Jump to content

Sport (tenis, fudbal, košarka, F1 i sve ostalo)

Srecko

Preporučeni Komentari

Negativno su pisali o Novaku jer su svesni njegovih kvaliteta i snage, a "protivnik" se sasvim sigurno ne nagrađuje afirmativnim tekstovima.

Zato Novak i jeste veliki sportista i takmičar, jer nadvladava negativan stav pun omalovažavanja i prezira.

Meni se manje sviđa kada ga hvale i veličaju, jer mi to više liči na lukavštinu i ulizivanje, da bi ga "sačekali na krivini".

Najviše volim objektivne, činjenično istinite  i  poslovične tekstove, bez veličanja i epskih ukrašavanja.

Uostalom ne mora jedan Guardian da mi potvrdi da je Novak veliki i poštovani sportista, čiji se uspeh mora poštovati, makar ga i ne voleli.      

Podeli na ovim sajtovima

POČEĆU DA IGNORIŠEM SVE ŠTO OBJAVI BLIC!
Naravno da je očajan list-sajt (novinari ….. pogotovo uređivačka politika) ali je prosto neverovatno da dan za danom uspevaju da me iznenade sve većim glupostima.

https://sport.blic.rs/tenis/us-open-najnovije-sokantna-odluka-samo-tri-dana-pred-start-novak-djokovic/gdxyket

Da sopstvenom najboljem sportisti sveta lepiš etiketu ANTIVAKSERA (on sam ni jednog momenta nije decidno javno izjavio da li će jednog dana hteti da bude vakcinisan) treba da budeš glup kao noć.
Svima je poznat Noletov stav ali je takođe svima poznato da je Nole i preboleo Covid-19 i da sa 34 godine i imunitetom koji gradi decenijama ne spada u grupu koja bi trebalo da trči da bude vakcinisan.
Idioti iz Blica ne stvarajte mu Vi “neprijatelje”, dopustite njemu da ako bude hteo on objavi da je protiv vakcinisanja.

Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, Srecko said:

POČEĆU DA IGNORIŠEM SVE ŠTO OBJAVI BLIC!
Naravno da je očajan list-sajt (novinari ….. pogotovo uređivačka politika) ali je prosto neverovatno da dan za danom uspevaju da me iznenade sve većim glupostima.

https://sport.blic.rs/tenis/us-open-najnovije-sokantna-odluka-samo-tri-dana-pred-start-novak-djokovic/gdxyket

Da sopstvenom najboljem sportisti sveta lepiš etiketu ANTIVAKSERA (on sam ni jednog momenta nije decidno javno izjavio da li će jednog dana hteti da bude vakcinisan) treba da budeš glup kao noć.
Svima je poznat Noletov stav ali je takođe svima poznato da je Nole i preboleo Covid-19 i da sa 34 godine i imunitetom koji gradi decenijama ne spada u grupu koja bi trebalo da trči da bude vakcinisan.
Idioti iz Blica ne stvarajte mu Vi “neprijatelje”, dopustite njemu da ako bude hteo on objavi da je protiv vakcinisanja.

Dobre vesti za ljude koji su preboleli Covid:

The natural immune protection that develops after a SARS-CoV-2 infection offers considerably more of a shield against the Delta variant of the pandemic coronavirus than two doses of the Pfizer-BioNTech vaccine, according to a large Israeli study that some scientists wish came with a “Don’t try this at home” label. The newly released data show people who once had a SARS-CoV-2 infection were much less likely than vaccinated people to get Delta, develop symptoms from it, or become hospitalized with serious COVID-19.

https://www.sciencemag.org/news/2021/08/having-sars-cov-2-once-confers-much-greater-immunity-vaccine-no-infection-parties

Podeli na ovim sajtovima

Da, ali ni taj imunitet (posle preležanog Covid-19) ne traje preterano duže nažalost.
Za osnovni alfa soj, za koji su vakcine pravljene, nije bilo tako.
No to sve nije bitno, važno je da je Nole ishranom i načinom života izgradio veoma snažan imunitet koji sa preležanim Covid-19 mu obezveđuje solidan period da uopšte ne razmišlja o vakcini; da ne kažem da sa takvim imunitetom ništa znacajno se njemu ne bi desilo ni da se ponovo zarazi (samo Bože ipak nam pripazi Noleta da se ne zarazi dok ne uzme taj vašljivi US Open).

Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
4 hours ago, zika said:

Ko je Gambi?

41 minutes ago, Srecko said:

Gamby je vanzemaljac (dečja igračka).

https://www.pinterest.com/pin/451274825170219428/

Ja mislim da se radi Gumby-ju:

https://en.wikipedia.org/wiki/Gumby

Njegova karakteristika je izuzetna elastičnost i savitljivost, pa ga zbog toga porede sa Đokovićem:

SUI-519-CC_1200x.jpg?v=1610578244

1169259279_ScreenShot2021-08-29at1_15_39PM.jpg.df1a67d9455bd03b85f568c4e474d95f.jpg

Izmenjeno od Kuja
Podeli na ovim sajtovima

Niko ne piše ništa o F1.
Sad gledam na SK1, hrvatski studio, i tek sad shvatih šta su problemi Ferarija (nekako mi je najbliži srcu mada ne znam zašto):
1. Manjak snage motora u odnosu na Mercedes i Hondu
2. Optimalna aerodinamika->mali downforce
3. Odličan downforce->loša aerodinamika (brzina)

Naravno nije sve loše na Ferariju
1. Novi motor (za sledeću godinu) bi trebalo da bude ravnopravan sa Mercedesovim
2. Odlicno zagreva gume pa je veoma konkurentan i sada na ulicnim stazama

Podeli na ovim sajtovima

Odličan meč juče Mari-Cici ali ne i spektakularan (Cicipas nije bio ni blizu uobičajenog nivoa jer je mnogo grešio).
Volim kako Mari igra, čak mi ni on nije nesimpatičan (dovoljno mu je Nole bola zadao da bi još i meni bio nesimpatičan) za razliku od Cicipasa koji mi je baš nesimpatičan.
Pišem ovaj post iz razloga što je ova predstava Marija posle izgubljenog meča neopevani bezobrazluk
Mari jeste izgubio drugi set spletom po njega nesrećnih okolnosti međutim za gubitak meča kriv je sam a ne Cicipas, koji ga je dobio ni kriv ni dužan.
Ovo što Mari izjavljuje u normalnom životu je za tužbu. Optuživati Cicipasa bez ikakvih dokaza (koji btw. koristi pravilima dozvoljene opcije poput odlaska u toalet, zbog čega ga sudije i ne sankcionišu) je tako nisko da nemam reči.
Ako neko ne zaslužuje poštovanje onda je to upravo Mari.
Nije Mariju kriv Cicipas za gubitak meča već on sam pa ako je hteo da se osveti krivcu trebalo je da se zvekne po glavi reketom kao nekada Miša Južni.

Podeli na ovim sajtovima

Sramotno je hvaliti Cicpasa (osim ako nisi grk što je razumljivo) jer ima ponašanje nedostojno sportiste/tenisera. Nije čudo da je od najomiljenijeg stigao do jednog od najomraženijih tenisera - zahvaljujući upravo SVOM NEsportskom ponašanju. Pravi "novi" Kirgios u najnegativnijem kontekstu. Bruka i sramota za sport!

Jeva je pobedio tenisera sa veštačkim kukom. Zaista nećemo imati koga da gledamo kad ode velika trojka...

Podeli na ovim sajtovima

Volim kako Mari igra, čak mi ni on nije nesimpatičan (dovoljno mu je Nole bola zadao da bi još i meni bio nesimpatičan) za razliku od Cicipasa koji mi je baš nesimpatičan.

