Jump to content
NIXIE

Damping membrane visokotonca

Recommended Posts

13 minutes ago, mutayu said:

Daj neku sliku kako to izgleda. Mozda bi moglo er-brashom da se preprska maketarski akrilni lak. On ne sadrzi organske rastvarace. 

U postu 21 su linkovi za sprejeve. Naravno da može er brašom.

Odgovorili mi iz Visatona za LTS50 premaz, ali isto ko da nisu.:krstix:

Hello Mr. M
in general it should be no problem, but we didn't make any tests so we cannot guarantee it. 

kind regards

Robin Lindner

VISATON GmbH & Co. KG
     LOUDSPEAKER

B. Eng. Robin Lindner
Technik / Technics

VISATON GmbH & Co. KG
Ohligser Str. 29–31
42781 Haan – Germany
Tel. +49 2129 552-54
Fax +49 2129 552-72
E-Mail: robin.lindner@visaton.com

Na kraju je pala odluka, ipak sam oba Dynadio D28AF premazao sa LTS50, bez problema. Premaz je elastičan i jako tanak, vizuelno nisu kao novi, već su polusjajni, ali nisu ni sivi od prašine.

Pre mazanja sam oćistio pažljivo vatom na čačkalici i destilovanom vodom sve. Prvo sam namazao samo kalotu, a kad sam video sutradan da neme problema, premazao sam i ostatak platna, tj. vešanje kalote i na kraju i bakarne pletenice.

Na merenju opsega su bile tako male razlike, da nisam siguran da li je to zbog premaza ili položaja mikrofona, u svakom slučaju zanemarljivo.

Prvo sam mazao i neke papirne drivere, par Tonsil-a za probu i par SEAS-a, jer sam za to u stvari kupio LTS50.

D28.jpg

D28a.jpg

D28b.jpg

D28c.jpg

Tonsil.jpg

Tonsil 1.jpg

Tonsi 2.jpg

Malo merenja, mada ne garantujem da deo razlika ne potiče od položaja mikrofona, oko15mm od membrane, near field je sve mereno.

Ima i FR zvučnika (plavo) pre zamene ferofluida, vidi se da je zapekao.

Prva slika, jedan te isti driver: staro-pre zamene FF, obnovljeni jedan snimak pre i jedan posle mazanja sa LTS50. 

Nakon toga sam ukapirao da nisu baš najbolje centrirani, pa sam ih sam centrirao.

Druga slika: jedan driver staro- pre zamene FF, i oba renovirana i centrirana drivera.

Ovi D28AF stari modeli nisu imali puno visokih preko 15kHz, ali moj kum ima novije primerke koji se mere malo drugačije, idu više, skoro do 20kHz pa onda padaju.

I zvuče malo drugačije, membrana im je takođe tanja i providnija od ove.

Screenshot 1.jpg

Screenshot 2.jpg