Jump to content

Sport (tenis, fudbal, košarka, F1 i sve ostalo)

Srecko

Preporučeni Komentari

2 hours ago, Srecko said:

Interesantan Vam je zaključak, jer implicite sugeriše da je 25000 ljudi na stadionu Artur Eš i kako rekoste mi “matori” ljudi na forumu potpuno neispravno protumačilo sinoćni meč.
Ne videh ni jedan post sinoć koji nije bio decidan da je Medvedev bio bolji čak da je “razbio” Noleta.
Diskusija je vođena uglavnom o razlozima Noletovog najtežeg poraza u karijeri i naravno odisala je navijačkom “tugom” i razočaranjem.
Da li ste možda sebi postavili pitanje šta je razlog takvog ponašanja tih 25000+Plus ljudi i velikog dela planete, da toliko pogrešno protumače sinoćni meč ili da možda ipak postoji neki promil šanse da Vaši zaključci nisu dobri ili da bar niste imali dovoljno podataka izvodeći ih samo na osnovu finalnog meča.
I na kraju pitanje za Vas, da li ste odgledali U.S Open uopšte (bar mečeve na Eurosport 1 i 2 ne mora Eurosport Player) prvenstveno Novakove mečeve ako već diskutujemo o Noletu i uzrocima UBEDLJIVOG PORAZA?

Iskreno, bas me puno ne tangira sport, pogledam nesto i brzo zaboravim. Posebno tenis, so sport pojedinca. Vise je ovo o ljudima. Ja nemam potrebu da objasnjavam Djokovica a jos manje razumjem tu potrebu kod vas. Moj komentar nije bio vezan samo za sinocni meč, vec uopsteno o pisanju oko njega mjesecima i tip anliza od sta je jeo a sta mu je izaslo i koje boje... a vidim i kako em svjetski em forumski "strucnjaci" mogu da analiziraji i prognoziraju ishod meca. 

Covjek je izgubio, i to ubjedljivo, nema tu puno sta da se kaze ili doda. Ko hoce da vidi, vidi. A svi koji su se i malo bavili sportom znaju da ima losih dana i nervoze.... samo najbolji to mogu odlicno kontrisati iako se i njim desi los dan.  Juce je izgubio od boljeg. Da je bio bolji, pobjedio bi. Nema tu druge varijante osim da je neko iz publike uradio ono sto je Monika doživela, ali nadam se da se slazemo da bi to bilo užasno i bolje da gubi no necasno pobjedi. 

Podeli na ovim sajtovima

Iskreno, bas me puno ne tangira sport, pogledam nesto i brzo zaboravim. Posebno tenis, so sport pojedinca. Vise je ovo o ljudima. Ja nemam potrebu da objasnjavam Djokovica a jos manje razumjem tu potrebu kod vas. Moj komentar nije bio vezan samo za sinocni meč, vec uopsteno o pisanju oko njega mjesecima i tip anliza od sta je jeo a sta mu je izaslo i koje boje... a vidim i kako em svjetski em forumski "strucnjaci" mogu da analiziraji i prognoziraju ishod meca. 
Covjek je izgubio, i to ubjedljivo, nema tu puno sta da se kaze ili doda. Ko hoce da vidi, vidi. A svi koji su se i malo bavili sportom znaju da ima losih dana i nervoze.... samo najbolji to mogu odlicno kontrisati iako se i njim desi los dan.  Juce je izgubio od boljeg. Da je bio bolji, pobjedio bi. Nema tu druge varijante osim da je neko iz publike uradio ono sto je Monika doživela, ali nadam se da se slazemo da bi to bilo užasno i bolje da gubi no necasno pobjedi. 

Zahvaljujem što ste mi pojasnili Vaš stav.
Podeli na ovim sajtovima

@ninja

Gle... tebi je to tako prosto, i to je u redu. Meni je isto prosto to da bilo kakav single end svira bolje od bilo kakvog push pulla - i to je isto u redu.

Mislim da je u redu i što je Rasel Westbruk juče obukao belu suknju i čizme martinke i tako šetao Vašingtonom.

Svakom svoje.

Baš to, lepo si pomenuo... individualni sport. Nebitno, i da je timski, al to individualni ističe jednu drugu karakteristiku - sportista kao individualac, a posebno je to izraženo u tenisu gde nema koučinga, je odgovoran u potpunosti sam za svoje uspehe ili neuspehe. Onda je nama navijačima lakše da se poistovetimo sa njime i uporedimo naše lične uspehe.