Gospodine @hifish  Vi ovo, što navedoh, shvatiste da volim Cicipasa?
Voleli ga ili ne Vi i ja, Cicipasa na meču sa Marijem sudija nije sankcionisao po bilo kom osnovu što znači da Cicipas nije prekršio ni jedno pravilo ATP. A to da li meni, Vama ili Mariju smeta njegovo presvlačenje, to je naš problem sve dok ATP ne ukine mogućnost presvlačenja.
Ne dovodim uopšte u pitanje Vaš stav (i ja tako mislim) da je Cicipas jedan od najbezobraznijih igrača na turu (po meni odmah iza Kiriosa i Kokinakisa) ali o tome uopšte nisam pisao u postu (niti mi je bila namera) već isključivo o sramnom ponašanju Marija, a Cicipas je bio pomenut samo kao protivnik Marija u meču.
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Srecko said:

Gospodine @hifish  Vi ovo, što navedoh, shvatiste da volim Cicipasa?
Voleli ga ili ne Vi i ja, Cicipasa na meču sa Marijem sudija nije sankcionisao po bilo kom osnovu što znači da Cicipas nije prekršio ni jedno pravilo ATP. A to da li meni, Vama ili Mariju smeta njegovo presvlačenje, to je naš problem sve dok ATP ne ukine mogućnost presvlačenja.
Ne dovodim uopšte u pitanje Vaš stav (i ja tako mislim) da je Cicipas jedan od najbezobraznijih igrača na turu (po meni odmah iza Kiriosa i Kokinakisa) ali o tome uopšte nisam pisao u postu (niti mi je bila namera) već isključivo o sramnom ponašanju Marija, a Cicipas je bio pomenut samo kao protivnik Marija u meču.

Uopšte se nisam Vama obraćao. Samo Vi znate zašto ste se osetili "prozvanim". Gospodine. :thumbsup:

Podeli na ovim sajtovima

Nikad nisam gledao Holger Rune-a do sada.
Klinac (18 godina) je već sad odličan ma izuzetan igrač.
Odjednom je se pojavila gomila klinaca, ne zna se koji je od koga bolji.
Već sledeće godine mali Rune će biti među 50.

Podeli na ovim sajtovima

Prvi set 6:1 za Noleta, samo zbog Noletove fantastične igre.
Mali je već sjajan igrač.
Kakvo će zadovoljstvo biti gledati ovu decu: Rune, Alkaraz, Museti, Siner, Aliasim, Šapovalov, Rud i ove starije: Zvereva, Cicipasa, Beretinija, Tima …..
Do sada su svi ovi klinci kidisali na Noleta, sada će se valjda “klati” međusobno pa će nadam se Noletu biti malo lakše.

Slušam ovog našeg-Eurosport ovog komentatora i ružno je ovo što ću reći ali ili mu je IQ katastrofalan ili nema veze sa tenisom.
Gde ih samo nalaze.
Rune povede sa 3:0 u drugom setu, on naravno s’pravom je prokomentarisao Noletovu lošu igru.
Onda Nole povede sa 4:3 (mali je napravio nekoliko gresaka koje do tada nije činio) i on počne sa komentarima tipa da Noletu posle prošlogodišnje diskvalifikacije trebaju lakši mečevi u prvim kolima poput Runea i Talona Grikspora u drugom kolu u stilu lagane šetnje.
Čovek uopšte ne gleda tenis.
Mali je jakoooo težak protivnik u 3 seta je napravio samo valjda 12 neiznuđenih gresaka.
Biće ovo duga noć.

Gledam statistiku pri rezultatu 2:1 za Noleta.
Nole 38:25 (vineri:neiznuđene)
Rune 20:21 (vineri:neiznuđene)
Ovaj id..t od komentatora ne može da shvati da obojica igraju dobro zato što je utripovao da Nole treba da pregazi klinca a tenis uopšte ne gleda.

Naravno mali ima grčeve i tek će Nole da ga razbija (kao sto je i Federer Noleta dok ga Nole nije uzeo pod svoje).
Za to će proći godineeeeee da Rune dođe na taj nivo.

Ovo je bio za Noleta jako težak meč.
Igraš protiv klinca i svi su protiv tebe samo zbog toga da ne pominjemo stoku od publike NY koja je uvek ne protiv Noleta nego bi ga najradije ubili imam utisak. Još pride klinca hvataju grčevi pa ne može da trči i onda udara iz sve snage pa ti gledaj u bob da li će da uđe.
Sve vreme se previja od bolova a Nole treba da zadrži koncentraciju.
Upali televizor Mari pa gledaj kako: pro, No1, GOAT, car (naš Nole) ….. se ponaša i uči.

Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

• Kreiraj novo...