleda da je neki grundig), ustvari taj jedan što češe da popravim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rdc na oba drivera mora biti u 5% ....... ako jeste onda mozes da pretpostavis da je namotaj nedirnut (nema kratkospojenih namotaja)

onda vredi svo zekenje

ako je veca razlika - taj sto cese ima iole manji otpor , onda mozes sumnjati u coil

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Zen Mod said:

Rdc na oba drivera mora biti u 5% ....... ako jeste onda mozes da pretpostavis da je namotaj nedirnut (nema kratkospojenih namotaja)

onda vredi svo zekenje

ako je veca razlika - taj sto cese ima iole manji otpor , onda mozes sumnjati u coil

Sa slike deluje kao da je levi komad premotavan.  Ili je samo neko naknadno zalepio žice od kalema za pletenice? Taj što ima prizvuk, ako nije skupo šta fali da se premota?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, John Coltrane said:

E hebiga sad zvučnjaci sa slike potpuno su ispravni i nisu dirani

govorio sam o drugom paru koji imaju tanko platneno vešanje, pa jedan zeki

Tako kaži, nijesam odmah shvatio.:crazy:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...