Možda će bezveze zvučati ovo sada ovako, ali recimo da sam lično ja nalazio inspiraciju u Đokoviću kada mi loše ide u nečemu. A znam da nisam jedini. Nole je jedan od retkih sportista koji je uspevao mentalno da se izdigne onda kada niko drugi ne vidi nadu, pa onda i tek što je naš, to ti da nekakvu mentalnu jačinu.

Znam još par ljudi kojima je Novak neposredno na ovaj način pomagao, zapravo je lepo kada ti je neki sportista inspiracija. Ne kažem idol ili obožavani lik, već inspiracija.

I mislim da je to u redu.

241827096_4705194226198831_1843368048577941673_n.jpg

Ne nije mi nošenje suknje i martinki inspiracija, nego samo da ubacim sliku kad sam već pomenuo :D 

Ali msm svakom svoje. Mir svim dobrim ljudima :)

Ne znam koje je boje bilo Noletovo g**** jutros to nisam išao da proverim... :rofl:

Podeli na ovim sajtovima

[mention=61]ninja 
Možda će bezveze zvučati ovo sada ovako, ali recimo da sam lično ja nalazio inspiraciju u Đokoviću kada mi loše ide u nečemu.

Znam još par ljudi kojima je Novak neposredno na ovaj način pomagao, zapravo je lepo kada ti je neki sportista inspiracija. Ne kažem idol ili obožavani lik, već inspiracija.

I mislim da je to u redu.

+1000
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:

previše nepotrebne filozofije oko udaranja loptice reketom

To je to sta pokusavam napisati, treba znati kad stati, pustiti to i ici napred. Ovako se samo zvace isto a nista se ne moze promjeniti a zdravlje se moze ugroziti ... nervirate se bez potrebe.

A sa druge strane, ne morate da citate moje postove, nijih je u ovoj temi samo par komada, skoro neprimjetne i poplavljeni u masi analiza, kao za PhD .... i stvarno ne znam sto prave velike valove. Sport je to.

Podeli na ovim sajtovima

Sad kada su se emocije malo stišale i slegli utisci, violeo bih da čujem šta o Novakovoj igri misle oni koji su igrali tenis. Mislim prvenstveno na Srećka i na pojedine elemente igre Novaka protiv Medvedeva. Novak je i ranije igrao protiv dosta igrača sa jakim servisom (Izner, Raonić, Zverev....). Imam utisak da je Novakov retern malo oslabio u poslednje vreme. Nekad mu je to bilo jedno od najjačih oružja. Pročitah ovde da Medvedev nema baš neki reprezentativan procenat ubačenog prvog servisa. Ali on i drugi servis ispaljuje isto kao i prvi, a pri tom nisam video da pravi veliki broj duplih servis grešaka. Kako se boriti protiv toga ? Jeste Novak popravio svoj servis, ali da li je to bilo na uštrb reterna ? Videli smo da se na servis Medvedeva u prvom setu maltene nije ni igralo. Novak nije mogao da uđe u razmenu gde bi njegov teniski kvalitet došao do izražaja. Protiv Zvereva je to mogao, na primer, onaj gem sa 53 razmene. A Zverev nije poznat kao loš server. Šta je bilo u pitanju, loš dan, umor, psiha... ? I kako se suprotstaviti takvom servisu ? Da li se uopšte može u kontinuitetu tako servirati, mislim na Medvedeva iduće godine ?

Podeli na ovim sajtovima

Ovako se samo zvace isto a nista se ne moze promjeniti a zdravlje se moze ugroziti ... nervirate se bez potrebe.

A sa druge strane, ne morate da citate moje postove, nijih je u ovoj temi samo par komada, skoro neprimjetne i poplavljeni u masi analiza, kao za PhD .... i stvarno ne znam sto prave velike valove. Sport je to.

Prvo ste potpuno u pravu.
Drugo niste.
Sa uživanjem čitam sve Vaše postove posebno one gde nemamo isto mišljenje jer su mi prilika da razmislim da li sam previše “zabrazdio”.
Jako je bitno da postoji “drugo mišljenje” bilo da potvrdite ili korigujete sopstveno mišljenje.
Podeli na ovim sajtovima

Apsolutno podržavam gospodina Srećka, i tenis kao i audio i  muzika imaju zajedničku osobinu, da se mogu učiti ceo život a da se nikada ne može sve naučiti, već samo težiti savršenstvu. I taman kad pomisliš da si sve naučio i sve znaš, neko ili nešto te demantuje:D 

