Jump to content
Srecko

Sport (tenis, fudbal, košarka, F1 i sve ostalo)

Preporučeni Komentari

Djokovic Fondacija uplatila 100mil, din za izgradnju vrtica u jednom mestu moje opstine

sram ga bilo , zaradjuje pa posle Srbuje

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
48 minutes ago, Zen Mod said:

Djokovic Fondacija uplatila 100mil, din za izgradnju vrtica u jednom mestu moje opstine

sram ga bilo , zaradjuje pa posle Srbuje

U jednoj skoli u Paracinu 2 puna slepera: stolice, skolske klupe, table, katedre, materijal za krecenje... i to jedva da je bilo negde da se procita.

Za to vreme nasi politicari otvaraju semafore, cesme i stepenice, objavljujuci to na svim vestima.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
U jednoj skoli u Paracinu 2 puna slepera: stolice, skolske klupe, table, katedre, materijal za krecenje... i to jedva da je bilo negde da se procita.
Za to vreme nasi politicari otvaraju semafore, cesme i stepenice, objavljujuci to na svim vestima.

Oni koji nisu uapšeni.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam druga (zajedno smo studirali u Beogradu) koji radi u Svetskoj Banci u Washingtonu. Pricao mi je kakva je uzbuna nastala kada je jednog dana Novak Djokovic dosao na sastanak. Zaposleni u banci su izlazili u hodnik da vide Novaka, sastanci su prekidani da bi se pozdravio sampion. Novak je dosao da pregovara sa bankom oko eventualne donacije banke za njegovu fondaciju. Epilog tog sastanka je na kraju bio da je Svetska Banka donirala 50 miliona dolara Djokovicevoj fondaciji pod uslovom da sve pare ne potrose na projekte u Srbiji nego i u drugim zemljama sveta. Kako je posle isla distribucija tih para i na koje je projekte taj novac potrosen, to ne znam. Znam samo da je u jednom trenutku Novak donirao 100.000 USD americkoj federaciji za mlade tenisere (tako nekako se to zvalo) ali moguce je da je to bila njegova licna donacija.

Ova epizoda vam valjda dovoljno govori ko je Novak Djokovic.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ova nam informacija takođe mnogo govori i o DejanM.

Neznam koliko godina imate ali delujete kao čovek koji je izgrađen na izvanrednim temeljima sposoban da u svakom trenutku prepozna prave i bitne vrednosti i podrži ih (ne samo kada je Nole u pitanju, već kao karakterna osobina).

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
59 minutes ago, Srecko said:

Ova nam informacija takođe mnogo govori i o DejanM.

Neznam koliko godina imate ali delujete kao čovek koji je izgrađen na izvanrednim temeljima sposoban da u svakom trenutku prepozna prave i bitne vrednosti i podrži ih (ne samo kada je Nole u pitanju, već kao karakterna osobina).

Hvala na lepim recima.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
1 hour ago, DejanM said:

...

Ova epizoda vam valjda dovoljno govori ko je Novak Djokovic.

Federer nije ništa slabiji do Đokovića što se tiče donacija, čak je vrlo moguće i dobrano jači. Ne pratim i ne znam, ali sumnjam da nije tako. Marketinški je 100x bolje pokriven od Novaka što se tiče tih radnji, pa je moguće otud i tolika emocija prema njemu.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
1 hour ago, Nesic said:

Federer nije ništa slabiji do Đokovića što se tiče donacija, čak je vrlo moguće i dobrano jači. Ne pratim i ne znam, ali sumnjam da nije tako. Marketinški je 100x bolje pokriven od Novaka što se tiče tih radnji, pa je moguće otud i tolika emocija prema njemu.

Upravo se o tom marketinskom elementu i radi. Marketing je ok stvar ali kada marketing do te mere pocinje da iskrivljuje stvarnost, kada pocne da rezira zrebove na turnirima, kada pocne da odredjuje ko ce kada na turniru da igra .... onda to vise nije samo marketing. I protiv toga mi dizemo glas. I jos jednom: velikim sportistima to nije potrebno. To je potrebno jadovanima koji bi da strpnu jos malo od slave, para ili cega li vec ... i naravno, njihovim sponzorima.

