Jump to content

Damping membrane visokotonca


NIXIE

Preporučeni Komentari

16 minutes ago, predragm said:

Da ponovim postupak nanošenja. Ja sam skinuo prednju ploču visokotonca i prskao direktno membranu, ono okolo zaštitio papirom i krep molerskom trakom. Prskati vrlo kratko, dovoljno je skund. Sačekati da se sloj osuši oko 5 minuta pa ponoviti koliko proceniš da treba. Ja sam išao za tim da se ovlaš zapune pore u membrani. Kratkotrajnim prskanjem, sačekivanjem da se prosuši i ponavljanjem prskanja u mogućnosti da dobro iskontrolišeš količinu nanosa boje. Tako nanet nanos je elastičan, po želji tanak- lagan, debeo- teži, onakav  kakav ti treba.

Onaj za tekstil je favorit. Ako Visaton odgovori da onaj njihov premaz LS50 nije za visokotonce, to ću verovatno probati ekstra tanko pa šta bude.

Ja imam neki crni akrilni, polusjajni, ali taj baš intenzivno miriše na nitro razređivač tako da u startu otpada.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, predragm said:

Ja naprskao moje membrane na Tonegan tviterima koji su siperfina mrežica od pojma nemam čega- vodi se kao silk dome. Snimljena karakteristika odziva pre prskanja i posle. Em se vidi promena nabolje na snimku,  em se čuje. Ono što sam napisao, stojim iza toga jer sam probao i sam se uverio, a vi verujte, ne morate. Nikog ne bih navukao da se zezne. Akrilni sprejevi nemaju agrsivan rastvarač. Tanušno naprskano dodaje zanemarljivu težinu. Cena 500-600 din.

o je

modelarski u spreju

zna covek znanje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Ja imam neki crni akrilni, polusjajni, ali taj baš intenzivno miriše na nitro razređivač tako da u startu otpada.

Nemoj ima i akrilnih sa nitro razređivačem, oni koji su za metal-kola!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam prskao sa univerzalnim za upotrebu i u eksterijeru i eterijeru na raznim materijalima, ali imam iskustvo u prskanju( farbanju pištoljem) i umem da iskontrolišem nanos tako da ne utiče agresivno na podlogu. Nemoj prskati sa mnogo male daljine - oko pola metra otprilike.

Oba predložena su dobra, ali možda bih se ja pre odlučio za ovaj drugi jer mislim da bi on sa manje prskanja formirao odgovarajući film. Ako je razlog samo estetski i siguran si da je u pitanju svila, onda ovaj drugi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, mutayu said:

Daj neku sliku kako to izgleda. Mozda bi moglo er-brashom da se preprska maketarski akrilni lak. On ne sadrzi organske rastvarace. 

U postu 21 su linkovi za sprejeve. Naravno da može er brašom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odgovorili mi iz Visatona za LTS50 premaz, ali isto ko da nisu.:krstix:

Hello Mr. M
in general it should be no problem, but we didn't make any tests so we cannot guarantee it. 


kind regards

Robin Lindner

 
VISATON GmbH & Co. KG
     LOUDSPEAKER
 
B. Eng. Robin Lindner
Technik / Technics
 
VISATON GmbH & Co. KG
Ohligser Str. 29–31
42781 Haan – Germany
Tel. +49 2129 552-54
Fax +49 2129 552-72
E-Mail: [email protected]

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Na kraju je pala odluka, ipak sam oba Dynadio D28AF premazao sa LTS50, bez problema. Premaz je elastičan i jako tanak, vizuelno nisu kao novi, već su polusjajni, ali nisu ni sivi od prašine.

Pre mazanja sam oćistio pažljivo vatom na čačkalici i destilovanom vodom sve. Prvo sam namazao samo kalotu, a kad sam video sutradan da neme problema, premazao sam i ostatak platna, tj. vešanje kalote i na kraju i bakarne pletenice.

Na merenju opsega su bile tako male razlike, da nisam siguran da li je to zbog premaza ili položaja mikrofona, u svakom slučaju zanemarljivo.

Prvo sam mazao i neke papirne drivere, par Tonsil-a za probu i par SEAS-a, jer sam za to u stvari kupio LTS50.

D28.jpg

D28a.jpg

D28b.jpg

D28c.jpg

Tonsil.jpg

Tonsil 1.jpg

Tonsi 2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo merenja, mada ne garantujem da deo razlika ne potiče od položaja mikrofona, oko15mm od membrane, near field je sve mereno.

Ima i FR zvučnika (plavo) pre zamene ferofluida, vidi se da je zapekao.

Prva slika, jedan te isti driver: staro-pre zamene FF, obnovljeni jedan snimak pre i jedan posle mazanja sa LTS50. 

Nakon toga sam ukapirao da nisu baš najbolje centrirani, pa sam ih sam centrirao.

Druga slika: jedan driver staro- pre zamene FF, i oba renovirana i centrirana drivera.

Ovi D28AF stari modeli nisu imali puno visokih preko 15kHz, ali moj kum ima novije primerke koji se mere malo drugačije, idu više, skoro do 20kHz pa onda padaju.

I zvuče malo drugačije, membrana im je takođe tanja i providnija od ove.

Screenshot 1.jpg

Screenshot 2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...