Jump to content
Srecko

Sport (tenis, fudbal, košarka, F1 i sve ostalo)

Preporučeni Komentari

3 hours ago, sir Oliver said:

Nije mi finale ako ga  ne igraju dvojica iz velike trojke

pa jednom i oni moraju da odu...evo, jedan po jedan polako padaju, treba se navići na nove...a novi ko kurton

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ništa od ovih novih. Sve neke nade al niko nema njihovo umeće, lucidnost i pre svega posvećenost i konstantnost.

Zablistaju na ponekom turniru, čak i pobede ali posle potonu.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Cicipas je već veliki igrač a uskoro će biti izuzetan.
Ima sve, samo još da "posloži glavu" što bi rekle komšije.
Veoma je lepo gledati i: Ćorića, Tima, A. Zvereva, Aliasima, čak i Šapovalova (nek oproste njegovi fanovi, nisam ljubitelj tog tipa igrača kao što mi se od Kiriosa "povraća").
Ne bojim se da pravi ljubitelji tenisa neće uživati i dalje.
Jedino što će (meni, mnogima) nedostajati strast-navijanje.
Da mi oprosti Duci Lajović (potpuni sam kreten, sve čestitke sjajnom sportisti i coveku za izuzetan uspeh i sjajnu igru do finala) koliko god da sam pokušavao da se unesem u gledanje meča, to mi nije bilo to.
Jedan je i neponovljiv Nole.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

^

Povraca ti se od Kiriosa sto je 2x  "ispresavijao" prepotentnog i ultranespremnog (tada) Dojokovica. E vala, ako je. :)

Duci L., na zalost, nema taj, sto bi onomad rekao Knez, "final touch", sto deli vrhunske igrace od ovih odlicnih.

Mali Djere je izleteo onomad u Mexico-u, ali sada treba dobar tim, na prvom mestu vanserijski psihoranaliticar, da ne kazem psihoterapeut.

Da se vratim na Ducija, a zasto se tebi ne svidja. Covek je klasican "sljaker" i to je TO. Tebe ocigledno vise lozi brza podloga, pa bum-bum. Zaboravljas ili ti je demode, da je sljaka Majka tenisa. 

A ovo je bio zadnji voz danas ovom tatinom i maminom sinu Fonjiniju da uzme "hiljadarku".

Gotov je taj, izranavljen, lakat mu je u qrcu poodavno. Dobijao x2 ili cak x3 blokade dnevno u lakat kako bio ovo iznedrio do kraja.

Nagradno pitanje - da li su bile samo te blokade u lakat ili je bilo jos nesto tatlane. ;)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

@Srecko

jeste, svi pobrojani su dobri igrači. I još desetine drugih. Svi oni znaju i forhend i bekend i servis i sve . Ali to nije dovoljno da bi se bio dobar igrač. Tek nije dovoljno da bi se bilo šampion. Šampion je jedan u sto. Važan je voljni moment, izgurati ceo turnir. pa onda više turnira. Imati koncentraciju i volju za pobedom. E to ima malo njih . 3-4. I kad oni odu smenjivaće se podjednaki i neinteresantni.

BTW laslo se istacinjao u Riu ne u Mexicu.

Tata tenisa je trava. Ko tu igra i pobedjuje je tatko na site teniseri. ( Zato se i zove lawn tennis).

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Dobro, u Rio-u. Hvala na ispravci. 

Pricam iz glave, pa gresim, ne multitaskujem i cepam u 2 klika. :Viannen_loungelizard:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
16 minutes ago, sir Oliver said:

. . . 

Kirios je džiber

Nije dziber, vec osoba sa psihickim problemima. Dodatno, bez kucnog vaspitanja.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

koliko je beker imao kad je osvojio vimbldon?

koliko nolo kad je osvojio australiju?

nadal kad je osvojio rg?

da ne pričam o federeru, samprasu, borgu...pa oni su do 27. bili legende

a koliko godina ima večiti talenat dominik tim?

nišikori ima 29 i ništa...

zverev, ćorić već 22 godine...ajde cicipas ima 20, može nešto da uradi, ali ja još ne vidim gde bi i šta mogao da uradi još par godina

loše, jako loše...čekaćemo godinama da se neko pojavi kao ova trojca a neko kao nadal ili federer se neće ni pojaviti za našega života

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
1 hour ago, crni. said:

. . . .

loše, jako loše...čekaćemo godinama da se neko pojavi kao ova trojca a neko kao nadal ili federer se neće ni pojaviti za našega života

:roll1:

Sto bi rekli susedi : " E, ovo je bila lovacka. ". :rofl:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
Nije dziber, vec osoba sa psihickim problemima. Dodatno, bez kucnog vaspitanja.

