Jump to content
Srecko

Sport (tenis, fudbal, košarka, F1 i sve ostalo)

Preporučeni Komentari

17 hours ago, Aleks said:

Trojica najvećih upropastili su ne jednu, ne dve, nego tri generacije tenisera!

Ajoj krivo ? , mladi znalci nesmiju preskakati  redoviti put kojim su ovi kročili ? . Njih uglavnom  upropaste  preambiciozni roditalji ( koji ih financiraju ) , jer uglavnom prerano  očekuju povrat investicije ? pa možra i treneri ( pod pritiskom roditelja ). Živi primjer je  Mirjana Lučić . Znanje - iskustvo  se uči na turnirima nižeg ranga , pa kad si tamo sve obavio ( tu je sitna lova) ide se stepenica više ? . Primjer je  Borna  Čorić  mal je prerano pušten u" ralje " profi igrača i zato oscilira , bojim se da će se iako talent  pogubiti ( zbog neiskustva ) među  starim MAČCIMA. Ima ih još , al on mi je nekako najbliži . Odigra on odlične mečeve , al nema kontinuitet što je rezultat  neiskustva . Suma sumaru - što su trojica največih krivi što ih nadolazećih ne mogu skinuti ? , da im puste ? :).

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Saglasan sam sa svim sto ste rekli u postu, osim za Bornu.

Borna je već veliki igrač.

Oscilacija u formi imaju svi, a Borna kao mlad prirodno više. Setimo se mladog Noleta, odigra Indian Wells savršeno pa izgubi u 2 kolu Miami od tada nepoznatog Andersona.

Borna će tek biti sjajan.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
19 hours ago, Aleks said:

Trojica najvećih upropastili su ne jednu, ne dve, nego tri generacije tenisera!

Šta je trebalo? Da igraju ispod svojih mogućnoosti da razne Conge Monge  mogu da se istaknu?

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
14 minutes ago, sir Oliver said:

Šta je trebalo? Da igraju ispod svojih mogućnoosti da razne Conge Monge  mogu da se istaknu?

A mogu podijeli pare na kladionicama ?  ;)  jesam zločest ?   :)  !

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
12 minutes ago, sir Oliver said:

Uvek će ostati fama onog Endijevog Vimbldona.

Je ! ? al možda ga je na ovaj ili  onaj način naš "tovar"  zaslužio barem kao osoba ? , a ak ćemo za istač pa nije mu to bilo jedino  finale ? ,  . e hebi ga  vratio sam se  sa intervencije ( hebeš moju  mirovinu ) :) .

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

se razumem u tenis kao Marica u prav , al' ovo gore razumeh

"Tovar" znaci magarac , btw.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
2 minutes ago, sir Oliver said:

tovar razumem ali celinu ne razumem

Tovar je  Goran ? ...   eto !  sa pozivnicom ? a   Nole  kao ? .  Srečom  prijatelju si  ? srečom ?  aj  ljudi su u pitanju , a ne instruirane  osobe , koje nemaju karakter . !!! .   a pričamo o  tuđim iskustvima ? , - ogovaramo ? :)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Goran je bio veliki teniser. Gledao sam ga ovde u Nišu kad je bio balavac i kad smo bili ista država. Odlično je igrao. Zaslužio Vimbldon a i sve ostale osvojene turnire. Imao jr sreću da mu je otac mogao da priušti da ulaže u njega. Dosta smo diskutovali o tome u klubu . Zašto država ne ulaže u nade tenisa?

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Conga na sva usta davao izjave kako mu je Djokara upropastio karijeru, valjda zato sto ga je 'sa'ranjivao' gde je stigao

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
19 minutes ago, Spachek said:

Conga na sva usta davao izjave kako mu je Djokara upropastio karijeru, valjda zato sto ga je 'sa'ranjivao' gde je stigao

. . . 

Tačnije rečeno, Conga se još uvek nije oporavio od poraza u finalu Australije pre 11 god. I dalje mu zuji u ušima, a to zna da porementi osobu/igrača zauvek. 

Nego, da li će "musavi" danas da klekne pred Fererom ? :jump:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Goran je bio veliki, veliki igrač i potpuno je zaslužio da osvoji Vimbldon. To je trebalo i ranije da uradi i više puta.
Rezultati u karijeri bi mu bili značajno bolji (i sada su za poštovanje), spram potencijala, da nije bio previše "nedisciplinovan" (mislim u igri i sprovođenju taktičkih zamisli). Naravno i gotovo hronična povreda ruke je značajno doprinela svemu (ne sećam se da je odigrao celu sezonu). Da li je ta povreda posledica izbora reketa (Head Prestige izuzetan reket ali stravično krut, koji "prenosi" sve na ruku) ili "genetska" dispozicija, vrag će ga znati. Personalno i danas mislim da je njegov servis bio jedan od najneugodnijih ako ne i najneugodniji, prvenstveno zbog niskog izbačaja lopte te nemogućnosti da se pročita gde će servirati.
Mislim da je Goran ostao veliki teniski znalac i nisam siguran da li bi Marinov potencijal bio uopšte realizovan na US Open da nije bilo Gorana (ne mislim da sam time rekao bilo šta loše za Marina niti mi je to bila namera).
Naravno vuk dlaku menja a ćud ne. Kakav je bio kao igrač takav je ostao i kao trener. Današnji igrači više vole "industrijske" trenere na koje mogu da se "deru". Zato mislim da neće dobijati puno značajnih ponuda kao trener baš kao ni McEnroe.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
se razumem u tenis kao Marica u prav , al' ovo gore razumeh
"Tovar" znaci magarac , btw.
Mi to kao klinci naucili na basket, tovariti nekoga ko magarca

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
6 hours ago, shonne said:

Svi spominjete tenisere koji imaju razorne servise. Preteca danasnjeg tenisa, Agasi... Kakav je to lik bio, kakav tenis u to vreme. Da je imao mirniju glavu...uh.

Da taj je igrao tenis ! , ali  tenis je spoj raznoraznih vještina , pa kad naiđe na  "servisera" :) može , ako nezna pročitati servis samo zevati lijevo ili desno . Tipični primjer je Karlović ?  pa hebo ga zec ? cc80 % njegovih mečeva  završava sa  7/6 ili 6/7.  I sa 4 banke se dobro zabavlja u svijetu tenisa ? .

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...