Jump to content

A snimili su samo jedan album


Preporučeni Komentari

Najveci broj izvodjaca koji su snimili samo jedan album je s kraja sesdesetih godina,i vecinom su to bile psihodelicne grupe .Kako rece moj poznanik,da su valjale,snimile bi jos neki album. I ,vecinom,to jeste istina.A onda se pojavi jedna od prvih super grupa-Crosby,Stills and Nash,koja je snimila jedan (fenomenalan)album.Ona nije za ovu temu,jer su sa Neil Young-om snimili jos jedan album(da li su to dve ili jedna ista grupa),i jos jednu plocu uzivo(nju nesto i ne racunam kao vrednu paznje,jer je svaki clan vec vukao na svoju stranu,sto se i osetilo u muzici).

Ipak,postoje neke grupe koje zavredjuju paznju kvalitetnom muzikom,i koje iz raznoraznih razloga,nisu nastavile da snimaju i dalje.Prvo Vam predstavljam grupu CONQUEROO i njihov album "From the Vulcan gas co).

Ovo je u stvari nulti pocetak mojih predloga,jer za vreme njihovog delovanja,izdali su samo jedan singl.Ploca je osvanula tek nakon 19 godina.

front.jpg.1f42a553555c31c47f1a519868c09eea.jpgconqueroo.jpg.9bf428a51ffc40d438e8bd3acd0098f9.jpg

Conqueroo su bili teksaski psihodelicni rok sastav koji su cesto nastupali u Vulcan Gas Company,Austin,i smatrani su kucnim bendom.Clanovi:Charlie Prichard-vocal,lead guitar and bass, Ed Guinn-keyboard,bass and vocal, Tom Bright-drums, Bill Carr-harmonica and vocal, Wally Stopher-rhythm guitar and keyboard.Prvobitno je Powell St John predvodio grupu,ali je napustio 1966,i zamenio ga je Bob Brown-rhythm guitar and vocal.Godine 1968,Daryl Rutherford je zamenio Brighta na bubnjevima,a kasnije je Gerry Storm zamenio njega.

Razni snimci su napravljeni u Austinu i San Franciscu.Dok su bili aktivni,izdali su singl "1 to 3/I've got time".Zanimljivo je da je LP izasao tek 1987 u Engleskoj( 5 Hour Back).Pesme 1,2 i 3 sa A strane su snimljene u Pacific High (San Francisco 1968) a sve ostale pesme uzivo 1967-1968.Tako da se ovaj jedini njihov album moze smatrati kompilacijskim.

Vise o grupi mozete procitati ovde https://www.sonobeatrecords.com/conqueroo.html

 

 

 

P.S. Mozda sam upravo zbog ove ploce odlucio da opet kupim gramofon,jer ovaj album nije izasao na CD-u.Ne postoji ni re-izdanje,ja sam svoj primerak nabavio u inostranstvu(naravno kao first press).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 0
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Postovane slike

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...