Jump to content

Sirotinjski AVC


John Coltrane

Preporučeni Komentari

Namera je da se dobije na izlazu tube pufera tj CF neki gain recimo 2x bi bilo dovoljno znaci da bude autotrafo koji bi se povezao na preklopnik koji je sad u ulozi step att.

E sad imam preklopnik imam lampe ustvari koristio bi 6n6p ili eventualno pcc88 pošto kapiram da je trafo heavy load za pufer i imam ova jezgarca i imam žicu 0.2WP_20190326_11_02_01_Pro.jpg.5f0be2c19f9af35d923243713abf0996.jpg

što se tiče autotrafoa jasno mi je da odnos broj navojaka po sekcijama treba da budu u log funkciji e sad šta i kako se računa nemam pojma

i kako da dobijem tih 6dB

e sad zašto će mi gain, treba mi za se sa gu 50 koji planiram kao jednostepeni koji neće imati dovoljnu osetljivost da se potera samo sa kartice ili preko običnog CF

nastavak sledi :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne sipaj mi so na ranu, ko juče, zvao me drugar i kaže a zezno te majmun, pa to tvoja dnevnica, pa ja znam da ti odvajaš od usta za delove, što nisi gledo, itd. :crazy:

ali zato moj stari majstor dao meni dvuh komata i podnožja i plus dva od čika Sax-a al to je za temu ultimativni odnotaktnik

nego ti meni daj tvoj preamp da razvalim da vidim kako je namotan trafo, vraćam u ispranom stanju :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, John Coltrane said:

Namera je da se dobije na izlazu tube pufera tj CF neki gain recimo 2x bi bilo dovoljno znaci da bude autotrafo koji bi se povezao na preklopnik koji je sad u ulozi step att.

E sad imam preklopnik imam lampe ustvari koristio bi 6n6p ili eventualno pcc88 pošto kapiram da je trafo heavy load za pufer i imam ova jezgarca i imam žicu 0.2

što se tiče autotrafoa jasno mi je da odnos broj navojaka po sekcijama treba da budu u log funkciji e sad šta i kako se računa nemam pojma

i kako da dobijem tih 6dB

e sad zašto će mi gain, treba mi za se sa gu 50 koji planiram kao jednostepeni koji neće imati dovoljnu osetljivost da se potera samo sa kartice ili preko običnog CF

nastavak sledi :sarcastic_hand:

recimo da uzmes dva triodna sistema od ECC88 u paralelu - da dobijes nizu izlaznu impedansu

u najboljem slucaju dobijas Rout=1/S pa podeljeno sa dva , za dva triodna sistema ...... te si negde Rout =(1/12.5ma/V) x 0.5= 40R

zaokruzimo to na 50R

 

u realnom svetu - racunaj da ti treba bar 15H za pun namotaj , da ne preopterecujes folover ......

svodi se na to da na zeljenom jezgru treba da namotas probni namotaj - sto deblja zica , da viidis da li mozes da postignes induktivnost

kad si to probao , onda ides i projektovani broj namotaja delis na zeljeni broj izvoda , racunajuci na - recimo - 2db korak

ko se razume u Excel , lako je nakucati tabelu za to

ali rad u excel-u je najmanji problem .......

ja sam imao srece - zamislio sam jezgro koje hocu i nabavio ga , zamislio induktivnost i Rdc ..... kao i broj koraka i korak
ostalo je odradio Daudio

dakle - ja sam znao sve na papiru , a zicarenje sam prepustio onome ko se rodio za to ...... ja bi samo upropastio zicu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo sam uradio (nadam se da je tacno) jer sam se i ja zainteresovao za AVC. Prva kolona je atenuacija u db, druga (zuta) procentualni odnos namotaja, a ujedno je to i naponski nivo, a ostele su brojevi namotaja po segmentu, a u odnosu na zadati broj ukupne spulne (crveno).

mare.xlsx

Pretpostavljam da trafo ne mora da imade procep, jer nema istosmerne komponente. Da li sam u pravu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pazi imam ja jedno to jezgarce namotano kao prigusnica, nesto tipa žice kolko god je mogla da stane pa tako može da se vidi da li vrede za zajebavanciju

ono što znam ovakva dva jezgarca su izbacivala 4 W u SE pojačalcetu, merio ociloskopom a ako i ne može nije problem naćićemo veća

što se tiče lampe može i 6n6p il šta već u domenu sirotinjski

@djmilicic  :clapping:znaš kad bi ja napravio nešto u excel, keca iz matematike vukao stalno i još me spremao prijatelj inženjer nije da nisam hteo da učim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Yeah dobih tia famozni 6dB  :bilder: ničim izazvan a možda i više (moraću da nabavim pristojniji scop)

uzeo da vidim od čega ću kutiče za SAVC a ono ispade SWOT :sarcastic_hand:

našao neka dva torusna autotrafa za 100V linije pa reko da vidim dal pufer može da tera trafe i kakav je zvuk gvojza na izlazu

i mogu reći prijatno sam iznenađen

malo ću da ga slušam vako pa sledi preraspored elemenata i ubac EZ 80

WP_20190707_20_54_12_Pro.thumb.jpg.6f388e194b79cd4b0ce6e1d8f167b548.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...