Federer se u tu igru odavno upustio: jos tamo 2011, kada je shvatio da ga Djokovic ugrozava. Ne samo da ga je omalovazavao kao igraca, nego je na svaki nacin pokusavao da ga potisne - odatle Djokovicev animozitet prema njemu. To govori o njegovom bolesno naraslom egu i o njemu kao sportisti i coveku. Ja tu ne vidim nista sto bi trebalo postovati a jos manje nesto cemu bi se trebalo diviti. On je postao proizvod jedne marketinske kampanje i da ima i trunke mozga, upravo je to trebao da izbegne, jer on jeste jedan od najvecih tenisera (ja se secam kako je dobar mec odigrao kada je osvojio svoj prvi Wimbledon) ali upustajuci se u ovo blato businessa i marketinga, on ce sebe na kraju uciniti nevaznim. Jer zna se na tour-u sve ovo o cemu pricam. To znaju i sudije i organizatori i igraci ... A znaju i novinari. I kada se spusti zavesa, kada ode u penziju i kada prestane marketing kampanja, on ce ostati zapamcen kao jadovan.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
43 minutes ago, Srecko said:

Ovo je zbilja dobro:

In an era where physical freak specimens like Gael Monfils, Nick Kyrgios and John Isner haven’t even got close to a grand slam, Djokovic, a man supposedly without any booming weapons on court, beats them all, like they’re nothing.

That is what a GOAT does — and it’s exactly what Novak does.

Ovo sa freak specimens me je zbilja nasmejalo .... :D

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Nemojte da me “pljujete” sto ću ovo reći.
Ne mora Nole više da pobedi ni na jednom turniru, ON JE ZA MENE ODAVNO BIO I OSTAO GOAT i to niko i ništa ne može da promeni.
Kako Federer i Nadal mogu biti GOAT (kako lepo reče onaj Australijanac, kad nisu najbolji ni u svojoj eri).
Prvi ću kritikovati Noleta kada dođe na neki turnir nedovoljno spreman (kao sto je znao to da uradi).
Potpuno sam saglasan sa DejanM, ne treba da igra zbog novca i ako vidi da nije spreman; ili nedaj bože da ne može da se spremi do nivoa da osvoji turnir.
NOLE GOAT MORA DA ZNA DA PREPOZNA KADA JE VREME DA OKAČI REKET O KLIN.
Najbolji sportista svih vremena mora biti i moralna vertikala.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
3 minutes ago, Srecko said:

NOLE GOAT MORA DA ZNA DA PREPOZNA KADA JE VREME DA OKAČI REKET O KLIN.

Mora da osvoji još 4 GS, inače neće mu niko bez toga na zapadu priznati da je najbolji. Kako je i rekao, sledeće dve godine. Posle bi bio red da puste malo ovu decu da se sigraju.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
12 minutes ago, NIXIE said:

Mora da osvoji još 4 GS, inače neće mu niko bez toga na zapadu priznati da je najbolji. Kako je i rekao, sledeće dve godine. Posle bi bio red da puste malo ovu decu da se sigraju.

I to ne bilo koja 4 GS. Sledeća 3 pod obavezno. U nizu. očigledno da nije bilo dovoljno što je to uradio pre par godina, ali nije bilo kalendarski, pa im je i to smetalo.

Dali su i neki naziv za to ( ali msm da je u nazivu toga Serenino ime ? ). Znam, teško će biti to, ali ne i nemoguće.

Ako bi to uspeo, za sva vremena bi svima koja ga ne vole zapušio usta.

Naravno, tu treba uzeti i zlato na OI u Tokiju. To je IMO već lakši zadatak. Pa bio je upravo zbog toga na poslednjim Tokio Open aka Rakuten Open da oseti teren, atmosferu ( a i da se pri tom' grebucne za 500 sigurnih poena, koji su eto/evo sada bili dragoceni da ponovo zasedne zasluženo na tron ).

A taj 4 GS što bi doneo i definitivno prevagu u odnosu na vremešnog Federera će doći sam. A gde ? Pa naravno Melburn 2021 g. :)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Preteško je.

Federer i Nadal definitivno više nisu nikakva pretnja Novaku.

Tim je sve opasniji, a od ovih klinaca nikad ne znaš kome će da "dođe" lep turnir, Cicipas, Medvedev, evo ga i Zverev igrao polufinale, a tu odmah iza i sve bolji Rubljov.

Dede i Rafe više ne mora da se plaši (mislim da pa čak ni Rafe na RG!), ali dečurlija su definitivno pretnja.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
2 minutes ago, Aleks said:

Preteško je.

Jedan je GOAT, ostali su iza, ne verujem da će tako lako odustati od toga. Ako se povredi, to je već nešto drugo, viša sila.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ja se potpuno slazem sa ovom tvrdnjom da trebaju jos 4 GSa (iako je on za mene i sada GOAT, kako je to Srecko rekao). Cisto da se ispuni i formalan uslov. I slazem se da nema Nole bas previse vremena: mozda zbilja jos samo te dve godine, koje je on sebi postavio kao cilj. Samo .... ljudi znate li sta znaci osvojiti 4 GS i olimpijsko zlato u dve godine  .... Jedan Andy Murray je tokom cele karijere uzeo samo 3 Grand Slama !!!

Ali, Nole je i do sada rusio sve granice, pa se nadam da ce mu i ovo poci za rukom. Navijamo i dalje .... ali bice jako tesko ....

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...