Sve ste rekli sami!
Nikada nisam mislio da bi sportski-teniski teren trebalo da postane deo neke terapije.
A i ako bi to bio slucaj, terapija je privatna stvar i ne bi trebalo da bude prijatno ni "pacijentu" da ga gledaju a ni gledateljima da učestvuju u terapiji. Pogotovo se grozim "nevaspitanih osoba". Mislim da su nam dovoljne i one realnog života.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
koliko je beker imao kad je osvojio vimbldon? koliko nolo kad je osvojio australiju?

nadal kad je osvojio rg?

da ne pričam o federeru, samprasu, borgu...pa oni su do 27. bili legende

a koliko godina ima večiti talenat dominik tim?

nišikori ima 29 i ništa...

zverev, ćorić već 22 godine...ajde cicipas ima 20, može nešto da uradi, ali ja još ne vidim gde bi i šta mogao da uradi još par godina

Da li ovo znači da bi Fedex trebalo da trenutno ode u penziju pošto je Borg otišao u 27. godini (izvinjavam se ako je bila 28. ne sećam se više).

Generalizacije su pogubne u svemu ne samo u tenisu.

Tačno je da su Beker i Nadal pa i Nole osvojili prvi GS veoma rano (Beker čak sa 17 godina) ali ne zaboravite da je Federer osvojio prvi GS-Wimbldon u 22. pa ga to nije sprečilo da trenutno bude smatran (neki ga smatraju) za najboljeg svih vremena (prevalih ovo preko usta bljak).

Nepravedni ste prema mladima. Poredite ih sa trojicom o kojima je nepodeljeno mišljenjenje da su najbolji ikada.

Imajte strpljenja.

Dajte im priliku.

Tenis je predivan sport (mnogo lepši za igranje nego za gledanje).

Uživajmo u tenisu.

Zahvaljujem svima na dosadašnjem učešću u temi koja će nadam se biti aktuelizovana sa svakim značajnijim turnirom i zato što ste mi pružili priliku da napišem koji post i o temi u kojoj nisam samo dunster i zaljubljenik kao što je npr. Diy.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
28 minutes ago, Srecko said:

Sve ste rekli sami!
. . .

Nisam sve rekao. Ima o tome jos, npr. Kirgios-ova loza. Setite se ovoga kada sledeci put bude njegov mec na TV-u.

Sve jasno zasto je takav.

Klasican bully. 

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
23 minutes ago, Srecko said:

. . . 

Nepravedni ste prema mladima. Poredite ih sa trojicom o kojima je nepodeljeno mišljenjenje da su najbolji ikada.

. . . 

Ovde se ne bih slozio. 

Nije bas nepodeljeno misljenje o tome da su njih trojica najbolji u istoriji tenisa.

Nikako. Ima tu daleko zescih tipova.

Veliko je pitanje kako bi se proveo npr. Nadal protiv Borg-a, ali da Bjornu date ove nove rekete. Bio bi cirkus, bolje reci korida. :rofl:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Da, mogao sam sve ovo pisati i na "teniskom" forumu. Nisam to uradio iz razloga što mi se dopada ovaj forum kao i ljudi koji pisu na njemu, a koje već "prepoznajem" po nikovima; a i "pun mi je" kufer kvazi stručnjaka i hejtera raznoraznih.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
Ovde se ne bih slozio.  Nije bas nepodeljeno misljenje o tome da su njih trojica najbolji u istoriji tenisa.

Nikako. Ima tu daleko zescih tipova.

Veliko je pitanje kako bi se proveo npr. Nadal protiv Borg-a, ali da Bjornu date ove nove rekete. Bio bi cirkus, bolje reci korida.

Verujte da sam dobar deo vremena igrao sa takvim reketima. Borgov Donay (prvo drven a onda grafitiziran) nije bio ni približno komplikovan za igru kao Konorsov Wilson da metalnim ramom. Moj omiljeni reket (iz te ere) je bio Dunlop Maxplay (drveni podrazumeva se) a voleo sam naročito u dublu da koristim Wilson Pro Staff Jack Krammer.

Tačno je da su bili "komplikovaniji"-tezi za igru ali ni od igrača nisu zahtevali spektakularne performanse jer je brzina lopte sa njih bila značajno manja.

Prvi "udobniji" i "brži" reketi su bili: Bekerova Puma, Prince grafitiziran koji je na početku karijere "doneo" Boba Živojinović i Mek-ov Dunlop Max 200G (moj omiljeni iz tog perioda).

Ono što se nekada igralo bilo je smešno za ovo što sada igraju.

Ponekad mislim da se loptica duplo brže kreće nego nekada i ovo to sve ovo novi stižu da ne pričam o brzini reakcije na servisu.

To jednostavno nije za poređenje a ova trojica danas, baš kao što rekoh prema nepodeljenom mišljenju (i mišljenju i onih koji su bili šampioni sa "takvim" reketima), su najbolji ikada (Lejver, Emerson, Rozevol, Njukomb, Sampras, Agasi, Edberg, Beker .....) osim ako ne smatrate da bi mišljenje Safina (ne čuh više ni jedno disonantno) moglo biti relevantno.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

ja kao safin razmišljam dobrih 5 godina

i da, današnji tenis je igranje prebacivke, skoro svi osim federera

kad bi to moglo da se izvede, platu bih dao da bi navratilova pobedila đokovića u dva seta, dok bi štefi graf počistila ove papane u prvih deset :laugh1:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...