Jump to content
Srecko

Sport (tenis, fudbal, košarka, F1 i sve ostalo)

Preporučeni Komentari

nema srećko u tebi objektivnosti za ovaj sport, samo navijačke strasti dobro su momci odigrali ovo finale...svako j imao svoj period i za nijansu tim bio bolji

besomučno udaranje loptice i beskonačno prebacivanje, ali to je danas tenis, samo sirova snaga...poslednji umetnik odlazi u penziju, sad ćemo gledati trkače i udarače...neko u mrežu a neko u sudiju:buehehe:

Nije to objektivnost ili neobjektivnost već: znanje, iskustvo, pristrasnost, navijač sam Zvezde...... [emoji16 Otkud Vam informacija da poslednji umetnik odlazi.

Pa tek sad ce da sa baba Rodžerom i ne znam ni kako bi onog navijača Reala ni nazvao; da međusobni skor podigne na za vas njihove obožavaoce boooooooolan nivo.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

@crni. opa pa ovo je već očito očijukanje sa Đokicom.

Sinoćno finale je prokomentarisao gotovo isto kao i Vi.

Đokica:

"Hvala vam što se sjajno zalažete za svoje karakterne vrijednosti i vidite uvijek ono što je najvažnije, a to su ljubav i poštovanje jedni prema drugima. Čestitam obojici za sjajan uspjeh i za fantastičan meč."

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
@crni. opa pa ovo je već očito očijukanje sa Đokicom.
Sinoćno finale je prokomentarisao gotovo isto kao i Vi.
Đokica:
"Hvala vam što se sjajno zalažete za svoje karakterne vrijednosti i vidite uvijek ono što je najvažnije, a to su ljubav i poštovanje jedni prema drugima. Čestitam obojici za sjajan uspjeh i za fantastičan meč."
Sramota od tebe Srecko sto ga zoves Djokicom, sramota

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

U poslednjem Novakovom mecu na US Openu, protiv Buste, Novak je u tom jednom setu servirao 9 asova i imao procenat ubacenog prvog servisa oko 75% ! Ja se ne secam da je Nole ikada imao 9 asova u jednom setu, sto ukazuje da je to oblast u kojoj radi sa Ivanisevicem. Videcemo na ovom i narednom turniru da li je to bila trenutna inspiracija ili Djokovic postaje server tipa Zvereva, Medvedeva ili Kirgiosa. Doduse sada je podloga mnogo sporija ali treba obratiti paznju na procenat prvog servisa.

U svakom slucaju ako Djokovic dostigne taj nivo serviranja da ima 5-10 asova po setu, onda ce ga biti jako tesko pobediti. To bi moglo takodje znacajno da produzi njegov boravak na mestu br. 1, imajuci u vidu da je servis najvazniji udarac u tenisu.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
10 minutes ago, DejanM said:

U poslednjem Novakovom mecu na US Openu, protiv Buste, Novak je u tom jednom setu servirao 9 asova i imao procenat ubacenog prvog servisa oko 75% ! Ja se ne secam da je Nole ikada imao 9 asova u jednom setu, sto ukazuje da je to oblast u kojoj radi sa Ivanisevicem. Videcemo na ovom i narednom turniru da li je to bila trenutna inspiracija ili Djokovic postaje server tipa Zvereva, Medvedeva ili Kirgiosa. Doduse sada je podloga mnogo sporija ali treba obratiti paznju na procenat prvog servisa.

U svakom slucaju ako Djokovic dostigne taj nivo serviranja da ima 5-10 asova po setu, onda ce ga biti jako tesko pobediti. To bi moglo takodje znacajno da produzi njegov boravak na mestu br. 1, imajuci u vidu da je servis najvazniji udarac u tenisu.

i pored toga je gubio od buste

da je servis tako važan raonić bi bio šampion

a noli želim da i dalje unapređuje svoj servis i da igra kao protiv buste:sarcastic_hand:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

@DejanM počeli ste da zabušavate u praćenju tenisa. No, no...
Nole tako servira celu godinu, još od ATP kupa, zato i jeste dominantan kao nikada.
Čak je i moj anti ljubimac Mats Vilander hvaleći njegov servis rekao nesto poput da je po njemu, ako ne naj učinkovitiji servis trenutno na turu, onda sigurno jedan od; navodeći kao argumente gomilu statističkih podataka.
Što se tiče meča protiv Buste i 9 asova, biće toga verovatno i ubuduće (dobro serversko veče) mada mislim da je to i bio razlog što je bio toliko nervozan (igrao je izuzetno, servirao je nikad bolje, imao je šanse da brejkne Bustu a nije..... ) i na kraju je dopustio sebi crnu minutu (kako on to već zna) i dao ŠVAJCARCU supervizoru razlog da može da se uvuče u d..e zemljaku.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Na moru sam, Portoroz, kupam se po ceo dan, vreme je fantasticno a posle one brljotine Noleta samo sam povrsno odgledao desavanja na us openu. Bilo je to veliko razocarenje i to posle 26 uzastopnih pobeda. Zato “zabusavanje” ...