Izmenjeno od dejanco32
Podeli na ovim sajtovima

Sad kada su se emocije malo stišale i slegli utisci, violeo bih da čujem šta o Novakovoj igri misle oni koji su igrali tenis. Mislim prvenstveno na Srećka i na pojedine elemente igre Novaka protiv Medvedeva. Novak je i ranije igrao protiv dosta igrača sa jakim servisom (Izner, Raonić, Zverev....). Imam utisak da je Novakov retern malo oslabio u poslednje vreme. Nekad mu je to bilo jedno od najjačih oružja. Pročitah ovde da Medvedev nema baš neki reprezentativan procenat ubačenog prvog servisa. Ali on i drugi servis ispaljuje isto kao i prvi, a pri tom nisam video da pravi veliki broj duplih servis grešaka. Kako se boriti protiv toga ? Jeste Novak popravio svoj servis, ali da li je to bilo na uštrb reterna ? Videli smo da se na servis Medvedeva u prvom setu maltene nije ni igralo. Novak nije mogao da uđe u razmenu gde bi njegov teniski kvalitet došao do izražaja. Protiv Zvereva je to mogao, na primer, onaj gem sa 53 razmene. A Zverev nije poznat kao loš server. Šta je bilo u pitanju, loš dan, umor, psiha... ? I kako se suprotstaviti takvom servisu ? Da li se uopšte može u kontinuitetu tako servirati, mislim na Medvedeva iduće godine ?

Sve po malo.
1. Prvi servis, lošiji procenat
2019. Nole je pogađao po meču oko 70-75% prvog servisa (čak sa često pojačanim drugim). Pri tome kada pogodi 1. servis obično osvaja oko 80% poena. Em osvoji 80% poena em su to laki poeni koji traju 2-4 udarca (Nole tada gotovo ne trči i nd troši snagu).
U meču protiv Medvedeva pogodio je oko 55% prvog servisa i osvojio uobičajenih oko 80% poena stim sto nisu bili baš tzv. laki poeni.
Zamislite da je protiv Mede pogodio tih 15% prvog servisa više, znači 15% poena više, 15% snage ne potrošeno i najvažnije SIGURAN PRVI SERVIS DAJE SIGURNOST SVEMU OSTALOM.
2. Težak raspored uslovio je da je Nole oko skoro 5 sati više bio na terenu od Mede i potrošio znatno više snage u prvih 6 mečeva. Sa 34 godine regeneracija nije više tako brza kao ranije.
Zbog toga je upravo bio slabiji na reternu jer nedostatak snage usporava brzinu reakcije (razmišljanja) te se na Medin prvi servis gotovo nije ni igrali pa je Meda imao lake poene i čuvao snagu a Nole se dodatno trošio. Zbog toga je takođe kasnio na lopte te ih nije udarao iz idealne pozicije često uz loš tajming zbog čega je izbacivao lopte u aut ili pak igrao jako kratko omogućujući Međi da fa napadne.
DAKLE TAJ ISTROŠENOST JE PROUZROKOVALA SVE I UZ LOŠ SERVIS DIVELA DO DEBAKLA.
Naravno da bih sad mogao da se pravim pametan i da Vas podsetim koliko je bila pogresna odluka da ucestvuje na OI (protiv čega sam bio od prvog trenutka) jer istrosen posle RG i W nije ni imao pravu šansu na OI a upropastio je pravu šansu-rezultat na U.S Open učestvovanjem na OI.
Ali to je Nole i dobijate ga u paketu sa osobinama i koje ne razumete-volite.
3. Miksovanje igre je bio dobar potez, pogotovo izlasci na mrežu jer je u jednom momentu imao 13 od 15 poena na mreži, no kada ništa ostalo ne ide i to prestaje da bude iznenađenje i donosi uspeh.
4. Taktički plan igre nemoguće je oceniti jer su ove najvažnije komponente bile veoma loše. Rekao bih da je Nole i sam bio iznenađen razvojem situacije na terenu (mislim da ima dozu arogancije čak bih rekao prepotentnosti u vezi sa kvalitetom svoje igre u odnosu na druge).
5. Nole ima 34 godine, reakcije su mu svakim danom sporije, regeneracija je sporija a mladi teniseri sve bolji, viši, snažniji i brži.
6. Medvedev je izvukao pouke iz debakla na AO izmenio taktički plan i mnogooooo bolje odigrao meč nego na AO.
7. Izvanredna igra Medvedeva verovatno najbolja njegova igra ikada i dosta SREĆE U KLJUĆNIM TRENUCIMA MEČA.
Podeli na ovim sajtovima

Da ubacim malo teorije zavere u temu. Palo mi je na pamet da je Novak dobio instrukciju da mec izgubi, da bi oziveo jos jednu godinu rivalstva sa Nadalom i Federerom koja teniskom cirkusu donosi veliki profit. Bilo je polemike, da je tako nesto desilo 2016 kad je naprasno raspustio svoj tim i vukao povredu, a tada otpisani Fed i Nadal se vratise na scenu. 

Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...