Meni se cini da ima promena u Noletovom servisu : lopticu udara u uzlaznoj putanji, servira jace, drugi servis servira kao prvi. Ali nisam siguran - trebalo bi to pratiti i videti da li je to stvarno tako u duzem vremenskom periodu ili samo trenutna promena ... Bila bi medjutim to velika stvar ako bi i on poceo da servira u proseku preko 200 na sat.

Ima jedan element u njegovoj igri, koji se bar meni cini kao deo njegove igre gde ima prostora za unapredjenje: a to su izlasci na mrezu. Moj utisak je da Novak jos uvek nema dobar osecaj kada treba istrcati na mrezu, cesto to radi previse sporo i, mozda najvaznije, kada izadje na mrezu stoji previse udaljen od nje. On ima jako mekanu ruku i dobre voleje ali cesto zbog loseg postavljanja dovodi sebe u neprilike na mrezi. Ali ako neko zna kako to da se ispravi, onda je to Ivanisevic ...

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
29 minutes ago, crni. said:

i pored toga je gubio od buste

da je servis tako važan raonić bi bio šampion

a noli želim da i dalje unapređuje svoj servis i da igra kao protiv buste:sarcastic_hand:

Servis jeste vazan ali nije odlucujuci. U pravu si kada pominjes primer meca sa Bustom. Ali Djokovic nije samo server poput Raonica....

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

neverovatni denver u finalu zapada

ponovo od 1:3 do 4:3

jokić i drugovi su čudo

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ćuti, mene zaludnog, budio se da gledam, sad jedva vidim na poslu :D al ne žalim, odavno nismo imali nekog našeg u finalu Zapada, još od 2002-e beše kada su bili Vlade i Stojaković :)

Lepo :)

Inače, Nidžo zvijer, šta reći, kada imaš u odlučujućoj sedmoj utakmici tripl dabl sa 16 poena, 22 skoka i 13 asistencija to znači samo jedno: Igrao si za tim, pravio si da ti saigrači budu bolji, podigao si ceo tim za jedan nivo.

Zaista svetla budućnost za ovaj tim, samo da ih (ako budu bolji od jezeraša) ne pokradu ko onomad Kingse... Al polako. Mlad je tim, tek će oni da haraju :)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
Na moru sam, Portoroz, kupam se po ceo dan, vreme je fantasticno a posle one brljotine Noleta samo sam povrsno odgledao desavanja na us openu. Bilo je to veliko razocarenje i to posle 26 uzastopnih pobeda. Zato “zabusavanje” ...

Meni se cini da ima promena u Noletovom servisu : lopticu udara u uzlaznoj putanji, servira jace, drugi servis servira kao prvi. Ali nisam siguran - trebalo bi to pratiti i videti da li je to stvarno tako u duzem vremenskom periodu ili samo trenutna promena ... Bila bi medjutim to velika stvar ako bi i on poceo da servira u proseku preko 200 na sat.

Ima jedan element u njegovoj igri, koji se bar meni cini kao deo njegove igre gde ima prostora za unapredjenje: a to su izlasci na mrezu. Moj utisak je da Novak jos uvek nema dobar osecaj kada treba istrcati na mrezu, cesto to radi previse sporo i, mozda najvaznije, kada izadje na mrezu stoji previse udaljen od nje. On ima jako mekanu ruku i dobre voleje ali cesto zbog loseg postavljanja dovodi sebe u neprilike na mrezi. Ali ako neko zna kako to da se ispravi, onda je to Ivanisevic ...

@DejanM, bila je šala zato što ste uvek izuzetno obavešteni.

"Mučite" se u Portorožu malo i za nas koji smo u BG.

Što se Noletovog servisa tiče ne treba da servira brže uopšte. Retko ko osim klinaca servira iznad 200 (NEMA POTREBE).

Stvar je u: postotku prvog, preciznosti i još boljem sakrivanju namere gde ćete servirati.

Sa savrsenstvom ova tri atributa i 180 na sat bi u 90% slučajeva bio AS.

Takođe svaki brzi servis (uz krut reket) razvaljuje rame.

Ivanisevic je zbog ramena (brzina preko 210-220, reket Head Prestige do zla boga tvrd) gotovo svake godine 3 meseca imao pauzu.

Klinci serviraju kao idioti (nepotrebno) jer ne razmišljaju da treba da traju. Mlado telo, ništa ne boli da bi ih upozorilo.

Nole, naprotiv, sve radi savršeno osim: mogao bi više da koristi noge kao oprugu (setite se Rodika što sada mnogi kopiraju npr. Monfis koji je to javno rekao) i možda najvažnije da još BOLJE SAKRIJE NAMERU GDE ĆE IĆI SERVIS.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Sta reci nakon ovakvog meca ? U prvom setu Novak je napravio 27 neiznudjenih gresaka a u drugom 6 ?! Prvi set je trebao Krainovic da dobije, bio je bolji u gotovo svim elemntima igre, ali odlucilo je nekoliko poena na kraju. Nisam siguran gde sve ovo vodi ... ali Novak ne deluje da je u nekoj posebnoj formi.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...